„Rytą“ sutriuškinęs „Žalgiris“ – Karaliaus Mindaugo taurės laimėtojas! (VIDEO) 8

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienio vakarą Klaipėdoje į viršų kėlė Citadele Karaliaus Mindaugo taurę, didžiajame finale 80:60 (24:21, 15:15, 21:7, 20:17) parbloškę Vilniaus „Ryto“ komandą.

Finalą geriau pradėjo kauniečiai, kurie po Edgaro Ulanovo reido ir Pauliaus Jankūno tolimo šūvio pirmavo 5:0. Krepšį dėjimu sudrebino Jockas Landale‘as, dar vieną tritaškį šveitė užsivedęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 10:6. Nelengvą metimą atliko J.Landale‘as, bet nesusitvarkius gynyboje ir gavus dvi technines pražangas, priekyje 13:16 jau buvo varžovai. Nuo suolo pakilęs Zachas LeDay neklydo iš vidutinio nuotolio, tritaškiu rezultatą 18:18 lygino Thomasas Walkupas. Savo indėlį finale nešė K.C. Riversas ir Lukas Lekavičius, kurių sukurti epizodai leido pirmąjį kėlinį laimėti 24:21.

Iki galo sukovojo kamuoliu puolime apdovanotas Nigelas Hayesas, iš distancijos pataikė L.Lekavičius, tolimu dūriu atstumą iki 31:26 padidino J.Landale‘as. Numuštą žaidimo ritmą pagyvino iš po krepšio taškus vertę J.Landale‘as ir Z.LeDay, sukūrę rekordinę persvarą 37:29. Paskutinę atakos sekundę dvitaškį išvargo E.Ulanovas, bet kėlinio pabaigoje vilniečiai pristabdė „Žalgirį“ ir artėjo iki 39:36.

Antrą rungtynių pusę staigiu tritaškiu atidarė L.Lekavičius, pirmą kartą dviženklę persvarą 46:36 sukūrė savo privalumais naudojęsis E.Ulanovas. J.Landale‘as nuostabiai paskirstė kamuolį P.Jankūnui, sudėtingą metimą realizavo vilniečius į duobę stūmęs N.Hayesas – 51:38. „Rytas“ toliau strigo geležinėje kauniečių gynyboje, per kėlinį tesukrapštė vos 7 taškus , o Lietuvos čempionus į priekį 60:43 išvedė prie baudų metimų linijos apsigyvenęs Z.LeDay.

Ketvirtą kėlinį įspūdingu epizodu pradėjo fantastišką skrydį surengęs Z.LeDay, nesulaikomu reidu pranašumą iki 64:43 augino T.Walkupas. J.Landale‘o dvitaškiui bei K.C. Riverso tritaškiui asistavo T.Walkupas, ledus pralaužė pergalės nuojautas dar labiau stiprinęs Artūras Milaknis – 71:47. Pamokų varžovams išrašė N.Hayesas, galų gale iš toli iššovė naują rekordinę persvarą 76:51 nustatęs A.Milaknis. Mačo pabaigoje kauniečių triumfą rezultatu 80:60 skelbė taškų sąskaitas atsidarę Martinas Gebenas ir Rokas Jokubaitis.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 13 (2 per. kam.), Z.LeDay 13, J.Landale‘as 11, L.Lekavičius 10, P.Jankūnas 8 (7 atk. kam.), N.Hayesas 6 (2 per. kam.), T.Walkupas 5 (8 atk. kam., 2 per. kam.), A.Milaknis 5, K.C. Riversas 5 (3 per. kam.), M.Gebenas 3, R.Jokubaitis 1, K.Lukošiūnas 0.

„Rytas“: F.Cruzas 14 (6 atk. kam.), E.Bendžius 13 (6 atk. kam.), T.Holloway 9 (4 rez. perd.).