Jaunieji žalgiriečiai krito Eurolygos atrankos turnyro finale (VIDEO) 0

Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje baigėsi tris dienas trukęs Eurolygos jaunimo atrankos etapas, kurio didžiajame finale Kauno „Žalgirio“ komanda 63:84 (19:19, 17:21, 16:23, 11:21) pralaimėjo Vilniaus „Ryto“ aštuoniolikmečiams.

Finalo pradžioje įtampa mažiau slėgė žalgiriečius, kurie po Manto Rubštavičiaus ir Mato Repšio tritaškių atsiplėšė 8:4. Tiesa, tada jau sekė galingas sostinės krepšininkų spurtas, persvėręs rezultatą į 8:16. Iš duobės „Žalgirio“ jaunimą galingu žaidimu kapstė Paulius Murauskas, o po Olego Kojenetso metimo iš vidutinio nuotolio ir dviejų „stogų“ gynyboje, pirmasis kėlinys baigėsi lygiai – 19:19.

Antrajame kėlinyje žaliai-baltų puolimas ir vėl laikėsi ant M.Rubštavičiaus tolimų metimų – 25:24. Gražiai nugara varžovus apžaidė O.Kojenetsas, dar vieną tritaškį smeigė rezultatą 32:32 lyginęs M.Rubštavičius. Kone pusę komandos taškų rinkęs M.Rubštavičius stojo mesti baudų, tačiau į rūbinę pirmaudami 36:40 keliavo „Ryto“ aštuoniolikmečiai.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir per porą minučių įgijo dviženklę persvarą – 38:49. Jau 18-ąjį tašką pelnė M.Rubštavičius, o savo progas išnaudojęs M.Repšys rėžė deficitą iki 44:49. Po pasitarimo svečiai iš Vilniaus vėl truktelėjo į priekį ir Augusto Marčiuliono pastangomis krovėsi naują rekordinę persvarą – 46:60. Kėlinio pabaigoje gražios greitos atakos smaigalyje atsidūrė Titas Sargiūnas, prieš lemiamą atkarpą sumažinęs atsilikimą iki 52:63.

Sudėti ginklų nesiruošė žiūrovų skatinamas Dominykas Stenionis, dvitaškį pridėjo T.Sargiūnas, bet varžovai vis dar ramiai kontroliavo situaciją pirmaudami 57:69. Tuomet sostinės krepšininkai surengė dar vieną mini spurtą ir tolo iki 57:77. Kamuolio vagystę įvykdė P.Murauskas, apie save priminė O.Kojenetsas, tačiau vilniečiai iniciatyvos nepaleido ir triumfuodami 63:84 išsikovojo tiesioginį kelialapį į Kelną.

„Žalgiris“: M.Rubštavičius 20 (4/6 trit.), M.Repšys 11, P.Murauskas 11 (6 atk. kam.), O.Kojenetsas 8 (6 atk. kam.), I.Sargiūnas 4, R.Kneižys 4, D.Stenions 3 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), R.Jocius 2, M.Tamulevičius 0, U.Jaruševičius 0, E.Valenta 0, L.Lelevičius 0.

„Rytas“: A.Marčiulionis 25 (9/13 dvit.), Ą.Tubelis 25 (9/18 dvit., 15 atk. kam.), A.Kalogirosas 11 (12 atk. kam., 2 blk.).

Į simbolinį viso turnyro penketuką buvo išrinktas žalgirietis 15-metis P.Murauskas, turnyro metu vidutiniškai rinkęs po 15,5 taško ir po 7 atkovotus kamuolius.