Šimtą taškų pelnę žalgiriečiai neturėjo vargo Pasvalyje 6

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienio vakarą Pasvalyje pasiekė didžiausią sezono pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse 108:64 (31:12, 27:9, 30:18, 20:25) patiesę vietos „Pieno žvaigždžių“ komandą.

Viešnagę Pasvalyje galingu dėjimu atidarė Martinas Gebenas, rezultatą 5:4 tritaškiu nuo lentos persvėrė Lukas Lekavičius. Po šiokios tokios tylos dar kartą pasižymėjo M.Gebenas, iš toli pataikė Edgaras Ulanovas, atstumą iki 16:9 didino dominavimą baudos aikštelėje tvirtinęs Paulius Jankūnas. Naujos energijos nuo suolo įnešė Zachas LeDay ir Jockas Landale‘as, baudas sumetė Rokas Jokubaitis ir pranašumas išaugo iki 24:11. Galingo kėlinio pabaigoje toliau siautė Z.LeDay, o jį laimėti net 31:12 leido pražangos nesulaikytas Artūras Milaknis.

Beveik idealų pataikymą iš artimos distancijos antrajame kėlinyje tęsė varžovų gynybą taranavę J.Landale‘as, Z.LeDay ir M.Gebenas – 40:16. Ketvirčiui įpusėjus taškų sąskaitą nuo baudų metimų linijos atsidarė Alexas Perezas, naujas aukštumas 44:16 kūrė P.Jankūnas. Nuo komandos draugų neatsiliko R.Jokubaitis, antrą savo ir trečią žalgiriečių tritaškį realizavo E.Ulanovas – 49:19. Nepadorius skaičius 58:21 po pirmųjų dvidešimties minučių dar labiau išaugino dėjimu pasismaginęs J.Landale‘as bei tritaškį švystelėjęs Karolis Lukošiūnas.

Trečiajame kėlinyje pastebimai į aikštelę pirmą kartą žengė Thomasas Walkupas, o po penkių paeiliui E.Ulanovo taškų, skirtumas tarp komandų pasiekė naują rekordinę ribą – 65:26. Dar gilesnę duobę šeimininkams iškasė Z.LeDay, didinęs prarają iki 73:28. Ankstyvą formalumų tvarkymą tolimais šūviais pradėjo K.Lukošiūnas, be klaidų krepšį toliau atakavo Z.LeDay – 81:34. Dar vieną galingą atkarpą uždarė rezultatą 88:39 tritaškiu iš krašto užfiksavęs A.Milaknis.

Paskutinės dešimt minučių startavo iki tol vienintelio be taškų buvusio Nigelo Hayeso dvitaškiu, tolimą bombą sprogdino A.Milaknis, o daugiau nei pusšimčio taškų persvarą 95:44 grąžino A.Perezas. Simbolinę triženklę pelnytų taškų ribą kauniečiai pasiekė dar likus 4 minutėms, kai puikų M.Gebeno perdavimą įtvirtino K.Lukošiūnas – 100:50. Per likusį laiką didžiausią sezono pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse 108:64 įtvirtino viražus su kamuoliu demonstravęs R.Jokubaitis bei įspūdingais blokais varžovus baudę M.Gebenas ir Z.LeDay.

„Žalgiris“: Z.LeDay 21 (8/10 dvit., 7 atk. kam.), P.Jankūnas 12 (5 atk. kam.), M.Gebenas 12 (4/5 dvit.), R.Jokubaitis 11 (6 atk. kam., 4 per. kam.), E.Ulanovas 11, K.Lukošiūnas 11 (3/4 trit., 2 per. kam.), A.Milaknis 9, J.Landale‘as 6, L.Lekavičius 5, A.Perezas 4 (7 rez. perd.), N.Hayesas 4, T.Walkupas 2.

„Pieno žvaigždės“: J.Gillonas 12 (0/7 trit.), T.Thompsonas 12 (8 atk. kam.), E.Lasenbergas 10.