Lemiamu metu susigriebę žalgiriečiai pasiekė sunkią pergalę Pasvalyje 5

Po sunkios išvykos Eurolygoje sugrįžę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai turėjo paprakaituoti ir „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, kur po atkaklios kovos 77:74 (27:24, 14:22, 13:14, 23:14) palaužė namuose žaidusią Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą.

Rungtynes Pasvalyje žalgiriečiai pradėjo be žvalgybos ir po Nigelo Hayeso bei K.C. Riverso tolimų šūvių iškart atitrūko iki 10:2. Po pasitarimo šeimininkai susigriebė, tad akimirksniu rezultatas tapo lygus 10:10. Tuomet dėjimu krepšį sudrebino Martinas Gebenas, o tritaškiais varžovus dar kartą apšaudė pranašumą iki 21:14 išauginę N.Hayesas, K.C. Riversas ir Rokas Jokubaitis. Energijos nestokoję N.Hayesas ir R.Jokubaitis toliau baudė pasvaliečius ir pirmąjį kėlinį leido laimėti 27:24.

Antrajame kėlinyje pasižymėjo Zachas LeDay, prie toliašaudės artilerijos prisijungė Lukas Lekavičius – 32:26. Didžiausią turėtą pranašumą (34:26) buvo sugrąžinęs iš vidutinio nuotolio neklydęs Thomasas Walkupas, bet po dar vienos pertraukėlės varžovai stabilizavo situaciją ir vėl viskas prasidėjo nuo pradžių – 34:34.  Iki galo sukovojęs M.Gebenas atliko dar vieną dėjimą, kamuolį puolime ėmė K.C. Riversas, tačiau įsižaidusios „Pieno žvaigždės“ persvėrė rezultatą 38:43. Prieš didžiąją pertrauką tritaškį paleido K.C. Riversas, bet ilsėtis Lietuvos čempionai keliavo atsilikdami 41:46.

Po didžiosios pertraukos arčiau krepšio karaliavo „Žalgirio“ priekinės linijos žaidėjai, sumažinę deficitą iki 49:50. Tada Michaelo Bruesewitzo vedami pasvaliečiai vėl surengė savo atsaką ir pirmavo 49:56. Reikalingu metu šaltus nervus rodė iš toli pataikęs L.Lekavičius, tačiau tarsi ant sparnų žaidę šeimininkai kontroliavo situaciją ir krovėsi rekordinę persvarą – 52:60. Prie baudų metimų linijos stojo komandos kapitonas Paulius Jankūnas, žalgiriečiai pavyzdingai gynė savąjį krepšį, tačiau niekaip neprisitaikė iš žaidimo ir po trijų kėlinių atsiliko 54:60.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionai sukruto ir po L.Lekavičiaus tolimo dūrio alsavo varžovams į nugarą – 61:63. Rezultatą 63:63 buvo išlyginęs Z.LeDay, tačiau nesutrikę šeimininkai vėl atsilaikė ir įsiveržė į priekį 63:67. Svarbiu metu iš toli prisišaudė Artūras Milaknis, perėmęs kamuolį, po ilgos pertraukos pranašumą į „Žalgirio“ pusę sugrąžino T.Walkupas – 68:67. Šarūno Jasikevičiaus kariauna dar labiau suaktyvino veiksmus gynyboje, sulaukė T.Walkupo ir Z.LeDay baudų metimų, didinusių atstumą iki 72:67. Rezultatui išsilyginus (72:72), svarbiu tritaškiu atsakė N.Hayesas – 75:72. Dramatiškoje rungtynių pabaigoje T.Walkupas prametė net du baudų metimus, tačiau sunkią pergalę 77:74 šventė kauniečiai.

„Žalgiris“: N.Hayesas 15 (3/5 trit., 8 atk. kam.), K.C. Riversas 13 (3/8 trit.), T.Walkupas 10 (5 rez. perd., 2 per. kam.), Z.LeDay 10 (5 atk. kam., 2 blk.), L.Lekavičius 9 (3/6 trit.), M.Gebenas 8, R.Jokubaitis 7, A.Milaknis 3, P.Jankūnas 2, E.Ulanovas 0, K.Lukošiūnas 0, J.Landale‘as 0.

„Pieno žvaigždės“: M.Lapornikas 20 (3/10 trit., 2 per. kam.), M.Bruesewitzas 17 (5/8 trit., 2 per. kam.), P.Petrilevičius 12 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), J.Gillonas 11 (4 rez. perd., 2 per. kam.), E.Lasenbergsas 10 (5 rez. perd., 2 per. kam.).