NKL: jaunieji žalgiriečiai savaitgalį pranoko „Lietkabelio“ dublerius (VIDEO) 0

Šeštadienį Kaune įvyko Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) dvidešimtojo turo rungtynės. Po krepšiais karaliavę „Žalgirio“ dubleriai įjungė aukštesnę pavarą antroje rungtynių dalyje ir įtikinamai antrą kartą šiame sezone įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ dukterinę komandą – 74:61.

Susitikimo pradžioje puikiai krepšį iš įvairių distancijų atakavo Jokūbas Švambaris, o prabėgus penkioms minutėms komandas skyrė trys taškai – 11:8. Antroje ketvirčio dalyje kauniečiai dar labiau suaktyvino veiksmus gynyboje, rengė greitas atakas ir po pirmųjų dešimties minučių susikrovė apčiuopiamą pranašumą – 20:14.

Vos tik prasidėjus antrajam kėliniui šešis taškus paeiliui surinko po krepšiu dominavęs Martynas Echodas – 26:16. Tiesa, tuomet žalgiriečių puolimas visiškai išsibalansavo ir ilsėtis komandos išėjo jau esant lygiam rezultatui – 32:32.

„Žalgirio“ dubleriams taškų sąskaitą atsidaryti antroje rungtynių dalyje pavyko tik prabėgus kiek daugiau nei trims minutėms, o panevėžiečiai jau buvo priekyje – 33:35. Tada šeimininkų puolimą budino galingai iš viršaus krovęs Martynas Varnas, tritaškius iš skirtingų kampų smeigė Kristupas Žemaitis bei Paulius Valinskas ir vaizdas aikštėje apsivertė aukštyn kojomis – 43:35. Kėlinį galingai užbaigė aukštaūgių Lauryno Biručio ir M.Echodo tandemas, išsaugojęs saugų atotrūkį Kauno komandai – 51:42.

Lemiamą rungtynių atkarpą itin sėkmingai pradėjo jaunieji žalgiriečiai Arnas Velička ir Gytis Masiulis, po jų taškų komandas jau skyrė keturiolika taškų – 59:45. Aštriai rungtyniavęs pražangas provokavo M.Varnas, tritaškį realizavo Regimantas Miniotas, o keturi M.Sajaus taškai išsklaidė visas abejones (70:49). Per likusį laiką kauniečiai kiek atleido vadeles, tačiau tai nesutrukdė pasiekti užtikrintos pergalės dublerių komandų mūšyje – 74:61.

„Žalgris-2“: M.Echodas 14 (7/10 dvit., 9 atk. kam., 2 per. kam.), M.Varnas 13 (5 atk. kam.), P.Valinskas 11 (2 per. kam.), L.Birutis 7 (6 atk. kam.), A.Velička 6, M.Sajus 6, J.Švambaris 5, K.Žemaitis 5 (6 atk. kam.), R.Miniotas 3 (6 atk. kam.), J.Marcinkevičius 2, G.Masiulis 2, M.Paulauskas 0.

„Lietkabelis-2“: G.Žalalis 18 (6/7 dvit., 4 per. kam.), G.Butkus 13 (4 rez. perd.), D.Marcinkevičius 12.

Ankstesniame ture „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai išvykoje neturėjo priešnuodžių prieš „Mažeikių“ komandą ir patyrė nesėkmę rezultatu 54:80.

Mažeikių komanda nuo pat rungtynių pradžios ėmė diktuoti savo sąlygas ir per pirmąjį kėlinį susikrovė solidų pranašumą – 8:22.

Trečiajame kėlinyje po penkių P.Valinsko taškų atsilikimas buvo kiek aptirpęs (37:49), tačiau prieš paskutinę rungtynių atkarpą šeimininkai susigrąžino solidesnį pranašumą – 39:55.

Ketvirtą kėlinį varžovai pradėjo spurtu, kuris žaliai-baltus pasiuntė į nokdauną (39:63). Per likusį laiką nieko kardinalaus neįvyko ir kauniečiams Mažeikius teko palikti nuleistomis galvomis – 54:80.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 15 (5 rez. perd.), M.Echodas 8, K.Žemaitis 8, L.Birutis 7, M.Sajus 6, M.Varnas 4, R.Miniotas 4 (4 atk. kam.), J.Švambaris 2, M.Paulauskas 0, J.Marcinkevičius 0, G.Masiulis 0.

„Mažeikiai“: V.Pikalavičius 15 (6/8 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Gydra 13 (6 atk. kam.), E.Šaulys 10 (5 atk. kam.), K.Jonuška 10 (7 atk. kam.).