Dvigubą Eurolygos išvykų savaitę „Žalgiris“ pradėjo pergale Belgrade 19

Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ pradėjo išgyvenęs Belgrado pragarą bei 76:70 (22:20, 16:18, 19:15, 19:17) nutraukęs vietos „Crvena Zvezda“ komandos keturių pergalių seriją pirmenybėse.

Rungtynes gera banga pradėjo antrąsias progas kūręsi šeimininkai, tačiau į priekį kauniečius net 11:4 išvedė tris staigius tritaškius susmeigęs Artūras Milaknis. Tiesa, tuomet „Žalgirio“ gynėjai neįvertino savo galimybių verždamiesi arčiau krepšio, o toliau po krepšiu dominavę serbai persvėrė rezultatą 11:12 į savo pusę. Svečių tylą nutraukė drąsiai sužaidęs Lukas Lekavičius, savalaikį A.Milaknio perdavimą maksimaliai išnaudojo pražangos nesulaikytas Martinas Gebenas – 16:14. Nors varžovai augino persvarą kovoje dėl atšokusių kamuolių, po pirmųjų dešimties minučių pirmauti 22:20 leido L.Lekavičiaus ir K.C. Riverso epizodai.

Daugiau kietos kovos po krepšiu įnešė Zachas LeDay, iš toli iššovė K.C. Riversas – 29:26. Oponentą pergudravo Jockas Landale‘as, bet 31:34 jau pirmavo „Crvena Zvezda“. Nieko nelaukęs dar vieną tritaškį per rankas paleido K.C. Riversas, spragas šeimininkų gynyboje atrado rezultatą 38:36 persvėręs Thomasas Walkupas. Per likusį laiką žalgiriečiai nepasižymėjo, tad šansu pasinaudoję Serbijos čempionai prieš antrą rungtynių dalį atstatė jėgų pusiausvyrą – 38:38.

Po didžiosios pertraukos į aikštelę turėdami daugiau ambicijų sugrįžo šeimininkai, per tris minutes susikrovę rekordinį pranašumą – 38:45. Po pasitarimo L.Lekavičius asistavo J.Landale‘ui , tritaškį smeigė tas pats L.Lekavičius, o pusiausvyrą 45:45 vėl atstatė kamuolį puolime nusiėmęs Z.LeDay. Gudriai gynyboje vienas prieš du atstovėjo Z.LeDay, galingą spurtą iki 11:0 pratęsė J.Landale‘as ir Edgaras Ulanovas – 49:45. Tarsi peiliu per sviestą gynybą sulaužė Z.LeDay, priekyje 57:53 kauniečius po trijų kėlinių palaikė iš toli neklydęs E.Ulanovas bei baudas sumetęs L.Lekavičius.

Lemiama rungtynių atkarpa startavo iki tol be taškų buvusio Nigelo Hayeso metimų serija, leidusia įgyti rekordinę persvarą – 62:53, o tuo metu kamuolį sugriebęs „Žalgirio“ kapitonas P.Jankūnas tapo visų laikų Eurolygos geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių. Sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio realizavo L.Lekavičius, agresyviai sužaidė atstumui mažėti neleidęs T.Walkupas – 66:57. Šaltus nervus svarbiu metu demonstravo tikru lyderiu tapęs L.Lekavičius, tačiau savų sirgalių įkvėpti serbai kilo į lemiamą šturmą ir artėjo iki 68:63. T.Walkupo puikų aikštės matymą dvitaškiu su pražanga pavertė J.Landale‘as, taikliomis baudomis pergalės link artino L.Lekavičius – 73:65. Per likusią pusantros minutę triumfą kauniečiams rezultatu 76:70 baudų metimais užtvirtino T.Walkupas ir E.Ulanovas.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 17, Z.LeDay 10 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), A.Milaknis 9 (3/5 trit.), J.Landale‘as 9 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Walkupas 8, K.C. Riversas 8, E.Ulanovas 7, N.Hayesas 5, M.Gebenas 3, P.Jankūnas 0.

„Crvena Zvezda“: L.Brownas 14 (6 rez. perd.), J.Gistas 9 (5 atk. kam.), V.Štimacas 9 (7 atk. kam.).