NKL: jaunieji žalgiriečiai su „Šilute“ pasidalino po pergalę 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai su Šilutės „Šilutės“ krepšininkais penktadienį užbaigė pirmąjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ratą ir jau kitą dieną atidarė antrąjį.

Tomo Masiulio auklėtiniai pirmoje tarpusavio akistatoje po dramatiškos kovos bei pergalingo Igno Sargiūno tritaškio namuose triumfavo rezultatu 78:75,

Pačioje mačo pradžioje komandos žengė koja kojon – 9:8. Tuomet šeimininkų spurtą inicijavo penkis taškus rinkęs Jokūbas Švambaris, o po Gyčio Masiulio baudų skirtumas išaugo iki 16:8. Visgi, varžovai greitai stabilizavo situaciją ir pirmauti kauniečiams leido tik dvitaškiu tašką pirmajame kėlinyje dėjęs I.Sargiūnas – 20:18.

Antrajame kėlinyje didesnės persvaros niekam susikrauti nepavyko, „Žalgirio“ dublerių puolime figūravo Laurynas Birutis, savo indėlį įnešė Martynas Arlauskas ir Matas Jogėla, o ilsėtis komandos keliavo nepateikusios jokių atsakymų – 36:38.

„Šilutei“ antrą rungtynių pusę pradėjus taikliu metimu (36:40), pabudo ir žalgiriečiai, kurie po J.Švambario ir G.Masiulio tolimų šūvių bei aštraus L.Biručio ir Martyno Varno žaidimo, jau solidžiai pirmavo – 51:44. Lukui Uleckui smeigus tritaškį skirtumas pirmą kartą šoktelėjo iki dviženklės ribos (59:48), tačiau kėlinuko pabaigoje varžovai apkandžiojo rekordinį šeimininkų pranašumą – 59:52

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui kauniečiai dar laikė iniciatyvą savo rankose, kuomet fenomenaliai rungtyniavo net tris tritaškius įsūdęs I.Sargiūnas – 72:62. „Šilutės“ krepšininkai nebuvo linkę lengvai pasiduoti ir mažino atotrūkį iki 74:70, o prasidėjus paskutinei minutei lengviau atsipūsti šeimininkams leido taikli M.Arlausko bauda – 75:70. Nors atrodė, kad „Žalgirio“ jauniai baudų metimais įtvirtins rankose laikoma pergalę, varžovai sulaukė malonės iš baudas metusių kauniečių ir kūrė nedidėlį stebuklą – 75:75. Tuomet neįtikėtinai ramius nervus pademonstravo sudėtingu tolimu šūviu pergalę dubleriams išplėšęs 17-metis I.Sargiūnas – 78:75.

„Žalgiris-2“: I.Sargiūnas 18 (4/8 trit.), M.Varnas 16 (5 atk. kam.), L.Birutis 15 (7/9 dvit., 13 atk. kam., 7 blk.), J.Švambaris 11 (4 rez. perd.), G.Masiulis 9 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), M.Arlauskas 4, L.Uleckas 3, M.Jogėla 2 (8 atk. kam.), G.Vasiliauskas 0.

„Šilutė“: B.Wanamakeris 26 (10 atk. kam., 4 per. kam.), A.Pukelis 18 (7/13 dvit.), S.Raupys 11 (6 atk. kam.), D.Kibildis 10.

Šeštadienį komandos susitiko dar kartą ir šįkart Šilutėje pranašesni buvo aikštės šeimininkai, prieš kurių pergalę nublanko įspūdingas G.Masiulio pasirodymas.

Naudingiausių NKL žaidėjų viršūnėje įsitaisęs G.Masiulis Šilutėje surinko net 51 naudingumo balą, iš viso įmetė 33 taškus, demonstravo puikų pataikymą iš įvairių padėčių (5/8 dvit., 4/6 trit., 11/14 baudų metimai), pridėjo 11 atkovotų kamuolių bei 12 išprovokuotų pražangų.

Rungtynių pradžioje pasižymėjus I.Sargiūnui rezultatas tapo 6:5, bet tuomet „Šilutė“ surengė galingą spurtą ir pirmavo jau – 6:15. Taisyti padėtį ėmėsi dukart iš toli pataikęs G.Masiulis, taškų sąskaitas atsidarė Grantas Vasiliauskas ir M.Arlauskas, tačiau pirmasis ketvirtis priklausė nesustabdomai žaidusiems šeimininkams – 18:28.

Antrajame kėlinyje taškus Kauno komandai rinko G.Vasiliauskas ir G.Masiulis – 26:37. Per likusias 4 minutes pralaužti varžovų gynybą pavyko tik L.Biručiui, o į didžiąją pertrauką kauniečiai išėjo ne pačios geriausios nuotaikos – 28:49.

Po didžiosios pertraukos deficitas nepadoriai išaugo – 32:62. Sportinio pykčio įkvėpti žalgiriečiai nesiruošė kapituliuoti ir rėžė atsilikimą iki 44:64. Antroje kėlinio pusėje savo universalumą demonstravo iš įvairių aikštės taškų taikliai metęs G.Masiulis, pasižymėti spėjo nagus užtikrintai priekyje buvusiems varžovams rodęs L.Uleckas – 54:73.

Dar labiau aistras kurstė ketvirtajame kėlinyje tolimais šūviais prapliupę M.Jogėla ir M.Arlauskas – 65:77. Ginklų nesudėjo ir keturis taškus paeiliui rinkęs L.Uleckas (69:81), tačiau netrukus „Šilutė“ gniuždė jaunųjų žalgiriečių svajones atkurti intrigą – 70:86. G.Masiulio vedami kauniečiai dar sugebėjo patampyti nervus varžovams, bet nieko kardinalaus pakeisti nebepavyko ir šeimininkai revanšavosi už skaudų vakarykštį pralaimėjimą rezultatu 84:92

„Žalgiris-2“: G.Masiulis 33 (5/8 dvit., 4/6 trit., 11 atk. kam., 2 per. kam.), L.Birutis 15 (5/7 dvit., 8 atk. kam., 3 blk.), G.Vasiliauskas 8, L.Uleckas 8 (5 rez. perd., 2 per. kam.), M.Jogėla 8, I.Sargiūnas 6 (5 rez. perd.), M.Arlauskas 6, M.Varnas 0, V.Markovetskis 0, G.Bergaudas 0, J.Švambaris 0 (4 rez. perd.).

„Šilutė“: B.Wanamakeris 22 (8/12 dvit., 7 rez. perd., 3 per. kam.), A.Pukelis 17 (6/9 dvit., 14 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), S.Raupys 14 (13 atk. kam.), M.Žaunieriūnas 13.