NKL: „Žalgiris-2“ nusileido lyderiams ir iškovojo pergalę išvykoje (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai tęsia pasirodymą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Kauniečiai savaitgalį pirmenybėse sužaidė dar dvejas rungtynes.

Penktadienį Tomo Masiulio auklėtiniai namuose priėmė be pralaimėjimų žengiančius „Mažeikius“. Itin nerezultatyvų mačą vainikavo dramatiška pabaiga, kurioje sėkmė nusišypsojo labiau patyrusiems varžovams – 54:56.

Susitikimą užtikrinčiau pradėjo svečių krepšininkai, susikraudami ir tvirtai laikydami apčiuopiamą pranašumą. Lietuvos čempionų dubleriai savo žaidimą sėkmingai grindė baudos aikštelėje, tačiau labiau priartėti per pirmąjį ketvirtį nepavyko – 13:21.

Antrojo kėlinio pirma pusė nieko naujo neparodė: kauniečių žaidimas sukosi aplink aukštaūgius Regimantą Miniotą ir Martyną Sajų. Visgi, prieš pat didžiąją pertrauką rankos atsirišo ir toliašaudei artilerijai, tritaškius smeigė Martynas Varnas ir Paulius Valinskas, o efektingu dėjimu tašką pirmoje rungtynių dalyje dėjo Laurynas Birutis – 32:37.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai bandė greitinti žaidimą, vis kvėpuodavo varžovams į nugarą, tačiau prisileisti „Mažeikiai“ dublerių labai arti nebuvo linkę – 38:42. Po dviejų Kristupo Žemaičio tolimų šūvių buvo pavykę atstatyti pusiausvyrą (45:45), bet rezultatyviai kėlinuką užbaigė ir varžovai – 45:48.

Lemiamame ketvirtyje vyravo chaosas, o rezultatas (49:52) nekito net keturias minutes. Galų gale užkeikimą tritaškiu nutraukė P.Valinskas – 52:52. Ledus puolime pralaužė ir mažeikiškiai, likus minutei susigrąžinę pirmaujančiųjų pozicijas (52:54). Kauniečiai nepasidavė: rezultatą galėjęs lyginti R.Miniotas apmaudžiai prametė iš po krepšio, tačiau kamuolį puolime bendromis pastangomis pavyko nusiimti ir išprovokavęs pražangą šaltakraujiškai baudas sumetė M.Varnas – 54:54. Likusios aštuonios sekundės priklausė svečiams. Nors paskutinė pastarųjų ataka nebuvo tinkamai vystoma ir atrodė, kad teks žaisti pratęsimą, už nedidelį kontaktą asmeninę pražangą užsidirbo K.Žemaitis ir „Mažeikiai“ realizavę baudų metimus išplėšė dramatišką pergalę – 54:56.

„Žalgiris-2“: K.Žemaitis 13 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), P.Valinskas 9 (7 atk. kam.), M.Sajus 9, R.Miniotas 8 (6 atk. kam.), M.Varnas 7 (6 atk. kam.), L.Birutis 4 (7 atk. kam.), J.Švambaris 2, M.Echodas 2, M.Paulauskas 0, G.Masiulis 0.

„Mažeikiai“: Š.Vingelis 11, A.Gydra 10, K.Jonuška 10.

Antras savaitgalio mačas vyko Panevėžyje. Ten „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai surėmė ginklus su „Lietkabelio“ dubleriais ir po įnirtingos kovos išsivežė pergalę rezultatu 73:65.

Rungtynes Panevėžyje fantastiškai pradėjo be klaidų krepšį atakavę ir atitinkamai 9 bei 7 taškus pelnę P.Valinskas ir M.Sajus – 16:13. Iš M.Sajaus lyderio vaidmenį perėmė jį pakeitęs L.Birutis ir rezultatyvų ketvirtį minimaliu skirtumu laimėjo kauniečiai – 27:26.

Antrajame kėlinyje jau dominavo gynyba, o prabėgus šešioms minutėms švieslentėje degė kuklūs – 32:28. Po krepšiu karaliavę „Žalgiris-2“ žaidėjai pirmą rungtynių pusę užbaigė spurtu (8:0) bei ilsėtis išėjo turėdami apčiuopiamą pranašumą – 41:34.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo Jokūbo Švambario ir P.Valinsko tolimais šūviais, dvitaškį pridėjo L.Birutis ir svečiai susikrovė rekordinę persvarą – 49:35. Visgi, panevėžiečiai rankų nenuleido, atrado žaidimą puolime ir prieš ketvirtąjį kėlinį komandas teskyrė penki taškai – 58:53.

Ketvirtajame kėlinyje svarbia figūra puolime tapo Gytis Masiulis, po jo dvitaškio komandas dar skyrė septyni taškai – 62:55. Tiesa, ilgai džiaugtis solidžiu pranašumu kauniečiai negalėjo ir po šeimininkų spurto iš turėtos persvaros praktiškai nieko neliko (64:62). Nors užpulti toliau sekėsi sunkiai, gynyba veikė nepriekaištingai, o du R.Minioto dvitaškiai artino žaliai-baltus prie pergalės – 68:63. Per likusią minutę žalgiriečiams pavyko išvengti netikėtumų ir buvo išsivežtas svarbus taškas iš Panevėžio – 73:65.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 14 (6 atk. kam.), M.Sajus 12, K.Žemaitis 10 (4 rez. perd.), R.Miniotas 10 (12 atk. kam., 4 rez. perd.), L.Birutis 9 (4/4 dvit., 2 blk.), M.Varnas 8 (4 per. kam.), G.Masiulis 6 (6 atk. kam.), J.Švambaris 4, M.Paulauskas 0, M.Echodas 0.

„Lietkabelis-2“: T.Rimša 15 (2per. kam.), A.Stašaitis 12, T.Buinauskas 10 (2 per. kam.), D.Marcinkevičius 10 (2 per. kam.).