Pauliaus Daukšos pelnytas įvartis priešpaskutinę minutę padovanojo Kauno „Spyriui“ tašką 0

Savo žiūrovų akivaizdoje Pauliaus Daukšos pelnytas įvartis priešpaskutinę minutę padovanojo Kauno „Spyriui“ tašką mače su Pakruojo „Kruoja“. Iki tol „SMScredit.lt A lygos“ čempionate pasidalinusios po pergalę, XXIV-o turo rungtynėse komandos išsiskyrė taikiai – 1:1 (0:1). Labai arti pergalės buvę svečiai daugiau nei pusvalandį žaidė be iš aikštės pašalinto Arno Mikaičio ir gali guostis tuo, kad lygiosiomis pavyko nutraukti trijų pralaimėjimų iš eilės seriją.

Nuo rungtynių pradžios iniciatyva priklausė svečiams, kurie daugiau kontroliavo kamuolį ir rengė pozicines atakas, tačiau didelės grėsmės „Spyrio“ vartams nekėlė. Pakruojiškių atakos linija žaidė labai aktyviai, tačiau pritrūkdavo laiku atlikto perdavimo, todėl ne kartą teisėjo asistentui teko kelti vėliavėlę ir fiksuoti nuošalės taisyklės pažeidimą.

Pirmą kartą Deividas Mikelionis į žaidimą įsijungti turėjo 16-ą minutę, kai standartinės situacijos metu Tadas Eliošius atsidūrė prieš varžovų vartininką, bet šis laiku paliko vartus ir, krisdamas po kojomis, pasižymėti Pakruojo komandai neleido.

Sužaidus pusvalandį, „Spyris“ buvo priverstas atlikti keitimą, nes rungtynių tęsti nebegalėjo susižeidęs veteranas Andrius Velička.

Pirmajame kėlinyje darbo praktiškai neturėjusį Martyną Matuzą išgelbėjo virpstas 36-ą minutę. Vadimui Barbai aikštės viduryje praradus kamuolį, P.Daukša tolimu perdavimu jį pasiuntė link Dmitrijaus Rekišo. Baltarusis fantastiniu smūgiu, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės, sudrebino svečių vartų konstrukciją.

Atsakomosios „Kruojos“ atakos metu pakruojiškiai išsiveržė į priekį, eilinį kartą patvirtindami žinomą futbolo taisyklę. Greito išpuolio metu perdavimo krašte sulaukęs V.Barba pasiuntė kamuolį link vartų. Čia jį šiek tiek lietė Td.Eliošius, bet nesutrukdė R.Beniušiui, kuris ramiai suklaidino Matą Gavrilovą, paguldė D.Mikelionį ir ramiai pelnė įvartį.

Iškart po pertraukos Tomas Bučma geru perdavimu baudos aikštelėje surado Roką Krušnauską, bet jaunasis puolėjas sudelsė smūgiuoti, o pergudrauti atskubėjusio gynėjo nepavyko.

Sužaidus kiek daugiau nei valandą, A.Mikaitis visai šalia baudos aikštelės nugriovė prieš vartus galėjusį išbėgti R.Krušnauską, prieš save išvydo antrą geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės. Pavojingoje vietoje uždirbto baudinio kauniečiams išnaudoti nepavyko.

Įgijęs kiekybinę persvarą, „Spyris“ metėsi į priekį. M.Matuzui teko atremti pavojingus R.Krušnausko ir Roko Sikorskio smūgius. Po to, pavojingu baudos smūgiu į vartus šovė Benas Olencevičius. M.Matuzas pademonstravo savo sugebėjimus ir šuoliu kamuolį atrėmė. Pirmasis prie jo atsidūrė D.Rekišas, bet pakartotinis bandymas baltarusiui visiškai nepavyko.

Didelėmis pajėgomis į gynybą atsitraukę svečiai turėjo keletą galimybių greitoms atakoms. Vienos jų metu baudos aikštelėje sulaukusio Tv.Eliošiaus smūgį blokavo po kojomis kritęs varžovas, vėliau nestipriu, bet pavojingu tolimu bandymu į vartus nepataikė Donatas Navikas.

Sėkmė „Spyrį“ lydėjo 89-ą minutę. Gynėjams po standartinės situacijos pavyko perdavimą atmušti, tačiau P.Daukšos iš toli smūgiuotas kamuolys šiek tiek kliudė Tomą Salamanavičių ir nuo skersinio įskriejo į vartus.

Jau kitos atakos metu kauniečiai galėjo išplėšti pergalę, kai R.Krušnauskas baudos aikštelėje surado visiškai laisvą Karolį Šilkaitį. „Kruoją“ išgelbėjo vartininkui į pagalbą atskubėjęs į kamuolį blokavęs Sigitas Olberkis.

Martynas Pocius/alyga.lt