Reguliarųjį NKL sezoną pabaigę jaunieji žalgiriečiai sužinojo varžovą atkrintamosiose (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda baigė grupių etapo kovas Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ir jau antradienį pradės atkrintamąsias varžybas.

Savaitgalį Tomo Masiulio kariauna pradėjo itin gražiu stiliumi sumindydama „Telšių“ krepšininkus rezultatu 80:47.

Penktadienio mače kauniečiai startavo pasitikėdami savimi ir gražiomis rezultatyviomis atakomis greitai krovėsi dviženklį pranašumą – 13:2. Antroje ketvirčio pusėje vaizdas aikštėje pernelyg nepakito, tritaškį įsūdė Arnas Velička, po krepšiu sėkmingai rungtyniavo Laurynas Birutis ir Martynas Echodas – 24:12.

Antrajame kėlinyje šeimininkai tęsė dominavimą: dėjimu krepšį sudrebino M.Echodas, tolimą šūvį įskraidinęs varžovus į dar gilesnį nokdauną siuntė Martynas Varnas – 35:14. Šių dviejų Martynų tandemas toliau veikė nepriekaištingai bei ilsėtis „Žalgirio“ dubleriai išėjo susikraudami triuškinamą pranašumą – 44:21.

Antra rungtynių pusė naujų vėjų neatnešė, M.Varnas smeigė dar vieną tolimą bombą, ledus pralaužė ir Gytis Masiulis 53:28. Trečią kėlinį puikiai įrėmino „stogą“ oponentui išrašęs ir vos po keleto sekundžių tritaškį kitoje aikštės pusėje įskraidinęs A.Velička – 62:36.

Ketvirtą kėlinį geriau pradėjo „Telšių“ komanda, tad nepatenkintas auklėtinių nusiteikimu, minutės pertraukėlės prašė T.Masiulis – 64:44. Iškart po jos visus likusius klausimus išsprendė Kristupas Žemaitis (74:44), o taškus šiame mače sudėliojo prabilęs Paulius Valinskas bei statistiką spėjęs pasigerinti M.Varnas – 80:47.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 18 (4/7 trit., 2 per. kam.), L.Birutis 15 (7/9 dvit., 8 atk. kam.), M.Echodas 12 (10 atk. kam., 2 blk.), K.Žemaitis 9 (5 rez. perd. , 2 per. kam.), G.Masiulis 7 (6 atk. kam., 2 blk.), P.Valinskas 6 (2 per. kam.), A.Velička 6, J.Švambaris 5, J.Marcinkevičius 2.

„Telšiai“: L.Kaveckis 9 (2 per. kam.), A.Maneikis 9 (8 atk. kam.), N.Barauskas 8 (3 blk.).

Geriausias „Žalgiris-2“ rungtynes gynyboje šį sezoną nuo suolo teko stebėti komandos kapitonui Regimantui Miniotui.

„Regimantas Miniotas treniruotėje susižeidė čiurną ir apie savaitę turės praleisti be krepšinio“, – apie kapitono nežaidimo priežastį kalbėjo vyr. treneris T.Masiulis.

Jau kitą dieną žalgiriečių laukė paskutinė dvikova NKL grupių etape. Svarbioje dvikovoje žaliai-baltiems pritrūko jėgų bei neišlaikę pirmenybių lyderės „Sūduvos-Mantingos“ egzamino patyrė skaudžią nesėkmę – 65:83.

Pati rungtynių pradžia vyko permainingai ir atkakliai, po P.Valinsko tritaškio komandas teskyrė vienas taškas – 12:13. Nors taškus rinko L.Birutis ir G.Masiulis, nuo (19:19) iki 21:27 nepastebimai pakilo ketvirtį solidžiai užbaigę suvalkiečiai.

L.Birutis tęsė solidų pasirodymą antrajame kėlinyje, bet varžovai jau pavojingai tolo – 27:40. Kauniečiai toliau strigo organizuotoje svečių gynyboje, per likusias 6 minutes tesukrapštė 5 taškus, ir į didžiąją pertrauką išėjo atsidurdami komplikuotoje situacijoje – 32:50.

Puikiai antrą rungtynių pusę pradėjo G.Masiulis, septyniolikmetis kaunietis vos per dvi minutes surinko septynis taškus, tačiau kitoje aikštės pusėje siautė patyręs Aurimas Kieža – 43:64. Nors sėkmingai su marijampoliečių gynyba tvarkėsi priekinės linijos žaidėjai, šeimininkams toliau trūko toliašaudės artilerijos prabilimo – 50:69.

Ketvirtajame kėlinyje sunkiu komandai metu lyderio vaidmens ėmėsi 17-metis A.Velička, dėjimu taškų kraitį atsidarė Justinas Marcinkevičius – 59:77. Visgi, antroje ketvirčio pusėje pavojingiau priartėti kauniečiams nebepavyko, bei teko pripažinti galingai rungtyniaujančios Sūduvos-Mantingos“ pranašumą – 65:83.

„Žalgiris-2“: G.Masiulis 19 (3/7 trit., 11 atk. kam., 2 blk.), L.Birutis 18 (9/13 dvit., 2 blk.), M.Echodas 13 (9 atk. kam., 2 per. kam.), A.Velička 8 (5 atk. kam.), P.Valinskas 3 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), J.Marcinkevičius 2, K.Žemaitis 2, J.Švambaris 0, M.Varnas 0 (4 rez. perd.).

„Sūduva-Mantinga“: A.Kieža 20 (2 blk.), D.Sabeckis 19 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), I.Daukšys 14 (7 atk. kam.), D.Bičkauskis 13 (3/5 trit., 4 rez. perd.).

Po nesusiklosčiusių rungtynių „Žalgiris-2“ strategui teliko pripažinti marijampoliečių pranašumą.

„Žaidėme su stipriu varžovu, nesustabdėme greitų jų išpuolių, leidome įsibėgėti ir tas traukinys nuvažiavo. Jie skyrė didelį dėmesį pagrindei mūsų jėgai, aktyviai gynėsi prieš gynėjus ir tiesiog išmušė juos iš vėžių“, – pralaimėjimo priežastis dėstė treneris.

T.Masiulis žadėjo kovą, nors daug laiko pasiruošti atkrintamosios ir nebus.

„Kovoti, kovoti iki galo. Čempionatas nesibaigė, antradienį laukia svarbios rungtynės, tad turime pasiruošti ir toliau kautis. Tikime savimi ir visada siekiame kuo geriau sužaisti“, – apie artėjančias lemiamas kovas kalbėjo T.Masiulis.

Po šio pralaimėjimo paaiškėjo, jog „Žalgirio“ dubleriai nukrito į 6-ą NKL turnyrinės lentelės poziciją ir dėl vietos ketvirtfinalyje kausis su Šilutės“ komanda.

Serija iki 3 pergalių startuos jau antradienį (kovo 22 d.) Kaune, ketvirtadienį kova persikels į Šilutę, o trečiosios rungtynės vėl bus žaidžiamos Žalgirio“ treniruočių centre (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose) šeštadienį.