NKL: galingas jaunųjų žalgiriečių finišas namuose ir pralaimėtas miesto derbis 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai sulaukė po nedidelės traumos į aikštelę sugrįžusio Gyčio Masiulio pagalbos ir Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) įsirašė vieną pergalę į savo sąskaitą.

Ketvirtąją pergalę žalgiriečiai pasiekė penktadienį namuose patiesdami Joniškio „Delikateso“ krepšininkus rezultatu 93:88.

Pirmojo kėlinio penkios minutės vyko itin atkakliai ir nuožmiai, didesnės persvaros įgyti nepavyko nė vienai komandai, tačiau labiausiai džiugino į rikiuotę sugrįžęs G.Masiulis – 15:13. Netrukus svarstykles savo pusėn pavyko pakreipti svečiams (15:20), bet pirmą ketvirtį tolimais šūviais užbaigė pranašumui augti neleidę Jokūbas Švambaris ir Ignas Sargiūnas – 25:27.

Antrajame kėlinyje žiūrovai  toliau stebėjo permaininga mūšį, vis aktyviau rungtyniavo Martynas Varnas, dvitaškiu rezultatą persvėrė Matas Jogėla – 36:34. Prieš pat didžiąją pertrauką išaušo Luko Ulecko valanda, snaiperis rinko šešis taškus, o ilsėtis komandos išėjo palikdamos daugiau klausimų nei pateikdamos atsakymų – 45:46.

Trečiojo kėlinio pradžia nieko blogo nežadėjo tritaškį įskraidinus I.Sargiūnui bei taškus pelnius G.Masiuliui (52:51), tačiau tuomet sekė bene labiausiai pastebimas varžovų bandymas atitrūkti – 52:59. Susikrovę apčiuopiamą pranašumą „Delikateso“ krepšininkai nebuvo linkę jo lengvai išbarstyti, bet jį apkandžioti prieš pat lemiamą kėlinuką pavyko tritaškį įsmeigus L.Uleckui bei vis solidžiau po krepšiu žaidus Laurynui Biručiui – 65:71.

Paskutinėje mačo atkarpoje šaltus nervus puolime demonstravo Martynas Arlauskas, pasižymėjo Grantas Vasiliauskas, bet vis atsakymą rasdavo ir svečiai – 75:83. Nenumaldomai artėjant rungtynių pabaigai dubleriai susiėmė į rankas ir sugebėjo perlaužti rungtynių eigą, kuomet po krepšiu dominavo visas gynybines užkardas laužę L.Birutis ir G.Masiulis – 86:86. Prasidėjus paskutinei minutei baudų mesti stojo I.Sargiūnas (88:86), o varžovams atstačius pusiausvyrą, iniciatyvos ėmėsi pergalę kauniečiams užtikrintu žaidimu atnešęs M.Varnas – 93:88.

„Žalgiris-2“: G.Masiulis 22 (8/9 dvit., 6 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), L.Birutis 19 (7/7 dvit., 11 atk. kam., 7 rez. perd.), L.Uleckas 13, M.Varnas 12, I.Sargiūnas 10 (5 rez. perd.), M.Jogėla 9 (9 atk. kam.), M.Arlauskas 3 (5 rez. perd.), J.Švambaris 3, G.Vasiliauskas 2, M.Valinskas 0.

„Delikatesas“: G.Žalalis 22 (4 rez. perd.), D.Griškėnas 21 (2 per. kam.), I.Daukšys 18, D.Šimaitis 13 (4 rez. perd., 2 per. kam.).

Šeštadienį Tomo Masiulio auklėtinių laukė pirmasis šį sezoną Kauno miesto derbis. Visgi, jame žalgiriečiai be didesnės kovos pripažino KTU krepšininkų pranašumą – 63:89.

Pirmosiomis minutėmis aktyvesni netgi buvo „Žalgirio“ dubleriai, kurie kūrėsi antras progas, provokavo šeimininkų pražangas ir po G.Masiulio dvitaškio teatsiliko – 13:14. Tiesa, antroje kėlinio pusėje išryškėjo ne pačios geriausios tendencijos ir per likusį laiką iš žaidimo nepasižymėję žalgiriečiai jau atsiliko – 16:27.

Antrą ketvirtį dar keturiais taškais be atsako pradėjo KTU komanda – 16:31. Įsibėgėjusius varžovus stabdė tik G.Masiulis, kuris tolimu šūviu su pražanga rėžė atsilikimą iki 24:33. Nors po krepšiu didesnio pasipriešinimo nesulaukė G.Masiulis ir L.Birutis, užsivedę aikštės šeimininkai į rūbinę keliavo palikdami žalgiriečius už nugaros – 31:45.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris-2“ vis akivaizdžiau ieškojo po krepšiu dominavusių aukštaūgių, o po L.Biručio dvitaškio su pražanga, rungtynėse atsirado kibirkštis – 38:50 Visgi, pačiu netinkamiausiu laiku ją gesino tolimų tritaškių kruša: net šešis kartus atakas tolimais šūviais užbaigę KTU krepšininkai krovėsi rekordinę persvarą – 46:74.

Ketvirtajame kėlinyje komandoms teliko išspręsti formalumus, o tai suprasdamas T.Masiulis į aikštelę metė mažiau rungtyniaujančius Marių Valinską, Giedrių Bergaudą bei Elvį Juozaitį. Marius suteikta laiką išnaudojo įsmeigęs tritaškį, „Žalgirio“ dubleriai sugebėjo laimėti dešimties minučių atkarpą, tačiau tai guodė labai mažai, kadangi Kauno miesto derbis buvo pralaimėtas – 63:89.

„Žalgiris-2“: G.Masiulis 19 (6/10 dvit., 11 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), L.Birutis 13 (9 atk. kam., 3 blk.), L.Uleckas 7, I.Sargiūnas 7 (3 per. kam.), M.Varnas 5 (4 rez. perd.), M.Jogėla 4, M.Arlauskas 4, M.Valinskas 3, G.Vasiliauskas 1, E.Juozaitis 0, G.Bergaudas 0, J.Švambaris 0.

KTU: M.Staniukaitis 18 (3/3 trit., 2 per. kam.), A.Pelšs 16 (5/7 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), I.Labutis 15 (7 atk. kam., 2 per. kam.), D.Pogužinskas 12 (2 per. kam.).

Kitą savaitę jaunieji žalgiriečiai pirmą NKL ratą užbaigs rungtynėmis namuose su „Šilutės“ krepšininkais, o jau kitą dieną (šeštadienį) lauks atsakomasis mačas Šilutėje.