R.Garastas – apie pasirengimo stovyklą Kipre, kontrolines rungtynes ir futbolininkus peržiūroje 0

Paskutinę sausio mėnesio dieną į Lietuvą iš pasirengimo stovyklos Kipre sugrįžo „Kauno Žalgirio“ futbolo komanda, kuri toliau artėjančiam sezonui ruošis Lietuvoje.

Dešimties dienų stovykla Limasolio mieste suteikė komandai puikias gyvenimo ir treniruočių sąlygas bei trejas kontrolines rungtynes su įvairaus lygio varžovais.

Komandos vyriausiasis treneris Rokas Garastas apie stovyklą Kipre, kontrolines rungtynes ir peržiūroje dalyvavusius futbolininkus pasakojo Žalgiris.lt puslapiui.

„Stovyklos metu pavyko pažiūrėti į žaidėjus, kokioje formoje jie yra, į jų galimybes. Be visų šių dalykų taip pat turėjome nemažai kontrolinių rungtynių, kuriose galėjome privesti savo žaidimą prie to, kokį norime demonstruoti. Svarbu yra tai, kad futbolininkai tokiose stovyklose visada yra kartu, o darbo procesas yra kiek pagreitintas. Rungtynės, treniruotės, analizės, daugiau susirinkimų, individualių pokalbių – viskas vietoje. Tokios išvykos komandą kartu ir vargina, bet tuo pačiu ir duoda labai daug. Matėme tikrai daug gerų dalykų“, – pasakojo 31-erių metų strategas.

Kipre žalgiriečiai iš pradžių rezultatu 3:1 įveikė Oroklinio „Alki“ komandą, tada tokiu pačiu rezultatu įveikė daugiau rezervinės sudėties futbolininkų naudojusią Belgrado „Čukarički“ ekipą, o paskutinėse rungtynėse rezultatu 0:2 nusileido Čenstakavos „Rakow“ klubui.

„Rimčiausios buvo paskutinės rungtynės su „Rakow“ komanda. Jau anksčiau žinojome, kad tai labai gerai subalansuota komanda, pasistiprinusi ir išlaikiusi savo branduolį, treneriai taip pat dirba ilgą laiką, todėl net analizuojant jų žaidimą buvo labai įdomu ir matėsi, kad komanda jau yra gerai parengta ir susižaidusi. Žaidžiant su tokia komanda pirmosiomis rungtynių minutėmis viduje jaučiau malonumą, nes aikštėje buvo gera kova, žaidėjai gavo tai, ko jiems reikia – Europos lygos atrankos lygio žaidimą ir intensyvumą, – rungtynes vertino „Kauno Žalgirio“ treneris. – Varžovams tai taip pat buvo geras išbandymas, nes jau už savaitės jie turi svarbias rungtynes Lenkijos lygoje. Labai jautėsi, kad jie jau yra tokiame pasirengimo etape, kai yra labai arti geriausios savo sportinės formos, o mes nebuvome šviežiausi, nes vykdėme savo užduotis visos tos stovyklos metu. Vyrai priėmė šį iššūkį ir kai kur atrodo net viršijo lūkesčius. Neabejotinai šios rungtynės buvo pačios informatyviausios.“

Po stovyklos Kipre buvo nuspręsta atsisveikinti su peržiūroje dalyvavusiais futbolininkais: vokiečiu Fabio Leuteneckeriu, ukrainiečiu Yevhenu Smirnovu ir kolumbiečiu Vincente Mena.

„Išsibandėme peržiūroje dalyvavusius žaidėjus, bet jie nebuvo tai, ko ieškojome. Kandidatai buvo pakankamai rimti, jų lygmuo tenkino, bet šiuo metu ieškome kitokio tipo futbolininkų. Toliau tęsime savo paieškas tol, kol rasime sau tinkamus žaidėjus“, – tikino R.Garastas.

Vasario mėnesį „Kauno Žalgirio“ komanda planuoja sužaisti dar keturis kontrolinius susitikimus, kurie padės ruoštis artėjančio sezono kovoms.