„Betsafe–LKL“ pirmąjį ratą „Žalgiris“ baigė pergale Alytuje 1

Aukštesnę pavarą po didžiosios pertraukos Alytuje įjungę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 91:65 (17:18, 23:21, 28:12, 23:14) nugalėjo „Sintek-Dzūkijos“ komandą ir toliau lieka be pralaimėjimų „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

Mindamas tritaškio liniją rungtynes atidarė Alexas Perezas, netrukus dvitaškį įmetė Martinas Gebenas, o atstumą iki 7:0 augino iš toli iššovęs Rokas Jokubaitis. Nors A.Perezas atliko nesulaikomą reidą, tritaškių dėka alytiškiai atstatė pusiausvyrą – 9:9. Kamuolius po krepšiu rinkosi M.Gebenas, jį pakeitęs Jockas Landale‘as iškart pasižymėjo galingu dėjimu, kurį jam sukūrė nuostabiu aikštės matymu pasižymėjęs Paulius Jankūnas, tačiau pirmą rungtynių ketvirtį 17:18 laimėjo šeimininkai.

Antrajame kėlinyje iš vidutinio nuotolio pataikė Nigelas Hayesas, lengvais taškais rezultatą 21:20 persvėrė M.Gebenas. Savo žodį tarė Lukas Lekavičius, bet deficitas augo iki 23:31. Sparčiais žingsniais dvigubo dublio link artėjo M.Gebenas, gražiu reidu gynybą sudraskė Artūras Milaknis, o sėkmingu žaidimu švieslentėje keturis trejetus 33:33 uždegė R.Jokubaitis. Prieš didžiąją pertrauką gerą atkarpą sužaidė komandos kapitonas P.Jankūnas, į rūbinę keliauti pirmaujant 40:39 leido vos antrą kauniečių tritaškį iš 13 realizavęs Artūras Milaknis.

Jei pirmoje rungtynių dalyje Lietuvos čempionams krepšys iš tolimos distancijos buvo užsirišęs, tai iškart po pertraukos vieną po kito tritaškius suleido Thomasas Walkupas ir A.Milaknis – 46:39. Baudas sumetė P.Jankūnas, užsivedęs A.Milaknis dar kartą pataikė iš trijų taškų zonos, o naują rekordinės persvaros ribą 53:42 nustatė tik po didžiosios pertraukos nuo suolo pakilęs T.Walkupas. Antrojo kėlinio pabaigoje prasidėjusį spurtą iki 22:3 tęsė naujas aukštumas 57:42 fiksavęs Zachas LeDay. Savo vikrumą demonstravo L.Lekavičius, gerą kamuolio judėjimą tritaškiu vainikavo N.Hayesas – 62:47. Tuomet įspūdingiausią mačo epizodą Z.LeDay dėjimui sukūrė kamuolį virš visų galvų pakabinęs R.Jokubaitis, universalumu išsiskyrė atotrūkį iki 66:47 auginęs N.Hayesas. Galingo ketvirčio pabaigoje metimą po driblingo atliko skaičius 68:51 skelbęs R.Jokubaitis.

Ketvirto kėlinio pradžioje žalgiriečiai kiek strigo puolime, tad nieko nelaukęs pasitarimui auklėtinius sukvietė Šarūnas Jasikevičius – 70:57. Po jo ledus iš tolimos distancijos pralaužė Karolis Lukošiūnas, komandos draugus gražiais perdavimais maitinęs R.Jokubaitis kamuolio nepagailėjo ir J.Landale‘o skrydžiui – 77:58. K.Lukošiūnas ir J.Landale‘as darė tai, ką moka geriausiai, o galingu dėjimu krepšio pajėgumą tikrino persvarą iki 84:62 didinęs M.Gebenas. Per likusį laiką pergalę rezultatu 91:65 užtvirtino iki tol vienintelis be taškų buvęs Edgaras Ulanovas bei toliau smaginęsi M.Gebenas ir J.Landale‘as.

„Žalgiris“: J.Landale‘as 14 (5/7 dvit., 6 atk. kam.), M.Gebenas 12 (5/6 dvit., 8 atk. kam.), A.Milaknis 11 (3/6 trit.), R.Jokubaitis 9 (4 rez. perd.), P.Jankūnas 8 (6 atk. kam.), N.Hayesas 8 (2 per. kam.), L.Lekavičius 6, K.Lukošiūnas 6, T.Walkupas 5 (5 atk. kam.), A.Perezas 4 (2 per. kam.), E.Ulanovas 2.

„Dzūkija“: L.Mclane‘as 12, P.Danisevičius 11 (6 rez. perd., 2 per. kam.), A.Jomantas 9 (3/4 trit.).