NKL: svarbiame mūšyje „Žalgirio“ dublerių pergalė (VIDEO) 0

Iki Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamųjų telikus dviem turams itin svarbią pergalę pasiekė Tomo Masiulio treniruojama Kauno „Žalgiris-2“ komanda.

Kauniečiai savų žiūrovų akivaizdoje ketvirtą kartą šiame sezone užtikrintai pranoko turnyrinės lentelės kaimynę iš Palangos bei tęsią kovą dėl ketvirtos pozicijos, kuri garantuoja vietą ketvirtfinalyje – 72:62.

Pati rungtynių pradžia klostėsi pagal šeimininkų paruoštą žaidimo planą – 7:0. Nors palangiškiai bandė mažinti atsilikimą (11:7), puikiai pirmą kėlinį užbaigė nuo suolo pakilęs Gytis Masiulis – 19:7.

Gytis taškais pradėjo ir antrąjį kėlinį, o po krepšiu toliau dominavo visas gynybines užkardas laužęs Laurynas Birutis – 28:12. Antroje ketvirčio pusėje pasižymėti pavyko Pauliui Valinskui, aktyviai rungtyniavo komandos kapitonas Regimantas Miniotas ir ilsėtis žalgiriečiai išėjo susikrovę solidų pranašumą – 34:20.

Po P.Valinsko dvitaškio „Žalgirio“ dublerių persvara šoktelėjo iki 41:20, tačiau ilgai džiaugtis šeimininkams varžovai neleido – 43:34. Galingai prieš lemiamą rungtynių atkarpą sužaidė ir kauniečiams saugesnį atotrūkį grąžino šešis taškus surinkęs Martynas Echodas bei tritaškį smeigęs G.Masiulis – 52:36.

Nors tolimu šūviu ketvirtą kėlinį atidarė Arnas Velička bei galingu dėjimu krepšį drebino L.Birutis, „Palangos“ gretose iniciatyvos ėmėsi Matas Jucikas 57:50. Svarbiu metu prabilo tritaškį smeigęs Kristupas Žemaitis, o keturi R.Minioto taškai dar labiau artino žaliai-baltus prie pergalės – 69:56. Per likusį laiką dubleriai ramiai susitvarkė su varžovų bandymais atgaivinti intrigą ir triumfavę svarbioje akistatoje grįžo į pergalių kelią bei tęsią kovą dėl ketvirtos vietos turnyrinėje lentelėje – 72:62.

Po laimėtų rungtynių T.Masiulis atskleidė kas lėmė pergalę bei džiaugėsi pagaliau gerai sužaista mačo pabaiga.

„Gerai pradėjome rungtynes, žinojome, kad dar vakar varžovai žaidė pratęsimą, tad palaikėme aukštą tempą. Džiaugiuosi, kad atlaikėme įtampą ir suradome kelią į pergalę“, – komandos pasirodymu patenkintas liko treneris.

Tris kėlinius kauniečiai puikiai stabdė naudingiausią pirmenybių krepšininką M.Juciką, o prie pergalės taškais prisidėjo visi aikštėje pabuvoję žaidėjai.

„Matui Jucikui buvo itin sunku prieš aukštai iškeltas Lauryno Biručio rankas, bet tikrai turime priekaištų žaidėjams, kurie leido Matui įsižaisti ketvirtajame kėlinyje“.

Nepaisant visko strategas žadėjo kovą ir likusiuose mačuose, po kurių paaiškės galutinė komandos vieta turnyrinėje lentelėje bei oponentas atkrintamosiose.

„Bandysime kovoti dėl ketvirtos vietos, kiekvienos rungtynės mums kaip finalas. Turime gerai žaisti visuose mačuose, stengtis ir kovoti iki galo“, – optimistiškai kalbėjo T.Masiulis.

Du likusius turus Kauno „Žalgirio“ dubleriai sužais namuose, penktadienį priimdami svečius iš Telšių bei kitą dieną suremdami ginklus su pirmą vietą užsitikrinusiais Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ krepšininkais.

„Žalgiris-2“: R.Miniotas 16 (5/6 dvit., 2/2 trit.), P.Valinskas 12 (6/8 dvit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), L.Birutis 9 (7 atk. kam., 3 blk.), G.Masiulis 9 (2 per. kam.), M.Varnas 8 (2 per. kam.), M.Echodas 8 (6 atk. kam.), A.Velička 5, K.Žemaitis 3 (5 rez. perd.), J.Švambaris 2.

„Palanga“: M.Jucikas 18 (8 atk. kam., 3 blk.), D.Anužis 9, T.Robinsonas 9.