„Kauno Žalgirio“ futbolininkai nugalėjo Lietuvos čempionus! 1

Meda Piečytė, alyga.lt

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai iškovojo pirmąją pergalę A lygos čempionate. Kauniečiai savo aikštėje nugalėjo Lietuvos čempionų ekipą – Vilniaus „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą Kaune patyrė skaudų pralaimėjimą – 2:0 (1:0).

3-ąją minutę vilniečiai surengė ataką viduriu. Po Serge Nyuiadzi perdavimo Darvydas Šernas įsiveržė į baudos aikštelę, bet smūgiavo gerokai virš vartų.

14-ąją minutę kauniečiai surengė pirmą išpuolį. Kontratakos metu kamuolys buvo pasiųstas link Ernesto Mickevičiaus, kuris smūgiavo nesėkmingai. Netrukus  į žaidimą teko įsitraukti Modestui Stoniui. Patyręs vartininkas sugavo stipriai iš toli Matija Ljujičius spirtą kamuolį.

27-ąją minutę per save bandė smūgiuoti Aurimas Raginis, tačiau smūgiuodamas užgavo R.Baravyką. Po akimirkos, 28-ąją minutę, šeimininkai surengė gražią kontrataką, kuri pasibaigė įvarčiu. A.Raginis surado įkertantį E.Mickevičių, išnaudojusį savo šansą akistatoje su Sauliumi Klevinsku.

Vilniečiai iš karto atsakė dviem atakom: D.Šernas pažeme smūgiavo į vartininką, o S.Nyuiadzi bandymas buvo netikslus.

35-ąją minutę kauniečiai surengė dar vieną labai pavojingą kontrataką. A.Raginis išbėgo vienas prieš vartininką, tačiau kamuolio per S.Klevinską perkelti nesugebėjo.

Po pirmo kėlinio šeimininkai netikėtai pirmavo rezultatu 1:0.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, du keitimai: vietoje M.Ljujičiaus aikštėje pasirodė Linas Klimavičius, o Vytautas Lukša pakeitė Bahrudiną Atajičių.

54-ąją minutę abi komandos kėlė kampinius, tačiau iš jų išpešti nieko nepavyko. Vilniečiams buvo sunku rasti skylių tankioje varžovų gynyboje.

Netrukus Tomą Bučmą pakeitė Povilas Malakas. Aktyviai kairiajame krašte rungtyniavo S.Nyuiadzi, o Edvino Kloniūno smūgis iš toli skriejo tolokai nuo tikslo.

66-ąją minutę kauniečiai pelnė antrą įvartį. Po Manto Kuklio prarasto kamuolio šeimininkai surengė ataką, kuri baigėsi gražiu Mario Duque įvarčiu į tolimąjį vartų kampą. Tuoj pat vietoje Rolando Baravyko į aikštę žengė Egidijus Vaitkūnas.

70-ąją minutę po M.Kuklio pakelto kampinio D.Šernas krūtine susistabdė kamuolį, bet smūgiavo virš vartų. Po akimirkos V.Lukša iš toli smūgiavo netiksliai.

84-ąją minutę šeimininkams nusišypsojo sėkmė. Po E.Vaitkūno aštraus perdavimo Levano Chapodzės vos nenukreipė kamuolio į savo vartus, kuris atsimušė nuo virpsto ir kirto galinę liniją.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, M.Kuklio baudos smūgį puikiai atrėmė M.Stonys, L.Klimavičiaus ir Donovano Slijngardo šūviai skriejo šalia vartų, taip pat kamuolio į savo vartus vos nenukreipė Igoris Jasinskis.

Po akimirkos įspūdingos progos neišnaudojo S.Nyuiadzi, kurio smūgį į tuščius vartus atmušė L.Chapodze.

Dvikova baigėsi netikėta „Kauno Žalgirio“ pergale rezultatu 2:0 (1:0).