Kauniečiai nutraukė „SMScredit.lt A lygos“ lyderio pergalių seriją 0

Paskutinėse „SMScredit.lt A lygos“ devintojo turo rungtynėse kovingai žaidę Laimio Bičkausko auklėtiniai niekuo nenusileido čempionato lyderiui „Trakų“ klubui. Kauniečiai Vilniuje neleido trakiškiams pratęsti pergalių serijos iki aštuonių ir sužaidė lygiosiomis – 0:0.

L.Bičkausko kariaunai pavyko padaryti tai, ko nesugebėjo kiti „Trakų“ ekipos varžovai paskutiniuose aštuoniuose susitikimuose. Trakiškiai pirmą kartą per šį laikotarpį nepelnė įvarčio, o laikinosios sostinės komandai tai buvo pirmasis susitikimas, kuriame pavyko išlaikyti vartus „sausus“.

Jau rungtynių pradžioje, 3-iąją minutę, aikštės šeimininkai turėjo puikią progą įsiveržti į priekį. Kauniečiai neužtikrintai sužaidė netoli baudos aikštelės ir vienas prieš vartininką Deividą Mikelionį iššoko Artiomas Gurenka. Vis dėlto, paskutinę akimirką svečius išgelbėjo virpstas.

L.Bičkausko auklėtiniai neketino tylėti ir taip pat surengė keletą pavojingų išpuolių. 15-ąją minutę Leonidas Mušnikovas atliko perdavimą iš dešinio aikštės krašto, kamuolį susistabdęs Lukas Sendžikas pamėgino smūgiuoti į vartus, tačiau jo šūvį atrėmė „Trakų“ vartų sargas Marius Rapalis.

Po 11 minučių L.Sendžikas turėjo dar geresnę galimybę pasižymėti. Perdavimą atlikęs Andrius Velička išvedė saugą prieš varžovų vartininką, tačiau futbolininkui nepavyko pataikyti į vartus.

Laikui bėgant, „Trakų“ komanda taip pat nesnaudė. Pavojingą išpuolį surengė Jevgenijus Zasavickis, atlikęs smūgį šalia baudos aikštelės. Nepaisant to, vietoje buvęs D.Mikelionis sugavo kamuolį. 30-ąją minutę kauniečių vartams pagrasino ir Vaidotas Šilėnas. Saugas smūgiavo po Justino Januševskio perdavimo, tačiau kamuolio į vartus nukreipti nepavyko.

Baigiantis kėliniui, abi komandos surengė po pavojingą išpuolį. 43-iąją minutę L.Sendžikas smūgiavo visiškai netoli skersinio. Visgi pavojingiausią progą pirmoje rungtynių dalyje sukūrė aikštės šeimininkai. Po minutės Davidas Aršakianas, sulaukęs Dmitrijaus Rekišo perdavimo, išbėgo vienas prieš vartininką. Puolėjas pergudravo D.Mikelionį, tačiau nesugebėjo nukreipti kamuolio į tuščius vartus.

Po didžiosios pertraukos „Trakai“ pirmieji ėmė grasinti varžovams. Jau 48-ąją minutę kilo gaisras prie kauniečių vartų. Vis dėlto, patikimai žaidę svečių gynėjai išmušė kamuolį ir nutraukė trakiškių išpuolį. Netrukus, po kampinio, šalia baudos aikštelės kamuolio sulaukęs D.Rekišas atliko smūgį, tačiau kamuolys prašvilpė netoli virpsto. 50-ąją minutę šalia vartų smūgiavo ir Aleksandras Byčenokas.

Nuo varžovų atakų apsigynę svečiai turėjo galimybę 65-ąją minutę. Netoli „Trakų“ baudos aikštelės buvo paskirtas baudinys, kuris buvo patikėtas Pauliui Daukšai. Visgi aikštės šeimininkų vartų sargas M.Rapalis atrėmė kauniečių bandymą pelnyti įvartį.

71-ąją minutę po keitimo pasirodęs Rokas Krušnauskas buvo pastebimas. Puolėjas po 8 minučių pavojingai smūgiavo iš dešinio baudos aikštelės krašto, tačiau kamuolys skriejo šalia virpsto. 82-ąją minutę futbolininkas mėgino prasiveržti dešiniuoju kraštu ir buvo sustabdytas pražanga. Leonidas Mušnikovas atliko baudos smūgį, kurį pavyko atremti „Trakų“ vartininkui.

Baigiantis rungtynėms, galimybę turėjo aikštės šeimininkai. Po perdavimo iš dešiniojo krašto galva smūgiavo D.Rekišas. Vis dėlto, jo smūgiuotas kamuolys į vartų stačiakampį nepataikė.

Paskutinį žodį galėjo tarti ir rungtynių baigtį nulemti kauniečiai. Per teisėjo pridėtą laiką, 95-ąją minutę, L.Mušnikovas surengė puikų reidą dešiniuoju kraštu ir atliko perdavimą R.Krušnauskui, kuris smūgiavo galva. Tik paskutinę akimirką „Trakų“ vartininkui M.Rapaliui pavyko pirštų galais paliesti kamuolį, kuris vėliau atsitrenkė į virpstą ir išgelbėjo trakiškius nuo pražūtingo įvarčio. Kovos ir daug pavojingų progų nestokojusios rungtynės baigėsi be įvarčių – 0:0.

L.Bičkausko komandos startinė sudėtis: D.Mikelionis, M.Miškinis, E.Pilypas, P.Daukša, K.Gvildys, T.Bučma, L.Sendžikas, R.Sikorskis, E.Kloniūnas, L.Mušnikovas, A.Velička.

Svečių atlikti keitimai: R.Sikorskį pakeitė R.Krušnauskas (56 min.), A.Veličką pakeitė E.Mickevičius (71 min.), T.Bučmą pakeitė M.Gavrilovas (88 min.).

Po devintojo „SMScredit.lt A lygos“ turo kauniečiai, turintys 6 taškus, liko aštuntoje turnyrinės lentelės vietoje, o „Trakai“ su 22 taškais išliko pirmoje pozicijoje.

Kitas rungtynes L.Bičkausko auklėtiniai žais gegužės 4 dieną, trečiadienį. Dešimtajame ture laikinosios sostinės futbolininkai savo aistruolių akivaizdoje susitiks su Jonavos „Lietavos“ komanda. Rungtynių pradžia – 19.30 val.