„Panevėžio“ įvarčių banga parbloškė „Hegelmann Litauen“ klubą 0

Praėjusiame, 10-ame, LFF I lygos ture pergalę iškovojęs Kauno „Hegelmann Litauen“ klubas tikėjosi pratęsti seriją iki dviejų paeiliui, tačiau to padaryti nepavyko. 11-ame ture kauniečiai savo aistruolių akivaizdoje buvo skaudžiai nubausti. Dainiaus Bučmos auklėtiniai rezultatu 3:6 (2:3) neatsilaikė prieš Panevėžio „Panevėžį“.

Jau 8-ąją minutę svečiai iš Panevėžio galėjo įsiveržti į priekį, kai puikaus perdavimo baudos aikštelėje sulaukė nieko nedengiamas varžovas ir smūgiavo į vartus, tačiau puikiai į smūgį sureagavęs vartininkas Modestas Stonys atrėmė šį bandymą. Dar vieną itin dėkingą progą „Panevėžio“ ekipa turėjo 10-ąją minutę. Panevėžietis, atsidūręs vienas prieš vartininką, smūgiavo visiškai greta virpsto.

Galiausiai 24-ąją minutę svečiams pavyko pasiekti savo. Baudos aikštelėje prasižengę kauniečiai suteikė oponentams progą smūgiuoti nuo 11 metrų žymos. Tokios galimybės šį kartą neiššvaistė Mantas Savėnas, pasiuntęs kamuolį į viršutinį vartų kampą – 0:1.

Savosios galimybės pelnyti įvartį aikštės šeimininkai sulaukė 35-ąją minutę. Baudos aikštelėje krito Tomas Bučma ir teisėjas nedvejodamas paskyrė 11 metrų baudinį. Jį ryžosi atlikti Donatas Stulga, kurio smūgis į apatinį vartų kampą nepaliko vilčių vartininkui Mariui Suvaizdžiui – 1:1.

Visgi rezultatas ilgai lygus nebuvo. Jau po dviejų minučių galingu baudos smūgiu iš kairio aikštės krašto M.Savėnas pelnė antrą savo įvartį ir išvedė svečius į priekį – 1:2.

„Panevėžio“ futbolininkai net negalvojo mažinti apsukų ir sugebėjo pasižymėti dar sykį. 40-ąją minutę perdavimo sulaukęs Vilius Giedraitis išbėgo vienas prieš vartininką M.Stonį ir nukreipė kamuolį į vartų tinklą – 1:3.

„Hegelmann Litauen“ komanda neketino sudėti ginklų ir prieš pat pirmosios rungtynių dalies pabaigą, 44-ąją minutę, sušvelnino atsilikimą – įvarčiu po Roko Krušnausko perdavimo pasižymėjo Rokas Sikorskis (2:3).

Antrojo kėlinio pradžioje panevėžiečiai surengė dvi pavojingas atakas, tačiau kauniečius nuo didesnių problemų gelbėjo vartininkas M.Stonys. Sužaidus 15 minučių kėlinyje, galimybę turėjo ir Karolis Gvildys. Vis dėlto, saugo smūgis iš aštraus kampo mėginant „permesti“ vartų sargą nebuvo sėkmingas.

64-ąją minutę aikštės šeimininkų situacija tapo dar sudėtingesnė. Kamuolį netoli baudos aikštelės gavęs V.Giedraitis įmušė antrą savo įvartį rungtynėse ir padidino „Panevėžio“ komandos pranašumą – 2:4.

Po septynių minučių dar kartą tiksliai smūgiavo „Panevėžio“ ekipa, dar labiau padidinusi atstumą nuo kauniečių (2:5). Nors „Hegelmann Litauen“ klubui 72-ąją minutę po Dovydo Sinkaus smūgio pavyko sušvelninti skirtumą (3:5), tačiau paskutinį žodį tarę svečiai pelnė šeštąjį įvartį ir galutinai padėjo tašką rungtynėse – 3:6.

Vyriausiojo trenerio D.Bučmos komentaras: „Praleidome šešis įvarčius, iš kurių keturi buvo mūsų padovanoti varžovams po vaikiškų klaidų gynyboje. Reikės aiškintis priežastis šio pralaimėjimo. Mūsų sudėtis buvo tikrai nebloga. Tikėjomės geresnių rungtynių, tačiau koncentracijos stoka, klaidos lėmė tokį rezultatą. Nemanau, kad varžovas buvo ženkliai stipresnis už mus. Esame panašaus lygio komandos, tačiau mūsų vaikiškos klaidos neleido mums kovoti dėl taškų. Bandėme atakuoti didelėmis pajėgomis, tačiau pergalės tai neatnešė. Trys pelnyti įvarčiai – teigiamas rezultatas, tačiau šeši praleisti – tikrai yra didelis minusas.“

Startinė „Hegelmann Litauen“ sudėtis: M.Stonys, M.Miškinis, M.Gavrilovas, D.Šinkūnas, K.Gvildys, T.Bučma, R.Sikorskis, B.Olencevičius, R.Krušnauskas, E.Mickevičius, D.Stulga.

„Hegelmann Litauen“ atlikti keitimai: Ernestą Mickevičių pakeitė Mantas Jakutavičius (61 min.), Donatą Stulgą pakeitė Dovydas Sinkus (68 min.), Karolį Gvildį pakeitė Povilas Malakas (69 min.).

Po nesėkmės Kauno ekipa, likusi su 9 taškais, turnyrinėje lentelėje nukrito laipteliu žemyn, į 13-ąją vietą. Tuo tarpu Panevėžio komanda, turinti 19 taškų, žengia penktoje pozicijoje.

Kitas rungtynes „Hegelmann Litauen“ žais birželio 7 dieną, antradienį. Savo aistruolių akivaizdoje kauniečiai susitiks su 15-oje vietoje esančiu FBK „Kauno“ klubu.