Išvykoje žaidęs „Kauno Žalgiris“ minimalia persvara nusileido čempionams 0

Meda Piečytė, alyga.lt

Ketvirtadienį Vilniuje įvyko Lietuvos čempionų ir „Kauno Žalgirio“ futbolo komandų akistata. Svečius Vilniaus „Žalgiris“ įveikė minimaliu rezultatu 1:0 (0:0).

Namuose rungtyniavę vilniečiai jau 3-iąją minutę atliko du pro šalį skriejusius smūgius. Netrukus galva mušė Linas Klimavičius, bet gynėjas prasižengė prieš vartininką.

Neužilgo iš toli vienu lietimu smūgiavo Egidijus Vaitkūnas. Vilniaus komandos kapitono bandymas buvo stiprus, tačiau netikslus.

Aikštės šeimininkai ir toliau laikė užgulę kauniečių vartus, tačiau pavojingas Sauliaus Mikoliūno perdavimas šį sykį adresatų nesurado.

22-oji minutė ir „Kauno Žalgirį“ išgelbėjęs virpstas. Vytautas Lukša įspūdingai smūgiavo vienu lietimu, tačiau kamuolys atsimušė į vartų konstrukciją. Elivelto pasiuntė kamuolį į tuščius vartus, tačiau atsidūrė nuošalėje.

Eilinis kampinis prie kauniečių vartų baigėsi jų atsimušinėjimu. 33-iąją minutę arti įvarčio buvo legionierius Donovanas Slijngardas. Gynėjas perkėlė kamuolį per gyvatvorę, tačiau šis skriejo greta virpsto.

Šeimininkai turėjo daug progų, tačiau iki galo įgyvendinti nė vienos per pirmojo kėlinio laiką nepavyko.

Po pertraukos abi ekipos grįžo tokių pat sudėčių. Pirmą smūgį į vartų plotą svečiai atliko 52–ąją minutę: Rokas Krušnauskas iš toli smūgiavo pažeme, bet tiesiai į Armantą Vitkauską.

Praėjus kelioms minutėms komandų strategai atliko po keitimą: ant vejos pasirodė kaunietis Ernestas Mickevičius ir Bahrudinas Atajičius.

Sužaidus valandą, kamuolio kontrolę Vilniaus „Žalgiris“ ir toliau laikė savo rankose. 60-ąją minutę taip lauktą ir ilgai brandintą įvartį pelnė Elivelto. Kolegai, po įsiveržimo į baudos aikštelę, perdavimą atliko D.Slijngardas.

81-oji minutė skausminga buvo Matijai Ljujičiui. Po suteikto medicininės pagalbos serbas grįžo į aikštę.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, vienintelio įvarčio autorių Elivelto pakeitė Mamadou Mbodjis. Tuoj pat po jo padirbėti teko vilniečių vartų sargui: Aurimas Raginis pavojingai smūgiavo iš toli, o 90-ąją minutę kauniečiai standartinės padėties metu atliko perdavimą į baudos aikštę ir vėl privertė Armantą Vitkauską gaudyti kamuolį.