NKL: kovingas, bet tuščias „Žalgirio“ jaunimo savaitgalis 0

Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda tęsia pasirodymą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Po nesėkmingo čempionų egzamino praėjusią savaitę, kauniečių kelyje šįkart buvo patyrusios Marijampolės ir Molėtų ekipos.

Penktadienį žaliai-balti savų žiūrovų akivaizdoje priėmė ambicijų nestokojančius Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus. Nors žalgiriečiai kibo varžovams į atlapus ir turėjo visus šansus išplėšti pergalę, visgi fortūna plačiau nusišypsojo svečiams iš Suvalkijos – 69:74.

Per penkias pirmo kėlinio minutes kauniečiai surinko viso labo keturis taškus ir pirmyn greitai šovė oponentai – 4:11. Antroje ketvirčio dalyje dubleriai nusiėmė pančius puolime, bet po pirmųjų dešimties minučių skirtumas tarp komandų išliko nepakitęs – 11:18.

Antrasis kėlinys vyko pagal visai kitokį scenarijų ir po Arno Veličkos bei Martyno Varno tolimų šūvių atsilikimas tirpo iki penkių – 19:24. Šeši Pauliaus Valinsko taškai dar labiau aštrino situaciją (25:28). Visgi, prieš pat didžiąją pertrauką svečiai susigrąžino iniciatyvą ir ilsėtis išėjo turėdami saugų pranašumą – 32:41.

Kuomet „Žalgiris-2“ krepšininkai bandydavo šturmuoti (37:41), čia pat savo žodį tardavo aukštesnę pavarą įjungę marijampoliečiai – 37:47. Nuleisti rankų žalgiriečiai neketino: po P.Valinsko dviejų tolimų bombų ir Regimanto Minioto dvitaškio pastarieji pirmą kartą išsiveržė į priekį – 49:47. Tiesa, per likusią minutę tritaškiais atsakė svečiai bei prieš lemiamą rungtynių atkarpą „Žalgirio“ jaunimui vėl teko vytis varžovus– 51:53.

Ketvirtajame kėlinyje prabilo tolimais metimais varžovus baudęs Kristupas Žemaitis, taškų kraitį dvitaškiu atsidarė Gytis Masiulis – 62:62. K.Žemaičio ir P.Valinsko tandemas toliau rinko taškus, tačiau priekyje vis žingsniu arčiau pergalės būdavo Marijampolės krepšininkai (67:70). Likus minutei svarbius baudų metimus sumetė P.Valinskas – 69:72. Tiesa, kitoje aikštės pusėje pasižymėjo svečiai ir kauniečiai atsidūrė nedėkingoje situacijoje (69:74). Įpūsti intrigos galėjo K.Žemaičio tolimas šūvis, tačiau šis skriejo pro šalį ir antrą kartą šiame sezone po įnirtingos kovos teko pripažinti pirmenybių lyderės pranašumą – 69:74.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 24 (4/5 trit., 2 per. kam.), M.Varnas 10 (2 per. kam.), K.Žemaitis 10, M.Sajus 7 (5 atk. kam.), R.Miniotas 7 (6 atk. kam.), L.Birutis 4, A.Velička 3, M.Echodas 2 (6 atk. kam.), G.Masiulis 2.

„Sūduva-Mantinga“: I.Daukšys 18 (6/7 dvit.), D.Bičkauskis 12 (5 rez. perd., 2 per. kam.), M.Valukonis 12 (9 atk. kam., 3 per. kam.).

Jau kitą dieną žalgiriečių išvykoje laukė patyrusi Molėtų „Ežerūnas-Karys“ komanda. Nors šeimininkų gretose taškus pelnė tik šeši krepšininkai, po permainingos kovos šie palaužė charakterį demonstravusią „Žalgiris-2“ komandą – 69:73.

Pirmoje rungtynių pusėje dominavo molėtiškiai, kurie puikiai atakuodami krepšį truktelėjo į priekį – 34:45.

Trečiasis kėlinys jau vyko pagal kauniečių paruoštą planą, ir dvigubai laimėję dešimties minučių atkarpą (20:10), prieš ketvirtąjį kėlinyje teturėjo vieno taško deficitą – 54:55.

Lemiama atkarpa buvo atkakli ir permaininga, visgi solidžiau mačą užbaigė savų žiūrovų palaikomi Molėtų krepšininkai, šventę pergalę rezultatu 69:73.

„Žalgiris-2“: R.Miniotas 19 (5/7 trit., 5 atk. kam.), M.Varnas 13 (5/7 dvit., 6 atk. kam.), P.Valinskas 12 (5 atk. kam.), M.Sajus 9 (8 atk. kam., 3 per. kam.), K.Žemaitis 5 (6 rez. perd.), L.Birutis 4, J.Švambaris 2, A.Velička 2, M.Echodas 2, G.Masiulis 1 (6 atk. kam., 2 per. kam.),

„Ežerūnas-Karys“: A.Juknevičius 17 (6/10 dvit., 2 per. kam.), R.Ambrulaitis 17 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), E.Rasteinis 14 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), E.Narušis 13 (6 atk. kam.), E.Sosnovskis 10 (10 atk. kam.).