Kauniečiai neatsilaikė prieš „Lietavos“ komandą 2

Skaudų pralaimėjimą dešimtajame „SMScredit.lt A lygos“ ture patyrė laikinosios sostinės futbolininkai. Namuose žaidę kauniečiai rezultatu 1:5 (0:1) neatsilaikė prieš Jonavos „Lietavos“ komandą.

Šiose rungtynėse Kauno klubo vyriausiąjį trenerį Laimį Bičkauską pavadavo Dainius Bučma.

Pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo. 7-ąją minutę aikštės šeimininkų vartininkas Deividas Mikelionis atrėmė Savio baudos smūgį. Vis dėlto, gaisras buvo numalšintas tik laikinai. Netrukus, po kampinio, perdavimą iš kairio krašto atliko Aleksandras Šunšnjaras, baudos aikštelėje nesėkmingai sužaidė Ernestas Pilypas ir kamuolys nuo gynėjo atsidūrė vartų tinkle – 0:1.

Pirmąjį smūgį vartų link aikštės šeimininkai atliko sužaidus 20 minučių. Paulius Daukša smūgiavo nuo baudos aikštelės, tačiau jo mėginimas nesukėlė didelių problemų svečiams iš Jonavos.

Po minutės kauniečiai apsigynė nuo svečių išpuolio ir surengė dvi grėsmingas atakas. 24-ąją minutę smūgį netoli baudos aikštelės atliko Lukas Sendžikas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Netrukus puikią galimybę turėjo Karolis Gvildys. Saugas po Andriaus Veličkos perdavimo atsidūrė vienas prieš vartininką. Vis dėlto, iš aštraus kampo K.Gvildžio smūgį atrėmė Giedrius Kvedaras.

Pirmasis kėlinys baigėsi minimalia „Lietavos“ komandos persvara – 0:1.

Po didžiosios pertraukos įvarčiai ėmė piltis lyg iš gausybės rago. Nors kauniečiai surengė keletą išpuolių, tačiau rezultato išlyginti nepavyko, o 54-ąją minutę aikštės šeimininkų deficitas dar padidėjo. Jonaviškiai surengė kontrataką, kurios smaigalyje atsidūręs Laurynas Stonkus pergudravo D.Mikelionį ir pasiuntė kamuolį į į tuščius vartus – 0:2.

Po keturių minučių dar vienas tikslus „Lietavos“ šūvis. Tas pats L.Stonkus atliko perdavimą kulnu baudos aikštelėje Arnui Paškevičiui, kuris smūgiu netoli 11 metrų baudinio žymos įmušė trečiąjį svečių įvartį rungtynėse – 0:3.

Tuo kauniečių problemos nesibaigė. 62-ąją minutę jonaviškiai surengė dar vieną išpuolį. Po perdavimo iš dešiniojo aikštės krašto perdavimo sulaukęs Tomas Salamanavičius galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 0:4.

78-ąją minutę laikinosios sostinės futbolininkams pavyko pagaliau pasižymėti. Baudos aikštelėje buvo prasižengta prieš Igną Dedurą ir buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Jis buvo patikėtas Leonidui Mušnikovui. Saugas užtikrintu smūgiu į apatinį kairį vartų kampą pelnė pirmąjį aikštės šeimininkų įvartį šiame susitikime – 1:4.

Vis dėlto, paskutinį žodį šiose rungtynėse tarė svečiai iš Jonavos. 85-ąją minutę vienas prieš vartininką atsidūręs L.Stonkus pasižymėjo antrą kartą šiame mače ir padėjo galutinį tašką – 1:5.

Per likusį laiką pavojingų progų nebuvo sukurta ir kauniečiams teko pripažinti varžovų pranašumą.

Kauno klubo startinė sudėtis: D.Mikelionis, M.Miškinis, I.Dedura, E.Pilypas, P.Daukša, K.Gvildys, T.Bučma, L.Sendžikas, E.Kloniūnas, L.Mušnikovas, A.Velička.

Aikštės šeimininkų atlikti keitimai: A.Veličką pakeitė R.Krušnauskas (46 min.), T.Bučmą pakeitė D.Stulga (46 min.), L.Sendžiką pakeitė K.Šilkaitis (60 min.).

D.Bučmos komentaras: „Reikės analizuoti, žiūrėti rungtynių vaizdo įrašą. Vaikinai į aikštę žengė lyg ir pasitikėdami savimi, susikaupę. Galbūt greitas įvartis išbalansavo komandą. Nesu patenkintas tokiu pasirodymu, o ypač kai kurių žaidėjų žaidimu. Po didžiosios pertraukos turėjome atlikti priverstinį keitimą ir tuomet išsiderino žaidimas aikštės viduryje. Varžovai, pelnę įvartį, atsitraukė ir leido dažniau mums kontroliuoti kamuolį, tačiau sėkmingai kontratakavo ir įmušė daugiau įvarčių.

Nepasakyčiau, kad „Lietava“ mus nustebino tokiu pasirodymu. Jie visada taip žaidžia, sugeba greitai kontratakuoti, atsitraukia į gynybą ir tuomet stengiasi pasinaudoti varžovo klaidomis. „Lietavos“ futbolininkai yra fiziškai stiprūs ir greiti, o mums šiandien to trūko.“

Po dešimtojo „SMScredit.lt A lygos“ turo 6 taškus turintys kauniečiai liko aštuntoje turnyrinės lentelės vietoje, o Jonavos ekipa su 12 taškų – penkta.

Kitas rungtynes kauniečiai žais gegužės 11 dieną, trečiadienį. Vienuoliktajame ture laikinosios sostinės futbolininkai susitiks su Kauno „Stumbro“ komanda.