LKL finalas: Kauno „Žalgiris“ ir Vilniuje įsirašė įtikinamą pergalę 11

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą žengė didelį žingsnį 21-ojo „Betsafe–LKL“ titulo link, kuomet antrosiose finalo serijos rungtynėse išvykoje 85:67 (30:18, 16:15, 21:18, 18:16) nugalėjo Vilniaus „Rytą“. Serijoje iki trijų pergalių žalgiriečiai pirmauja jau 2:0, o trečiosios rungtynės Kauno „Žalgirio“ arenoje bus žaidžiamos artėjantį šeštadienį.

„Žalgirio“ pasirodymą sostinėje puikiai pradėjo Aaronas White‘as, kuris ne tik atliko galingą skrydį, bet ir smeigė tritaškį, o baudos aikštelėje karaliavę Edgaras Ulanovas ir Bradonas Daviesas didino atstumą iki 9:4. Dar vieną antrą progą susikurtą progą taškais vertė A.White‘as, tik pražanga stabdė Marių Grigonį, tolimu dūriu dar net neįpusėjus kėliniui pavojaus signalus vilniečiams siuntė E.Ulanovas – 16:4. Kokybišką žaidimą tęsė E.Ulanovas, jau penktą rezultatyvų perdavimą įsirašė E.Ulanovo tritaškiui asistavęs Leo Westermannas – 23:11. Pirmajame ketvirtyje žibėjęs E.Ulanovas rinko beveik tiek taškų (16) kiek visa „Ryto“ komanda, o toks pasirodymas leido pirmauti rezultatu 30:18.

Antrajame kėlinyje į puolimo bangą įsijungė Nate‘as Woltersas, kamuolį puolime ėmė Antanas Kavaliauskas – 35:20. Taškus pelniusių žalgiriečių sąrašą pratęsė iš vidutinio nuotolio pataikęs Deonas Thompsonas, keturis taškus žaibiškai rinko pavojingiau artėti varžovams neleidęs M.Grigonis – 41:27. Prieš didžiąją pertrauką M.Grigonis pelnė dar penkis taškus, tad į rūbinę Lietuvos čempionai keliavo pirmaudami 46:33.

3840x530px_zalApsukų kauniečiai nemažino ir antroje rungtynių dalyje: B.Daviesas varžovus baudė abejose aikštės pusėse, savalaikį perdavimą A.White‘ui atliko M.Grigonis – 52:36. Į „Ryto“ tritaškius atsakymą mažesnės vertės metimais atsakė M.Grigonis ir N.Woltersas, naują rekordinės persvaros ribą 60:42 nubrėžė baudų stojęs mesti B.Daviesas. Po pasitarimo sostinės krepšininkai kiek atkuto bei privertė pasitarimui komandą sukviesti Šarūną Jasikevičių (60:46). Pavojingiau artėti šeimininkams neleido savo žodį taręs Thomasas Walkupas, dar vieną ketvirtį laimėti leido baudas sumetęs D.Thompsonas – 67:51.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje „Žalgirį“ pergalės link tvirtais žingsniais artino tritaškius suleidę L.Westermannas ir A.White‘as – 73:55. Užstrigusį Lietuvos čempionų puolimą žadino N.Woltersas, ant bedugnės krašto vilniečius nustūmė iš toli driokstelėjęs T.Walkupas – 80:62. Per likusias dvi minutes pergalę rezultatu 85:67 užtvirtino Artūras Milaknis ir svečių tvirtovėje triumfavę žalgiriečiai atsidūrė per žingsnį nuo „Betsafe-LKL“ čempionų žiedų.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16 (6 atk. kam.), M.Grigonis 13, B.Daviesas 13, A.White‘as 12, N.Woltersas 8, T.Walkupas 8, A.Milaknis 6, D.Thompsonas 4 (5 atk. kam.), L.Westermannas 3 (6 rez. perd.), A.Kavaliauskas 2, R.Jokubaitis 0, E.Venskus 0.

„Rytas“: A.Butkevičius 14 (6 atk. kam.), M.Girdžiūnas 14, M.Echodas 11 (2 per. kam.).