„Klaipėdos granitui“ – čempionato naujokų antausis 0

Karolis Tretjakas, alyga.lt

Antroji šio sezono „SMScredit.lt A lygos“ debiutantė, Kauno „Spyrio“ ekipa, taip pat pirmajame ture iškovojo pergalę. Kauniečiai savų žiūrovų akivaizdoje nepalūžo po praleisto įvarčio ir 2:1 (1:1) įveikė „Klaipėdos granitą“.

Rungtynių pradžioje abu klubai nevengė atakuoti, tačiau galutinėse atakos stadijose pritrūkdavo tikslumo. Klaipėdiečiai dažniausiai išpuolius rengdavo dešiniuoju kraštu, kuriame rungtyniavo Marius Papšys, būtent nuo ten ataką pradėję granitiečiai, išsiveržė į priekį.

13 minutę Deividas Lukošius puikiai iš dešiniojo krašto prasiveržė link baudos aikštelės vidurio ir, palikęs užnugaryje keletą varžovų, nuginklavo Deividą Mikelionį.

„Spyrio“ futbolininkai po praleisto įvarčio nepalūžo ir turėjo progą išlyginti rezultatą. 21 minutę po perdavimo iš kairiojo krašto ekipos naujokas Dmitrijus Rekišas pavojingai smūgiavo galva, tačiau klaipėdiečių vartų sargas Tadas Simaitis nukreipė kamuolį į kampinį.

Pirmojo kėlinio antroje pusėje iniciatyva priklausė svečiams. „Klaipėdos granito“ atstovai ne kartą atliko pavojingus smūgius iš toli, privertusius paplušėti „Spyrio“ vartininką.

Visgi per pirmąją pridėtą kėlinio minutę šeimininkai kiek netikėtai išlygino rezultatą. Po itin netikslaus perdavimo iš kairiojo krašto, Tomas Bučma sugebėjo vienu lietimu pasiųsti kamuolį į baudos aikštelę, o ten laiku įkirtęs Benas Olencevičius sulaukė savo šanso ir tiksliu smūgiu atstatė pusiausvyrą.

Po pertraukos šeimininkai akivaizdžiai perėmė iniciatyvą ir pradėjo diktuoti savo taisykles. Kartą po pakelto kampinio kamuolį iš tuščių vartų kamuolį ištraukė svečių gynėjas, sykį, po pavojingo Andriaus Veličkos bandymo granietičius išgelbėjo T.Simaitis. Tačiau jautėsi – įvartis į svečių vartus bręsta.

Vis dėlto Gedimino Jarmalavičiaus atlikti keitimai padėjo Klaipėdos klubui išlyginti žaidimą, tačiau 79 minutę savo žodį tarė tituluočiausias visų laikų Lietuvos čempionato futbolininkas. A.Velička sulaukė puikaus komandos draugo perdavimo ir tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą išvedė „Spyrį“ į priekį.

Svečiai bandė kilti į lemiamą šturmą, bet itin aštrių epizodų G.Jarmalavičiaus kariauna nesukūrė. Kartą kamuolys pabuvojo kauniečių vartuose, tačiau teisėjo asistentas teisingai užfiksavo nuošalę. „Spyrio“ futbolininkai, be traumuotų – Luko Sendžiko ir Igno Deduros, iškovojo tikrai pelnytą, tačiau kiek netikėtą pergalę.

Tadas Simaitis („Klaipėdos granitas“): „Pirmą kėlinį, atrodo, dominavome, žaidėme gerai, bet po praleisto įvarčio tarsi viskas apsisuko aukštyn kojomis. Bandysime aiškintis, žiūrėsime, kas nutiko, kodėl antrą kėlinį prastai sužaidėme. Pirmą įvartį nepatyrusi komanda priėmė labai sunkiai, galbūt nesugebėjome atsitiesti ir gavosi kaip gavosi – visiškai paleidome žaidimą.“

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Pirmiausia norėčiau pasveikinti visus futbolo gerbėjus, žmones, prijaunčiančius futbolui – prasidėjo naujas sezonas. Kas liečia šios dienos rungtynes – tokie du skirtingi kėliniai. Pirmas kėlinys, lyg iki 10 minutės niekas absoliučiai nesigavo, po to pradėjo gautis, bet futbolo buvo mažoka. Nežiūrint į tai, įmušėme įvartį, turėjome keletą momentų, būtume išnaudoję vieną iš jų – galbūt viskas būtų pakrypę visai kita linkme. Įvartis į rūbinę stipriai paveikė. Antrame kėlinyje niekas nesigavo, bėgome, griuvome – futbolo buvo nedaug.“