NKL: L.Biručio pasiektas rekordas pažymėtas „Žalgiris-2“ pergale Jonavoje 0

Po žiemos pertraukos į kovų sūkurį vėl įsitraukė Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda.

Atkeltose rungtynėse antradienį kauniečiai kontroliavo situaciją Jonavoje, į lygos rekordų metraščius savo vardą įsirašė 23 kamuolius sugriebęs Laurynas Birutis ir antrą kartą šiame sezone buvo  įveikta „Petrochemos“ komanda – 64:59.

23 kamuolius atkovojęs aštuoniolikmetis L.Birutis pagerino NKL pirmenybių rekordą. Iki šiol geriausią rezultatą (22 atk. kam.) buvo užfiksavę  Karolis Brusokas ir „Žalgirio“ dublerių aprangą vilkėjęs Artūras Gudaitis.

Nors mačą keturiais taškais pradėjo šeimininkai (0:4), greitai viską aukštyn kojomis apvertė du tritaškius smeigęs „Žalgiris-2“ kapitonas Regimantas Miniotas – 10:6. Antroje ketvirčio dalyje po krepšiu dominavo Martynai – Sajus ir Echodas, kurių taškų dėka priekyje išliko svečiai iš Kauno – 18:15.

Po Martyno Varno tritaškio skirtumas buvo šoktelėjęs iki šešių (23:17), bet „Petrochemos“ krepšininkai ilgai netrukus sudavė savo atsaką – 23:22. Prieš pat didžiąją pertrauką žalgiriečiams vėl pavyko atsiplėšti: Laurynas Birutis ne tik rinko kamuolius (12 atk. kam.), bet ir taškus, sėkmingai į žaidimą įsiliejo Gytis Masiulis, taškų kraitį pildėsi Paulius Valinskas – 35:28.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ dubleriai sustoti neketino: keturis taškus įsirašė P.Valinskas, o M.Varno penki taškai krovė rekordinį pranašumą – 47:32. Ketvirčio pabaigą geriau sužaidė varžovai, kirpę atsilikimą iki aštuonių – 51:43.

Kuomet šeimininkai dar labiau priartėjo (51:45), iniciatyvos ėmėsi šešiolikmetis Arnas Velička, kurio penki taškai atstatė dviženklį pranašumą – 56:45. Likus dviem minutėms komandas dar skyrė dešimt taškų (59:49), tačiau jonaviečiai baltos vėliavos nekėlė ir per nepilną minutę mažino deficitą perpus – 59:54. Visgi, žalgiriečiai pergalės iš rankų nepaleido ir baudų metimais įtvirtino pergalę rezultatu 64:59.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 15 (2 per. kam.), M.Varnas 13 (4 rez. perd.), L.Birutis 8 (23 atk. kam., 3 blk.), R.Miniotas 6, A.Velička 5, G.Masiulis 5 (2 blk.), M.Echodas 4 (7 atk. kam.), M.Sajus 4, K.Žemaitis 4 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Paulauskas 0, J.Švambaris 0, T.Sithole‘as 0.

„Petrochema“: T.Milinskas 19 (12 atk. kam., 3 per. kam.), T.Sebežiovas 8 (5 atk. kam., 4 per. kam.), L.Grabauskas 8 (4 rez. perd.).