NKL: dublerių derbyje įtikinama kauniečių pergalė 0

Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda pradėjo žygį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) geriausiųjų pogrupyje.

Šeštadienį Kaune įvyko itin karšta ir laukiama dvikova tarp vienintelių didžiausių Lietuvos miestų atstovų NKL pirmenybėse.

Po užtikrintai sužaistos rungtynių pabaigos pergalę dublerių derbyje pasiekė Tomo Masiulio treniruojama „Žalgiris-2“ komanda, pranokusi Vilniaus „Perlas-MRU“ krepšininkus rezultatu 82:70.

Rungtynių pradžioje kauniečiams taškus rinko Gytis Masiulis, tačiau geriau startavo sostinės krepšininkai – 8:11. Antroje ketvirčio dalyje tris taškus pelnė Thabo Sithole‘as, solidžiai po krepšiu rungtyniavo Martynas Echodas, o įspūdingą skrydį pademonstravo Martynas Varnas – 19:20.

Antrajame kėlinyje lyderio vaidmens bandė imtis Laurynas Birutis, tritaškį smeigė Regimantas Miniotas – 28:31. Prieš pat didžiąją pertrauką agresyviai baudos aikštelėje žaidė M.Echodas, apie save priminė dvitaškiu atsilikimą iki šešių sušvelninęs Paulius Valinskas – 35:41.

Antroje rungtynių dalyje dubleriai pademonstravo visai kitą savo veidą: greitų atakų smaigalyje vis atsidurdavo P.Valinskas, tolimas bombas įsūdė M.Varnas ir R.Miniotas – 49:43. Sustoti šeimininkai neketino ir besimėgavę žaidimu susikrovė dviženklį pranašumą (56:43). Tiesa, kėlinį galingai užbaigė vilniečiai, nubraukę visą dešimties minučių žalgiriečių darbą – 57:55.

Lemiamame ketvirtyje kauniečiai kontroliavo situaciją ir įpusėjus jam turėjo apčiuopiamą pranašumą – 66:60. Po penkių P.Valinsko taškų atotrūkis šoktelėjo iki aštuonių (71:63), tačiau Margirio Normanto vedami „Lietuvos ryto“ dubleriai kilo lemiamam šturmui – 71:68. Tuomet puolimo gijas į savo rankas perėmė M.Varnas, o tašką dėjo tritaškį įsmeigęs Kristupas Žemaitis – 82:70.

„Žalgiris-2“ : P.Valinskas 20 (6/8 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), M.Varnas 17 (7 atk. kam. , 6 rez. perd., 2 per. kam.), R.Miniotas 11, K.Žemaitis 9 (2 per. kam.), M.Echodas 7 (2 blk.), L.Birutis 6 ( 7 atk. kam., 2 blk.), G.Masiulis 6 (7 atk. kam., 2 per. kam.), T.Sithole’as 3, J.Švambaris 2, A.Velička 1.

Perlas-MRU: M.Normantas 23 (4/8 trit.), G.Brazauskas 8 (9 atk. kam.), A.Beručka 8.

Ankstesniame ture T.Masiulio auklėtiniai išvykoje po atkaklios kovos, pačioje rungtynių pabaigoje, turėjo pripažinti Šakių „Vyčio“ pranašumą – 87:93.

Šiame mače kauniečiai puikiai sužaidė pirmąjį kėlinį, kurį laimėjo – 20:12.

Antrajame iniciatyvą jau perėmė šeimininkai (25:26), bet M.Echodo ir M.Varno tandemas leido žalgiriečiams į pertrauką keliauti geresnės nuotaikos – 43:41.

Trečio kėlinio metu dubleriai tvirtai laikėsi į susikrautą pranašumą, prabilo P.Valinskas, sėkmingai į žaidimą įsiliejo T.Sihole‘as bei prieš paskutinę rungtynių atkarpą priekyje vis dar buvo svečiai iš Kauno – 64:60.

Ketvirtojo ketvirčio pradžia žaliai-baltų komandai nieko blogo nežadėjo (68:63), tačiau prabėgus dar keturioms minutėms šakiečiai truktelėjo į priekį – 72:77. „Žalgirio“ jaunimas nesutriko ir po tolimo M.Varno šūvio lygino rezultatą (80:80). Likus kiek mažiau nei minutei komandas teskyrė du taškai (85:87), bet rungtynių pabaigoje daugiau jėgų išsaugoję turėjo šeimininkų krepšininkai – 87:93.

„Žalgiris-2“: M.Echodas 19 (7/9 dvit., 8 atk. kam., 2 blk.), P.Valinskas 17, M.Varnas 15, L.Birutis 11 (6 atk. kam.), T.Sithole’as 6, R.Miniotas 6 (6 atk. kam.), J.Švambaris 4, G.Masiulis 4, A.Velička 3, K.Žemaitis 2, M.Paulauskas 0, J.Marcinkevičius 0.

Vytis“: I.Vaitkus 25 (8/9 dvit., 2 per. kam.), P.Beliavičius 23 (5/6 trit., 6 rez. perd., 3 per. kam.), D.Domarkas 14 (5 rez. perd.), M.Užupis 11, E.Serkevičius 10.