Atsinaujinusi Baltijos regbio „Top“ lyga startuoja ypatingomis rungtynėmis Kaune 0

Jau šį savaitgalį startuoja ketvirtasis Baltijos regbio „Top“ lygos sezonas. Pagrindinė šios vasaros naujiena – prie „Top“ lygos prisijungė Lietuvos čempionato nugalėtoja ir Baltijos pirmenybių antro diviziono čempionė Šiaulių „Šiaulių“ komanda.

Tai reiškia, kad šiais metais „Top“ lygoje žais penkios komandos. Jos varžysis vieno rato sistema, o nugalėtojai paaiškės atkrintamosiose varžybose.

„Šiais metais esame nusiteikę gana agresyviai augti, dėl to priėmėme nemažai naujų dalykų. Nuo šiol rungtynių komisaras vertins, kaip priimanti komanda organizuoja rungtynes, o įsipareigojimų nevykdančioms ekipoms bus taikomos finansinės nuobaudos. Tai bus paskata patiems klubams augti, – kalbėjo Lietuvos regbio federacijos (LRF) generalinis sekretorius Irmantas Kukulskis. – Šiais metais į lygą priėmėme „Šiaulių“ ekipą, kitąmet „Top“ lyga galbūt išsiplės iki šešių komandų. Kuo stipresni klubai – tuo stipresnė rinktinė. Taip pat norime sukurti gražų ir kokybišką renginį žiūrovams“.

Lygos sezonas prasidės rungtynėmis didžiausiame šalyje Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione. Čia šeštadienį 16 val. į kovą stos kasmet vis stiprėjantis Kauno „Žalgiris“ ir „Top“ lygos trofėjų susigrąžinti sieksiantis Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ klubas.

Šios rungtynės bus ypatingos dar vienu aspektu. Tai bus paskutinės regbio rungtynės prieš S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukciją, todėl regbį šiame stadione kitą sykį bus galima išvysti jau tik pabaigus stadiono rekonstrukcijos darbus.

Kauno „Žalgiris“ išsaugojo komandos branduolį, pasikvietė trenerį iš Pietų Afrikos Respublikos Felo Sangweni ir turi ambicijų pakovoti dėl aukščiausios prabos apdovanojimų.

„Vyrai po vasaros nekantraudami laukia naujojo sezono. Žinome, kad bus nelengva kol susižaisime po vasaros atostogų, tačiau sieksime kovoti kiekvienose rungtynėse. Savo tikslų sieksime orientuodamiesi į rungtynes po rungtynių“, – kalbėjo F. Sangweni.

Tuo tarpu „Baltrex-Šiauliai“ savo sudėtyje taip pat išsaugojo būrį Lietuvos rinktinės narių ir sieks po metų pertraukos į viršų kelti gražuolę „Top“ lygos taurę.

„Naujas „Top“ lygos formatas mane tenkina. Pusfinaliai ir finalai leis žiūrovui susikoncentruoti ir palaikyti savo komandas kovojant dėl konkrečių vietų. Žaidėjams tai bus stimulas stengtis iki pat sezono pabaigos“, – sakė „Baltrex-Šiaulių“ direktorius Edmundas Ščavinskas.