NKL: L.Biručio rekordu papuoštas savaitgalis pergalių neatnešė 0

Tomo Masiulio treniruojama Kauno „Žalgiris-2“ komanda Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) šią savaitę sužaidė dvejas rungtynes, tačiau taškų neiškovojo ir po 10-ies turų liko su trimis pergalėmis.

Be dviejų traumuotų svarbių žaidėjų Gyčio Masiulio bei Kristupo Žemaičio ketvirtadienį vertęsi kauniečiai pademonstravo charakterį, tačiau lemiamu metu išvykoje krito prieš „Telšių“ komandą rezultatu 66:74.

Tiesa, net ir po pralaimėjo „Žalgirio“ dubleriai rado kuo pasidžiaugti, kadangi net 18 kamuolių mače nusiėmęs Laurynas Birutis užfiksavo šio sezono NKL atkovotų kamuolių rekordą.

Rungtynių pradžioje taškus rinko Jokūbas Švambaris, dvitaškį pridėjo Ignas Sargiūnas (7:6), bet tuomet sekė galingas telšiškių spurtas – 8:16. Situaciją švelninti bandė iš toli pataikęs Lukas Uleckas, tačiau pirmosios dešimt minučių priklausė „Telšių“ krepšininkams – 13:21.

Antrajame kėlinyje atotrūkiui šoktelėjus iki 16:33 iniciatyvos ėmėsi po krepšiu dominavęs L.Birutis, jo pastangų dėka ilsėtis žalgiriečiai išėjo gana ženkliai sumažinę atsilikimą – 24:33.

Po didžiosios pertraukos svečiai tęsė spurtą: tritaškį įsmeigę L.Uleckas, savo indėlį įnešė Martynas Arlauskas, o komandas jau teskyrė vienas taiklus metimas iš toli – 33:36. Telšiškiams vėl pabandžius pabėgti (33:41), apie save priminė puikią atkarpą žaidęs Martynas Varnas, čia pat rezultatą lygino L.Birutis – 43:43. Laurynas dar kartą atstatė pusiausvyrą (45:45), tačiau per paskutinę ketvirčio minutę varžovams pavyko kiek atsiplėšti – 45:51.

Šeimininkai vis lengviau rinko taškus ketvirtojo kėlinio metu, bet jiems tolti neleido galingas L.Biručio žaidimas bei tolimą bombą įskraidinęs I.Sargiūnas – 52:57. „Telšiai“ laikė žaidimo gijas savo rankose ir įjungę aukštesnę pavarą vis atitrūkdavo (54:63), tačiau intrigą budino du tolimus šūvius įsūdęs L.Uleckas ir prasidėjus paskutinei minutei atsilikimą iki 66:68 tritaškiu rėžęs M.Varnas. Visgi, netrukus tolimu metimu atsakė visas jaunųjų žalgiriečių svajones sugniuždęs Tomas Domarkas, o galutinį tašką rungtynėse dėjo Ovidijus Kaminskis – 66:74.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 18 (6/10 dvit., 18 atk. kam., 3 blk.), L.Uleckas 12 (4/6 trit.), I.Sargiūnas 11 (5 atk. kam., 2 per. kam.), M.Varnas 8, J.Švambaris 6, G.Vasiliauskas 5, M.Arlauskas 4 (4 rez. perd.), M.Jogėla 2, M.Valinskas 0, E.Juozaitis 0, V.Markovetskis 0, G.Bergaudas 0.

„Telšiai“: I.Razutis 16 (2 per. kam.), O.Kaminskis 15 (8 atk. kam., 4 per. kam.), A.Maneikis 15 (7/15 dvit.), T.Domarkas 12.

Šeštadienį „Žalgirio“ dubleriai Marijampolėje neišlaikė NKL čempionės „Sūduvos-Mantingos“ egzamino – 71:99,  o šiose rungtynėse toliau padėti komandai negalėjo G.Masiulis ir K.Žemaitis.

Pirmas penkias minutes atsilaikyti žalgiriečiams padėjo visus taškus rinkęs L.Birutis – 6:7. Šiam sėdus ant suolo puolimą į savo rankas perėmė pasižymėję Elvis Juozaitis ir Grantas Vasiliauskas (11:13), tačiau kėlinio pabaigą skelbusi sirena jau fiksavo nepastebimai išaugusią marijampoliečių persvarą – 11:20.

Antrajame kėlinyje kauniečiai susidūrė su labai rimtomis problemos puolime ir per dešimt minučių tesurinko devynis taškus. Įdomu ir tai, kad iš tų devynių taškų net septynis rinko bei ne kartą dėjimais lankų tvirtumą tikrino smaginęsis bokštas L.Birutis – 20:38.

Po didžiosios pertraukos žaliai-baltų fronte nieko naujo neįvyko ir baudos aikštelėje toliau siautė L.Birutis, tačiau varžovų laivas dar labiau nutolo – 26:54. Kėlinio antroje pusėje atsirado vis daugiau žaidėjų, kurie nepabūgo NKL čempionų: ledus tolimu šūviu pralaužė L.Uleckas, taškus rinko I.Sargiūnas ir M.Arlauskas, bet varžovų pranašumas nekėlė abejonių – 38:73.

Ketvirtajame kėlinyje pranašumui augti nebeleido įsižaidę M.Varnas ir Matas Jogėla – 50:84. Šis tandemas ne kartą kūrė gražius epizodus rungtynių pabaigoje, tritaškius smeigė G.Vasiliauskas ir I.Sargiūnas, tačiau laimėtas paskutinis ketvirtis daug džiaugsmo nesuteikė – 71:99.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 20 (9/13 dvit., 10 atk. kam.), G.Vasiliauskas 11 (4/5 dvit., 6 atk. kam.), M.Varnas 10 (4/4 dvit., 2 per. kam.), I.Sargiūnas 7, M.Jogėla 7, M.Arlauskas 7, L.Uleckas 5, E.Juozaitis 2, G.Bergaudas 2, M.Valinskas 0, V.Markovetskis 0, J.Švambaris 0.

„Sūduva-Mantinga“: A.Kieža 22 (8/10 dvit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), M.Valukonis 15 (7/11 dvit., 10 atk. kam.), T.Kliučinykas 14 (2 per. kam.), G.Matulis 13 (5 rez. perd., 4 per. kam.), D.Sabeckis 12 (5 atk. kam., 2 per. kam.), A.Udras 11.

Kitą savaitę T.Masiulio auklėtiniai apsistos Kaune, kadangi lapkričio 11 dieną (penktadienį) namie priims Joniškio „Delikateso“ komandą, o šeštadienį varžovų arenoje lauks Kauno derbis su KTU krepšininkais.