NKL: aštuntfinalio serijoje tarp „Žalgiris-2“ ir „Petrochemos“ komandų – lygybė 0

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) prasidėjo atkrintamųjų rungtynių etapas. Kauno „Žalgirio“ dubleriai aštuntfinalyje iki trijų pergalių kaunasi su Jonavos „Petrochemos“ komanda.

Žalgiriečiai seriją pradėjo varžovų aikštėje. Nerezultatyviose rungtynėse dubleriai visų rungtynių metu neatrado ryškaus lyderio puolime, tačiau pernelyg jonaviečių toli per pirmus du kėlinius nepaleido – 24:26. Visgi, šeimininkai galingai sužaidė trečiojo ketvirčio pabaigą, spurtavo ketvirtojo pradžioje ir nutolo (44:61). Kauniečiai bandė sugrąžinti intrigą, tačiau pergalės iš rankų „Petrochema“ nepaleido – 57:68.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 12 (5 atk. kam., 2 per. kam.), M.Echodas 10 (2 blk.), M.Sajus 10, M.Varnas 6 (6 atk. kam.), L.Birutis 6, V.Ginevičius 4 (6 atk. kam.), A.Kulboka 3, R.Miniotas 3 (5 atk. kam.), A.Kojenetsas 2, G.Masiulis 1, L.Beliauskas 0, K.Žemaitis 0.

„Petrochema“: R.Verbickas 16 (6 atk. kam.), E.Aniulis 11 (9 atk. kam.), H.Vorotnikovas 11 (4 per. kam.).

Po poros dienų serija persikėlė į Kauną. Sausakimšoje namų arenoje „Žalgiris-2“ sugebėjo atlaikyti varžovų šturmą rungtynių pabaigoje bei taiklių baudų metimų dėka išplėšė išlyginamąją pergalę – 71:68.

Rungtynes dubleriai pradėjo itin susikaupę: taškų sąskaitą atidarė Paulius Valinskas, netrukus dvitaškį įmetė Alehas Kojenetsas, o po Regimanto Minioto tritaškio bei Martyno Echodo dėjimo minutės pertraukėlės prašė svečiai – 9:2. Po jos dar dviem taškais pasižymėjo R.Miniotas, tačiau vėliau kauniečiai kiek stabtelėjo (15:9). Tiesa, žalgiriečiams pavyko truktelėti į priekį ketvirčio pabaigoje. Du tolimus metimus įskraidino Martynas Varnas ir po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė dviženklis skirtumas – 20:9.

Tolimų metimų seriją M.Varnas pratęsė antrojo kėlinio pradžioje (23:12), bet atotrūkis sparčiai mažėjo – 25:19. Tuomet pasipylė tolimų metimų kruša: tris tritaškius smeigė P.Valinskas, vieną pridėjo Vidas Ginevičius – 37:26. Prieš antrąją rungtynių pusę Tomo Masiulio auklėtiniams pavyko išsaugoti apčiuopiamą pranašumą – 43:36.

Po didžiosios pertraukos solo šou tęsė dar vieną tritaškį pataikęs P.Valinskas, o dviženklę persvarą kauniečiams grąžino sėkmingai rungtyniavę aukštaūgiai – 54:42. Ketvirčio pabaigoje prabilo šešis taškus surinkęs ir saugų atotrūkį išlaikęs Martynas Sajus – 60:48.

Lemiamo kėlinio pradžia nieko blogo nežadėjo: po V.Ginevičiaus tolimo šūvio ekipas vis dar skyrė dešimt taškų – 63:53. Tačiau tuomet šeimininkų žaidimą ištiko sąstingis, keturias minutes dubleriai nepasižymėjo ir tuo pasinaudoję „Petrochemos“ krepšininkai išlygino rezultatą (63:63). Kovingai nusiteikę žalgiriečiai greitai susigrąžino rungtynių kontrolę (68:63), bet penki Luko Grabausko taškai atgaivino intrigą – 68:68. Viena taikli P.Valinsko bauda persvėrė rezultatą (69:68). Varžovai turėjo 12 sekundžių pergalei išplėšti, tačiau pastarųjų metimas iš po krepšio skriejo pro šalį ir „Žalgiris-2“ pergalę įtvirtino prie baudų metimų linijos stojęs R.Miniotas – 71:68.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 23 (4/6 trit.), V.Ginevičius 10 (5 rez. perd., 2 per. kam.), R.Miniotas 9 (8 atk. kam.), M.Varnas 9, A.Kojenetsas 7, M.Echodas 7 (7 atk. kam.), M.Sajus 6 (5 atk. kam.), N.Barauskas 0, K.Žemaitis 0, L.Birutis 0.

„Petrochema“: L.Grabauskas 16 (4 per. kam.), T.Sebežiovas 10, V.Pikalavičius 7 (8 atk. kam.), A.Urbonas 7 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).

Trečiosios serijos rungtynės antradienį bus žaidžiamos Jonavoje, o ketvirtadienį 18.00 val. komandos vėl susitiks Kaune (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose).