NKL: „Žalgirio“ dubleriai savaitgalį pasiekė vieną pergalę (VIDEO) 0

Šeštadienį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse žalgiriečiai namuose po atkaklios kovos palaužė kovingai nusiteikusius Joniškio „Delikateso“ krepšininkus ir šiuos privertė kapituliuoti antrą kartą šiame sezone – 73:67.

Susitikimą puikiai pradėjo komandos kapitonas Regimantas Miniotas, tritaškį smeigė Paulius Valinskas, dvitaškį pridėjo Laurynas Birutis ir šeimininkai truktelėjo į priekį – 10:4. L.Birutis toliau sėkmingai tvarkėsi baudos aikštelėje, tačiau švieslentėje jau degė lygus rezultatas (14:14). Komandos vis keitėsi rezultatyviomis atakomis ir po pirmųjų dešimties minučių vis dar buvo lygybė – 22:22.

Antro kėlinio pradžioje žalgiriečiai strigo puolime ir tuo pasinaudoję svečiai pabandė atitolti – 26:32. Tuomet individualiais veiksmais taškų sausrą nutraukė P.Valinskas bei ilsėtis komandos išėjo esant lygiam rezultatui – 37:37.

Trečiąjį ketvirtį pradėjo šeši L.Biručio taškai, tritaškį įsūdė M.Varnas – 46:40. Varžovai vis bandė mažinti atsilikimą, bet užtikrintai rungtynių kontrolę savo rankose laikė šeimininkai, tad prieš ketvirtąjį ketvirtį buvo išlaikytas pakankamai saugus atstumas – 57:52.

Lemiama atkarpa prasidėjo tolima Kristupo Žemaičio bomba (60:52), tačiau tada „Delikateso“ krepšininkai suaktyvino žaidimą ir surengę spurtą jau buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje – 60:63. Kauniečiai nesutriko: baudomis taškus rinko M.Varnas ir P.Valinskas, o itin svarbų tritaškį smeigė neseniai šešioliktąjį gimtadienį atšventęs Arnas Velička – 69:65. Abiejų komandų puolimas mačo pabaigoje kiek užstrigo ir taikliomis baudomis žalgiriečiai įtvirtino dvyliktąją pergalę pirmenybėse – 73:67.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 14 (5 atk. kam.), L.Birutis 14 (7/9 dvit., 6 atk. kam., 2 blk.), P.Valinskas 13 (6 rez. perd.), R.Miniotas 11 (6 atk. kam.), K.Žemaitis 8 (4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Echodas 6 (5 atk. kam.), M.Sajus 4, A.Velička 3, J.Švambaris 0, G.Masiulis 0.

„Delikatesas“: R.Čepanonis 17, D.Griškėnas 16, Š.Kulevičius 12 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.).

Penktadienį žalgiriečių sostinėje laukė principinė dvikova su „Perlas-MRU“ komanda. Nepaisant gero starto ir galingo finišo, pergale šįkart džiaugėsi revanšą pasiekę vilniečiai – 70:81.

Rungtynių pradžioje kauniečiai puikiai šaudė iš toli ir po trijų iš eilės M.Varno tritaškių buvo priekyje – 20:13. M.Varnas smeigė dar vieną tolimą bombą, nuo jo neatsiliko ir K.Žemaitis, bet persvara jau buvo sumenkusi iki keturių – 28:24.

Vos tik prasidėjus antrajam kėliniui M.Varnas įsmeigė penktą tolimą metimą (31:27), tačiau tada šeimininkai išjungė iš žaidimo „Žalgirio“ dublerių puolimo lyderius ir ilsėti išėjo susikrovę solidų pranašumą – 35:45.

Po didžiosios pertraukos varžovai tęsė spurtą, kurį nutraukė tik M.Echodo dvitaškis – 37:52. Būtent pastarasis stengėsi imtis iniciatyvos puolime, bet persvara tarp komandų nemažėjo – 47:64.

Ketvirto kėlinio pradžia nieko gero nežadėjo ir artėti vilniečiai svečiams neleido – 52:71. Tiesa, tuomet „Žalgiris-2“ atsitiesė ir kilo lemiamam šturmui: tritaškius smeigė P.Valinskas ir K.Žemaitis bei atsilikimas mažėjo iki dvylikos – 60:72. Situaciją dar labiau kaito po Lauryno Biručio dvitaškio (67:75), bet rungtynes ramiai užbaigė revanšą pasiekę sostinės krepšininkai – 70:81.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 18 (5/11 trit., 6 atk. kam.), M.Echodas 13 (5 atk. kam.), M.Sajus 13 (3 blk.), K.Žemaitis 12 (4/8 trit., 2 per. kam.), P.Valinskas 7, L.Birutis 4 (5 atk. kam.), J.Švambaris 3, A.Velička 0, J.Marcinkevičius 0, G.Masiulis 0, R.Miniotas 0.

„Perlas-MRU“: R.Sugintas 24 (7/9 dvit., 5 atk. kam.), T.Galeckas 11 (5 rez. perd.), D.Pipiras 11 (4 rez. perd.).