NKL: „Žalgiris-2“ atkrintamąsias varžybas pradėjo užtikrinta pergale (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda antradienį savų žiūrovų akivaizdoje nepaliko vilčių „Šilutės“ krepšininkams 94:71 ir pergalingai startavo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamosiose. Į kitą etapą žengs tris pergales pasiekusi komanda, šiuo metu serijoje 1:0 priekyje kauniečiai.

Jau rungtynių pradžioje iš žalgiriečių rankų pasipylė tolimų metimų kruša, kuomet po du tritaškius įskraidino Paulius Valinskas ir Kristupas Žemaitis – 14:6. Savo indėlį pridėjo ir sėkmingai žaidęs Gytis Masiulis, o bene gražiausią pirmo kėlinio epizodą sukūrė kamuolį perėmęs ir šuolio sugebėjimus pademonstravęs P.Valinskas – 26:13.

Apsukų šeimininkai nemažino ir antrajame kėlinyje: nuo komandos draugų neatsiliko tolimą šūvį paleidęs Jokūbas Švambaris, keturis taškus surinko Arnas Velička, o krepšį galingu dėjimu, po nuostabaus Arno perdavimo, drebino Laurynas Birutis – 37:19. „Šilutės“ krepšininkams keletą kartų pasižymėjus puolime (37:24), Tomo Masiulio kariauna vėl atitrūkto tritaškius smeigus Martynui Varnui ir P.Valinskui – 47:29.

Po didžiosios pertraukos komandos tarsi apsikeitė vaidmenimis ir trimis tolimais dūriais kėlinį pradėjo šilutiškiai – 47:38. Jaunieji žalgiriečiai nepanikavo: tritaškiu atsakė K.Žemaitis ir P.Valinskas, iniciatyvos vis dažniau ėmėsi M.Varnas – 61:45. Kėlinio pabaigoje dubleriai dar labiau atitolo, kuomet septynis taškus per dvi minutes surinko Martynas Echodas, o tritaškiu tašką kėlinyje padėjo M.Varnas – 73:49.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai bandė mažinti atsilikimą tolimais šūviais, tačiau savo atsaką rasti vis pavykdavo ir kauniečiams – 82:58. Kuomet rungtynių baigtis abejonių nebekėlė taškais prie pergalės prisidėjo iki tol nepasižymėję Modestas Paulauskas bei Justinas Marcinkevičius, o rezultatyvus ir gražus žaidimas buvo vainikuotas galingu pareiškimu aštuntfinalio serijoje – 94:71

Žalgiris-2: P.Valinskas 19 (5/6 trit.), M.Varnas 15 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.), M.Echodas 13 (9 atk. kam., 2 per. kam.), G.Masiulis 12 (2 blk.), K.Žemaitis 11 (3/4 trit., 2 per. kam.), J.Švambaris 8, L.Birutis 7 (8 atk. kam., 2 blk.), A.Velička 4 (4 rez. perd., 3 per. kam.), M.Paulauskas 3, J.Marcinkevičius 2.

Šilutė: T.Lekūnas 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), A.Pukelis 15 (11 atk. kam., 2 blk.), U.Thomasas 11 (3/3 trit.), J.Hesteris 10.

Kauno „Žalgirio“ dublerių vyr. treneris T.Masiulis išskyrė pergalę lėmusius faktorius, tačiau nurašyti varžovų šioje serijoje nebuvo linkęs.

„Gerai pradėjome mačą, pataikėme, žaidėme greitai, taip kaip buvome suplanavę. Šilutėje jau kartą gavome skaudžią patirtį, tad ten tikimės labai įtemptų rungtynių. Nesvarbu kiek taškų šiandien laimėjome, tai tik viena pergalė, o norint žengti tolyn reikia trijų“, – po pergalingų rungtynių mintis dėstė strategas.

Treneriui antrino ir penkis tritaškius realizavęs P.Valinskas bei atskleidė norįs kuo greičiau užbaigti šią seriją.

„Pergalę nulėmė koncentracija nuo pat rungtynių pradžios. Varžovams dvigubinus gynybą prieš aukštaūgius, susikūrėme geras progas atakuoti iš toli. Geriausia būtų užbaigti seriją 3:0 ir ruoštis kitam etapui, tačiau išvykoje su „Šilutės“ komanda bus itin sunku“, – kalbėjo prie pergalės 19 taškų pridėjęs žalgirietis.

Ketvirtadienį serija persikels į Šilutę, o trečiosios aštuntfinalio rungtynės sugrįš į „Žalgirio“ treniruočių centrą (Naglio g. 4A, Petrašiūnai) šeštadienį 16.00 val.