NKL: nuostabų ketvirtąjį kėlinį sužaidę „Žalgirio“ dubleriai prieš „Mažeikius“ pirmauja 2:0 (VIDEO) 1

Antradienio vakarą sausakimšas „Žalgirio“ treniruočių centras stebėjo Tomo Masiulio auklėtinių renesansą ketvirtajame kėlinyje, kurio metu buvo panaikintas 16 taškų deficitas ir neįtikėtinais tolimais šūviais išplėšta pergalė prieš „Mažeikių“ komandą – 71:68.

Patyrusius mažeikiškius be lyderio Martyno Varno parklupdžiusi jauniausia Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komanda serijoje iki trijų pergalių priekyje 2:0 ir jau ketvirtadienį, pergalės atveju išvykoje, užsitikrins vietą NKL finaliniame ketverte.

Šią savaitę paaiškėjo, jog lemiamos pirmenybių kovos balandžio 23-24 dienomis vyks Palangoje.

Nors susitikimas prasidėjo tolimu Gyčio Masiulio šūviu (3:0), užtikrintai abejose aikštės pusėse žaidę svečiai atitrūko – 3:11. „Žalgirio“ dubleriai nepataikė iš dėkingų padėčių, netaikliai krepšį atakavo ir nuo baudų metimų linijos (10:19), tačiau situaciją kėlinio pabaigoje kiek sušvelnino Paulius Valinskas – 13:19.

Antro kėlinio pradžia buvo dar liūdnesnė, kadangi šeimininkai be taškų rungtyniavo net 5 minutes, o „Mažeikius“ į priekį vedė patyręs Darius Pakamanis – 13:27. Po T.Masiulio sušaukto pasitarimo žalgiriečiams pavyko atsitiesti: tritaškius įskraidino Kristupas Žemaitis ir P.Valinskas, po krepšiu karaliavo deficitą iki vienženklio mažinęs Laurynas Birutis 27:35.

Po didžiosios pertraukos kauniečių puolime figūravo nauji veidai: sparčiai taškus rinkosi Martynas Echodas, aktyviai rungtyniavo šešiolikmetis Arnas Velička, bet deficitas nemažėjo – 37:46. Tuo tarpu prieš lemiamą rungtynių atkarpą varžovus truktelėjo sudėtingus metimus realizavęs ir į itin nepatogią padėtį šeimininkus siuntęs Evaldas Šaulys – 42:58.

Nuo pat ketvirto kėlinio pradžios Lietuvos čempionų dubleriai kilo lemiamam šturmui bei staigiai rėžė atotrūkį iki vienženklio tritaškį smeigus Jokūbui Švambariui ir dėjimu žiūrovus iš vietų kėlus K.Žemaičiui – 49:58. Audringai sausakimšų tribūnų palaikomi kauniečiai nesustojo: tolimas bombas paleidus K.Žemaičiui ir A.Veličkai spurtas tęsėsi iki 18:2 bei rezultatas jau tapo lygus – 60:60. Adrenalinas užvaldė ir G.Masiulį, kuris emocijas išliejo galingu dėjimu (62:62), o nuo (3:0) pirmą kartą į priekį šiame mače „Žalgiris-2“ komandą išvedė baudas sumetęs P.Valinskas – 64:63. Tiesa, skaudų dūrį čia pat smeigė Gediminas Žalalis (64:66). Dar skaudesnis tritaškis krito po 24 sekundžių į „Mažeikių“ krepšį, kuomet su sirena įspūdingą tolimą metimą įsūdė K.Žemaitis – 67:66. G.Žalaliui ėmusis iniciatyvos (67:68), sėkmė lydėjo dar vieną neįtikėtiną šūvį įskraidinusį A.Veličką, o tašką reto grožio rungtynėse padėjo taiklus M.Echodo baudos metimas – 71:68.

„Žalgiris-2“: A.Velička 14 (4 rez. perd.), P.Valinskas 13 (9 rez. perd., 2 per. kam.), M.Echodas 11 (5/6 dvit., 8 atk. kam., 2 blk.), K.Žemaitis 11 (3/5 trit., 2 per. kam.), L.Birutis 8 (2 blk.), G.Masiulis 8, J.Švambaris 3, R.Miniotas 3, M.Paulauskas 0, J.Marcinkevičius 0.

„Mažeikiai“: E.Šaulys 21 (8/10 dvit., 5 atk. kam.), D.Pakamanis 13 (6/9 dvit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), G.Žalalis 11.