NKL: nesėkmingas „Žalgirio“ dublerių savaitgalis 0

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) kovoms artėjant prie finišo tiesiosios, dvi apmaudžias nesėkmes pačioje rungtynių pabaigoje patyrė Tomo Masiulio vadovaujama Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda.

Penktadienį kauniečiai namie metė pirštinę įspūdingą periodą išgyvenančiai Šakių „Vyčio“ komandai, tačiau taškų lenktynėse triumfavo svečiai – 86:91.

Pirmus šešis taškus žalgiriečiams pelnė galingai baudos aikštelėje atrodęs Laurynas Birutis, netrukus krepšį atrišo ir Arnas Velička bei tritaškį įskraidinęs Kristupas Žemaitis – 11:9. Viso pirmo kėlinio metu vyko nuožmi, lygiaverčių varžovų kova, tad didesnio pranašumo nepavyko įgyti nė vienai komandai – 19:17.

Antrajame kėlinyje geriau startavo šakiečiai, pabandę pavojingai nutolti nuo šeimininkų – 21:27. Dubleriai nesileido stumdomi ir po Pauliaus Valinsko dvitaškio persvėrė rezultatą (32:30). Visgi, „Vyčio“ krepšininkai solidžiau atrodė ir ketvirčio pabaigoje, po kurio susikrovė apčiuopiamą pranašumą – 42:48.

Karoliui Brusokui pasižymėjus iš dviejų taškų zonos, Šakių komanda įgijo rekordinę, devynių taškų persvarą (46:55), bet su tokiu scenarijumi nesitaikstė tolimas bombas smeigę A.Velička ir Regimantas Miniotas – 52:55. Nors toliau nesustabdomai žaidė K.Žemaitis, o puikiai jam arčiau krepšio talkino L.Birutis, kauniečiams trūko didesnio kitų žaidėjų indėlio – 63:67.

Ketvirtą kėlinį atidarė tritaškį įsūdęs Martynas Varnas, dar penkiais taškais savo kraitį pildė K.Žemaitis bei švieslentėje jau degė lygus rezultatas – 72:72. Vis dažniau iniciatyvos imtis bandė M.Varnas, tolimu šūviu atsilikimą iki dviejų rėžė apie save priminęs P.Valinskas (81:83). Po M.Varno dvitaškio komandas dar teskyrė du taškai (83:85), tačiau likusį laiką galingai sužaidė ir pergalę iš Laikinosios sostinės išsivežė „Vyčio“ komanda – 86:91.

„Žalgiris-2“: K.Žemaitis 20 (3/4 trit.), M.Varnas 15 (7 atk. kam., 2 per. kam.), L.Birutis 14 (11 atk. kam., 3 blk.), R.Miniotas 11, M.Echodas 8, P.Valinskas 7 (5 rez. perd., 3 per. kam.), A.Velička 7 (2 per. kam.), G.Masiulis 4 (7 atk. kam.), M.Paulauskas 0, J.Švambaris 0, J.Marcinkevičius 0.

Vytis: I.Vaitkus 24 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.), M.Užupis 16 (3/3 trit.), K.Brusokas 16 (6/9 dvit., 9 atk. kam.).

Kitą dieną Vilniuje įvyko „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ dublerių akistata. Ketvirtą kartą sezone šioms komandos stojus į dvikovą užvirė atkakli kova, bet pergale džiaugėsi savų žiūrovų akivaizdoje žaidusi komanda – 66:73.

Kur kas sėkmingiau rungtynes pradėjo kauniečiai, kurie po R.Minioto dėjimo buvo priekyje – 7:2. Svečiai pirmavo viso pirmo kėlinio metu ir užtikrinto aukštaūgių žaidimo dėka po pirmųjų dešimties minučių turėjo trijų taškų pranašumą – 19:16.

Antrajame vaizdas aikštėje pernelyg nekito, žaliai-baltus dublerius į priekį tempė aukštaūgių trio, tolimą šūvį pridėjo M.Varnas – 33:26. Tiesa, kėlinio pabaiga jau priklausė „Perlas-MRU“ krepšininkams, kurie ilsėtis išėjo teturėdami minimalų deficitą – 34:33.

T.Masiulio auklėtiniai trečiajame kėlinyje susigrąžino saugesnį pranašumą, kuomet tritaškį įskraidino R.Miniotas, o dėjimais lankų tvirtumą vis tikrino L.Birutis – 43:37. Iniciatyvos vis dažniau ėmėsi M.Varnas ir P.Valinskas, bet ketvirčio paskutinės minutės ir vėl priklausė varžovams – 48:47.

Lemiamo kėlinio pradžioje kamuolys vis dažniau atsidurdavo P.Valinsko rankose (53:49), tačiau prabėgus dar kelioms akimirkoms, pirmą kartą, nuo pat rungtynių pradžios, pirmaujančiųjų vaidmenyje atsidūrė sostinės krepšininkai – 53:55. Kuomet dar vieną puikią seriją sužaidė P.Valinsko ir M.Varno tandemas rezultatas tapo lygus – 62:62. Įsūdęs tolimą bombą R.Miniotas rėžė atsilikimą iki trijų (66:69), bet paskutinę minutę be klaidų sužaidė ir dublerių derbyje triumfavo vilniečiai – 66:73.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 16, M.Varnas 15 (3/5 trit.). R.Miniotas 12 (7 atk. kam.), L.Birutis 9 (5 atk. kam.), M.Echodas 8 (5 atk. kam.), G.Masiulis 4, M.Paulauskas 2, J.Švambaris 0, A.Velička 0 (3 per. kam.), K.Žemaitis 0 (7 atk. kam.).

„Perlas-MRU“: M.Dieninis 15 (3/4 trit., 4 per. kam.), R.Sugintas 14, D.Pipiras 13, M.Normantas 11 (4 rez. perd., 2 per. kam.), R.Daunys 10 (5/7 dvit.).