Kauno „Žalgirio“ dubleriai užbaigė NKL antrąjį ratą 0

Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygoje (NKL) pirmieji sužaidė likusius du mačus ir įsirašę vieną pergalę laukia galutinės savo vietos turnyrinėje lentelėje.

Pirmoji savaitgalio akistata vyko Kaune, kur jaunieji žalgiriečiai galingai sužaidė trečiąjį kėlinį (33:10), atlaikė Šilutės „Šilutės“ krepšininkų spurtą ketvirtame ir pasiekė pergalę rezultatu 98:90.

Susitikimo pradžioje pasižymėti pavydavo tik Regimantui Miniotui, tačiau varžovai į pastarojo taškus vis rasdavo savo atsaką – 7:7. Tuomet prabilo Martynas Varnas, po kurio dėjimo ir tolimo šūvio rezultatas tapo 14:11. Kėlinį dviem tolimais šūviais užbaigė Paulius Valinskas – 24:19.

Antrajame kėlinyje siautė „Šilutės“ komandos lyderis Ulyssesas Thomasas, per penkias minutes surinkęs net 13 taškų ir išvedęs savo komandą į priekį – 30:32. Prieš didžiąją pertrauką iniciatyvos ėmėsi Martynas Echodas, pastebimai rungtyniavo Gytis Masiulis bei ilsėtis žalgiriečiai išėjo turėdami trijų taškų deficitą – 41:44.

„Žalgiris-2“ galingai startavo trečiajame ketvirtyje: šešis taškus pelnė P.Valinskas, nepaisydamas pražangos pasižymėjo Arnas Velička, apie save priminė komandos kapitonas R.Miniotas – 53:46. Kėliniui įsibėgėjus dėjimą atliko šešiolikmetis A.Velička, du taškus su pražanga rinko Laurynas Birutis ir skirtumas tarp komandų jau buvo dviženklis – 64:52. Įsismaginę šeimininkai apsukų nemažino bei prieš lemiamą rungtynių atkarpą dar labiau nutolo – 75:54.

Nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios svečiai iš Šilutės suaktyvino žaidimą ir bandė mažinti atotrūkį, tačiau labai pavojingai artėti jiems neleido M.Echodas – 79:62.  Kuomet „Šilutės“ krepšininkai dar pastebimiau sumažino deficitą, lyderio vaidmens ėmėsi keturis baudų metimus realizavęs M.Varnas (83:72). Rungtynių pabaigoje Tomo Masiulio auklėtiniai išvengė dramų ir ramiai pasiėmė pergalę – 98:90.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 21 (4 rez. perd.), P.Valinskas 17 (4 rez. perd.), M.Echodas 15 (6/9 dvit., 7 atk. kam.), L.Birutis 15 (15 atk. kam., 3 blk.), R.Miniotas 9 (6 atk. kam.), A.Velička 8 (2 per. kam.), K.Žemaitis 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), G.Masiulis 6 (5 atk. kam.), M.Paulauskas 0, T.Sithole‘as 0.

„Šilutė“: U.Thomasas 36 (7/13 dvit., 5/7 dvit., 5 atk. kam.), A.Pukelis 20 (7/9 dvit., 2 blk.), J.Olechnavičius 17 (4 rez. perd.).

Šeštadienį veiksmas persikėlė į Šakius, o ten žalgiriečių laukė trečioje NKL vietoje įsitvirtinusi „Vyčio“ komanda.

T.Masiulio kariauna pademonstravo charakterį, panaikino 19 taškų deficitą, perkėlė mačą į pratęsimą, tačiau jo pabaigoje subyrėjo ir patyrė nesėkmę rezultatu 89:99.

Mačo pradžioje puikiai krepšio link nardė A.Velička, sėkmingai progas išnaudojo R.Miniotas – 17:10. M.Varnas įmetė dvitaškį (19:13), o tada įspūdingu spurtu prabilo ir galingai ketvirtį užbaigė Šakių krepšininkai – 19:26.

Antro kėlinio metu „Vyčio“ komanda tvirtai laikėsi į susikrautą pranašumą, bet tolimų Modesto Paulausko, M.Varno ir P.Valinsko šūvių dėka laikinosios sostinės krepšininkai į pertrauką išėjo išlaikę saugų atstumą – 38:42.

Po didžiosios pertraukos baudas realizavo M.Varnas – 40:44. Tuomet aukštesnę pavarą įjungę šeimininkai vos per dvi minutes pasiuntė kauniečius į nokdauną, ir atrodė, kad jaunieji žalgiriečiai iš jo nebepakils (40:59). Visgi, žaliai-balti nenuleido rankų, rado savyje jėgų ir atsitiesė: tikrą šou surengė 11 taškų įsirašęs M.Varnas, pasižymėjo A.Velička ir G.Masiulis bei prieš lemiamą rungtynių atkarpą komandas teskyrė keturi taškai – 59:63.

Užvaldęs adrenalinas „Žalgirio“ dubleriams suteikė antrą kvėpavimą ir ketvirto kėlinio pradžioje: perėmęs kamuolį M.Varnas įspūdingai jį krovė iš viršaus, du taškus pridėjo G.Masiulis, o svečiai iš Kauno jau buvo priekyje – 65:63. Tuomet rungtynės vyko tarsi ant sūpuoklių, pirmaujanti komanda keitėsi kas ataką, o pastebimiausia figūra puolime tapo meistriškumą demonstravęs ir fantastiką tolimą bombą per rankas paleidęs P.Valinskas – 77:76. Rungtynių pabaiga pranoko geriausią filmo trilerį, kurio didvyriu tapo metimu iš vidutinio nuotolio rezultatą lyginęs ir kovą į papildomą laiką nukėlęs M.Varnas – 81:81.

Pratęsimui įpusėjus žalgiriečiai dar turėjo pranašumą (87:86), bet tada kelių sudėtingų metimų dėka varžovai galutinai atitrūko – 87:92. Per likusį laiką „Žalgiris-2“ bandė gelbėtis naudodami pražangų taktiką, tačiau tai tik sukrovė didesnį pranašumą Šakių komandai – 89:99.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 26 (5/7 dvit., 4/9 trit., 2 per. kam.), P.Valinskas 19 (3/6 trit., 2 per. kam.), R.Miniotas 14 (5/7 dvit., 6 atk. kam.), M.Echodas 9, A.Velička 7 (4 per. kam.), G.Masiulis 4, K.Žemaitis 4, M.Paulauskas 3, L.Birutis 3 (10 atk. kam., 2 per. Kam.).

„Vytis“: K.Brusokas 27 (10/14 dvit., 11 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), D.Domarkas 19 (5/7 dvit., 7 atk. kam., 12 rez. perd.), P.Beliavičius 15 (7 rez. perd.), I.Vaitkus 14 (6 atk. kam.), M.Užupis 13 (5/5 dvit.).