NKL: rezultatyviausias sezono mačas vainikuotas pergale prieš „Vytį“ (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai po savaitės pertraukos grįžo į aikštelę ir savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) turėjo du susitikimus.

Šeštadienį kauniečių laukė pergalių keliu tvirtai žygiuojantis Šakių „Vytis“. Nors šakiečiai paskutinį mačą buvo pralaimėję beveik prieš mėnesį, tai nesutrukdė dubleriams kontroliuoti situacijos, sužaisti rezultatyviausias sezono rungtynes ir švęsti užtikrintą pergalę rezultatu 92:80.

Pirmo kėlinio pradžioje kur kas tiksliau žaidė svečiai, startavę spurtu – 0:8. Žalgiriečiai bandė mažinti atotrūkį aukštaūgių pastangomis, tačiau „Vytis“ toliau šaudė tritaškius (4/5) ir priartėti šeimininkams neleido – 9:19. Visgi, tolimą šūvį baigiantis laikui iš krašto tiksliai paleido Kristupas Žemaitis bei po pirmųjų dešimties minučių komandas teskyrė keturi taškai – 18:22.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris-2“ neleido šakiečiams pajusti žaidimo ritmo, išnaudojo pranašumą baudos aikštelėje ir po Pauliaus Valinsko dvitaškio pirmą kartą išsiveržė į priekį – 36:34. Prieš pat didžiąją pertrauką keturis taškus surinko Laurynas Birutis, tritaškį „į rūbinę“ paleido K.Žemaitis ir ilsėtis laikinosios sostinės krepšininkai išėjo būdami priekyje – 43:41.

Po didžiosios pertraukos Tomo Masiulio auklėtiniai puikiai išnaudojo varžovų susispaudimą baudos aikštelėje, tad atsiradusią laisvę tolėliau sėkmingai išnaudojo P.Valinskas ir K.Žemaitis – 51:46. Ketvirčiui įpusėjus žiūrovus iš vietų kėlė įspūdingas Martyno Varno dėjimas, šis pridėjo dar 6 taškus, tritaškį smeigė P.Valinskas ir prieš lemiamą atkarpą šeimininkai turėjo dviženklį pranašumą – 69:57.

Ketvirtajame ketvirtyje produktyviai laiką išnaudojo Gytis Masiulis, visus varžovų bandymus artėti greitai slopindavo Martynas Sajus – 83:69. Likus porai minučių svečių viltis gniuždė penktą savo tritaškį realizavęs K.Žemaitis (89:76). Per likusį laiką netikėtumų neįvyko ir „Žalgirio“ jaunimas nutraukė „Vyčio“ šešių pergalių seriją – 92:80.

„Žalgiris-2“: K.Žemaitis 19 (5/8 trit., 7 rez. perd.), M.Varnas 16 (4/4 dvit.), P.Valinskas 13, L.Birutis 12 (17 atk. kam., 3 blk.), M.Sajus 12, R.Miniotas 7 (6 atk. kam.), M.Echodas 6, G.Masiulis 6, M.Paulauskas 1, J.Švambaris 0.

„Vytis“: M.Užupis 20 (5/7 dvit., 3/4 trit., 8 atk. kam.), D.Domarkas 19 (7/10 dvit., 4 rez. perd.), P.Beliavičius 18 (6 atk. kam., 5 rez. perd.).

Ankstesniame ture žalgiriečiai išvykoje susitiko su „Šilutės“ krepšininkais. Nors tris kėlinius vyko gana atkakli, permaininga kova, lemiamu metu dubleriai paskendo klaidų liūne ir Šilutę paliko nuleistomis galvomis – 58:80.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 12, L.Birutis 11 (7 atk. kam.), P.Valinskas 10, M.Sajus 7 (5 atk. kam.), M.Sajus 6 (8 atk. kam.), R.Miniotas 5, J.Švambaris 3, G.Masiulis 2, K.Žemaitis 2, M.Paulauskas 0, J.Marcinkevičius 0.

„Šilutė“: T.Lekūnas 22 (12 atk. kam., 8 rez. perd., 3 per. kam.), D.Kumelis 16 (9 rez. perd., 3 per. kam.), I.Vaitkus 15 (6 atk. kam., 5 per. kam.), E.Alunderis 10 (2 per. kam.).