Pergalių seriją „Betsafe–LKL“ žalgiriečiai pratęsė įveikdami „Rytą“ (VIDEO) 11

Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savų žiūrovų akivaizdoje antroje rungtynių dalyje 78:72 (19:27, 18:15, 26:20, 15:10) nukovė Vilniaus „Rytą“ ir toliau lieka nenugalėti „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

Mačo pradžioje klaidinamų judesių arsenalą demonstravo Zachas LeDay, tritaškį švystelėjo K.C. Riversas, tačiau priekyje 6:12 buvo puolime progų nešvaistę vilniečiai. Kėliniui įpusėjus varžovą šokdino Lukas Lekavičius, baudų metimus realizavo Edgaras Ulanovas, bet 10:20 toliau užtikrintai pirmavo svečiai, tad pirmąją minutės pertraukėlę naudojo Šarūnas Jasikevičius. Po jos „Rytas“ rinko dar penkis taškus be atsako (10:25), o atstumą iki 15:25 sumažinti pavyko tik Jocko Landale‘o pastangomis. Ketvirčio pabaigoje situaciją kiek stabilizavo skaičius 19:27 užfiksavę Nigelas Hayesas bei J.Landale‘as.

Antrą kėlinį vėl geriau pradėjo varžovai, susigrąžinę vieną didžiausių persvarų – 19:32. Tuomet ledus iš tolimos distancijos tirpdė du šūvius suleidęs Artūras Milaknis, dėjimu atsilikimą iki 27:32 rėžė Martinas Gebenas. Užsikūręs A.Milaknio tritaškių taikiklis tėškė dar vieną šūvį, puolime sužibo dar labiau artėti leidęs L.Lekavičius – 35:39. Prieš didžiąją pertrauką metimą iš vidutinio nuotolio spėjo atliko J.Landale‘as, bet į rūbinę pirmaudami 37:42 keliavo vilniečiai.

Antroje rungtynių dalyje tritaškiais svečius baudė J.Landale‘as ir N.Hayesas, bet įvairesnių ginklų turėję sostinės krepšininkai vėl įgijo dviženklį pranašumą – 43:53. Lietuvos čempionų puolimą toliau palaikė toliašaudė artilerija: po tritaškį dūrė L.Lekavičius ir A.Milaknis, taškus iš po krepšio vertė „status quo“ atstatę 53:58 N.Hayesas bei E.Ulanovas. Baudos aikštelėn įkirtusį A.Milaknį puikiai pastebėjo šeštą rezultatyvų perdavimą atlikęs Thomasas Walkupas, atsilikimą iki minimumo 57:58 nukando dėjimu krepšį sudrebinęs Z.LeDay. Iki tol tik komandos draugus perdavimais maitinęs T.Walkupas pelnė šešis taškus ir pirmą kartą į priekį išsiveržęs „Žalgiris“ prieš lemiamą atkarpą turėjo vieno taško (63:62) persvarą.

Ketvirtajame kėlinyje metimą iš distancijos atliko N.Hayesas, pranašumą iki 72:64 augino K.C. Riversas ir vis labiau iniciatyvos ėmęsis E.Ulanovas. Kol vilniečiai be taškų gyveno daugiau nei penkias minutes, pergalės link Lietuvos čempionus artino Z.LeDay – 74:64. Svečiai tritaškiais pačioje mačo pabaigoje pralaužė žalgiriečių gynybą, tačiau pergalės „Žalgiris“ iš savo rankų nepaleido ir triumfavo rezultatu 78:72.

„Žalgiris“: A.Milaknis 14 (4/4 trit.), J.Landale‘as 12 (7 atk. kam.), E.Ulanovas 11, L.Lekavičius 10 (4 rez. perd.), N.Hayesas 9 (2 per. kam.), T.Walkupas 8 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Z.LeDay 7 (2 blk.), K.C. Riversas 5, M.Gebenas 2, R.Jokubaitis 0.

„Rytas“: E.Bendžius 17 (3/4 trit., 6 atk. kam.), T.Holloway 10 (1/5 trit., 2 per. kam.), M.Echodas 9.