Prienuose 14 tritaškių pataikę žalgiriečiai šventė užtikrintą pergalę 13

Sekmadienio vakarą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse išvykoje žaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tritaškių jūroje 94:79 (27:15, 30:22, 18:14, 19:28) paskandino Prienų „CBet“ komandą.

Pirmosios trys minutės kauniečiams buvo visiškai tuščios ir per tą laiką varžovai atitrūko 0:6. Galų gale iš vidutinio nuotolio ledus pralaužė Paulius Jankūnas, staigų tritaškį paleido Artūras Milaknis, o „Žalgirį“ į priekį 7:6 išvedė Edgaras Ulanovas. Užsikūręs A.Milaknio tritaškių varikliukas nesustojo, žalgirietis smeigė du tolimus metimus vieną po kito, nedaug nuo jo atsiliko atstumą iki 19:9 didinęs Zachas LeDay. Kėlinio pabaigoje krepšį dėjimu drebino pražangos nepaisęs Jockas Landale‘as, penkiais taškais paeiliui dviženklę persvarą 27:15 svečių pusėje išlaikė Karolis Lukošiūnas.

Antrajame kėlinyje prieniškiai įsimėtė iš toli, bet nė per žingsnį jiems artėti neleido kamuolį puolime ėmęs Martinas Gebenas bei taikiklį atradęs Rokas Jokubaitis – 35:24. Puikiais komandos draugų perdavimais buvo maitinamas M.Gebenas, o tritaškius papylė atotrūkį iki 48:30 auginęs K.C. Riversas. Laisvais plotais prie trijų taškų zonos naudojosi K. Lukošiūnas, dar vieno perdavimo sulaukė M. Gebenas, įtikinamą persvarą 57:37 po dviejų kėlinių fiksavo E.Ulanovas ir Thomasas Walkupas.

Antra rungtynių pusė startavo ketvirtuoju A.Milaknio tolimu šūviu, laiku ir vietoje atsirado M.Gebenas, naują rekordinės persvaros ribą 65:40 tritaškiu nustatė Nigelas Hayesas. Įspūdingam J.Landale‘o skrydžiui kamuolį kabino Lukas Lekavičius, galingu bloku iš nugaros pasižymėjo N.Hayesas, o link krepšio kelius atrado K.C. Riversas – 69:48. Tolimą bombą šveitė K.Lukošiūnas, mažai vietos intrigai prieš lemiamą ketvirtį paliko iš viršaus kamuolį grūdęs M.Gebenas – 75:51.

Ketvirtajame kėlinyje formalumus tvarkė dar vieną tritaškį smeigęs K.Lukošiūnas, apie save priminė Z.LeDay, iš toli pataikė ir jau 7 rezultatyvius perdavimus savo kraityje turėjęs T.Walkupas – 83:58. Kontaktas nesustabdė N.Hayeso, Lukas Lekavičius asistavo M.Gebeui, o šimtojo taško galimybę gyvą palaikė slalomą per visą aikštelę surengęs Z.LeDay – 90:66. Per likusį laiką Lietuvos čempionai nepasiekė triženklės pelnytų taškų ribos, atleido vadžias ir gynyboje, bet, sulaukę pirmuosius taškus pelniusio L.Lekavičiaus reido, šventė lengvą pergalę rezultatu 94:79.

„Žalgiris“: M.Gebenas 15 (7/9 divt., 9 atk. kam., 2 per. kam.), K.Lukošiūnas 14 (4/7 trit.), A.Milaknis 12 (4/5 trit.), K.C.Riversas 11 (3/6 trit., 5 atk. kam.), Z.LeDay 10 (5 atk. kam.), T. Walkupas 7 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), R.Jokubaitis 6 (6 rez. perd.), N.Hayesas 6 (5 atk. kam.), J.Landale‘as 5, E.Ulanovas 4, P.Jankūnas 2, L.Lekavičius 2.

„CBet“: R.Miniotas 17 (5/8 dvit.), A.Velička 16 (5 rez. perd.), M.Lukauskis 16 (5/5 dvit., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), L.Birutis 11 (13 atk. kam.), V.Čepukaitis 10.