NKL: „Žalgirio“ jaunimas pasiekė saldų revanšą Vilniuje 0

Atkeltose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse jaunieji žalgiriečiai antradienį principinėje kovoje Vilniuje patiesė „Perlo“ krepšininkus rezultatu 74:71.

Mažuoju derbiu vadinamame mače kauniečiai vertėsi be dviejų svarbių žaidėjų – vis dar rungtyniauti negalinčio Kristupo Žemaičio bei smulkią traumą patyrusio Martyno Varno. Visgi, tai nesutrukdė Tomo Masiulio auklėtiniams pasiekti saldaus revanšo už pralaimėjimą pirmoje komandų tarpusavio akistatoje.

Jau rungtynių pradžioje vilniečiai siuntė įspėjamuosius signalus žalgiriečiams bei demonstravo, kad yra šeimininkai – 2:9. Abiejų komandų puolimui sustojus deficitą apkarpė iš toli pataikęs Jokūbas Švambaris ir du taškus pridėjęs Grantas Vasiliauskas (9:11), bet sėkmingiau pirmajame kėlinyje finišavo varžovai – 11:17.

Antrajame kėlinyje kauniečiai vis dažniau dairėsi Gyčio Masiulio ir Lauryno Biručio, tritaškį įsmeigė Lukas Uleckas, o įpusėjus ketvirčiui svečiai jau buvo priekyje – 27:26. „Perlo“ krepšininkai ilgai netrukus susigrąžino žaidimo vadžias į savo rankas bei ilsėtis keliavo svarstykles vėl nusvėrę savo pusėn – 31:36.

Po didžiosios pertraukos tritaškiai pasipylė iš G.Masiulio, rezultatą persvėrė L.Biručio dėjimas – 39:38. Viso trečiojo kėlinio metu komandos žengė koja kojon, o prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą  „Žalgirio“ dubleriams persvarą kūrė tritaškį įskraidinęs G.Vasiliauskas – 50:49.

Nepralaužiama gynyba ir fantastiškas L.Biručio žaidimas ketvirto kėlinio pradžioje leido žalgiriečiams pirmą kartą galingai truktelėti į priekį – 62:50. Tik prabėgus 6 minutėms šeimininkai rinko pirmuosius taškus iš žaidimo, tačiau mažėti atotrūkiui neleido baudų mesti stoję L.Birutis ir L.Uleckas (64:52). Saugiau dubleriai jautėsi po dar vieno L.Biručio dvitaškio (66:55), bet intrigą gaivino keturis taškus vienos atakos metu rinkęs Aistis Pilauskas – 66:60. Per likusį laiką svečiai atlaikė galingą vilniečių šturmą bei šeštąją pergalę NKL pirmenybėse įsirašė sėkmingai susitvarkę su baudų metimų serijos išbandymu– 74:71.

„Žalgiris-2“: G.Masiulis 21 (5/6 dvit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), L.Birutis 17 (6/7 dvit., 10 atk. kam.), G.Vasiliauskas 9, I.Sargiūnas 8 (8 rez. perd.), J.Švambaris 7, L.Uleckas 6 (2 per. kam.), M.Jogėla 4, M.Arlauskas 2, E.Juozaitis 0.

„Perlas“: G.Radzevičius 18 (6/7 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), A.Pilauskas 13, D.Vilys 12, M.Normantas 10 (2 per. kam.).

Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkams ši savaitė – itin intensyvi, kadangi jau penktadienį ir šeštadienį namuose bus žaidžiami mačai su Molėtų „Ežerūno“ bei „Palangos“ komandomis.

Kviečiame aktyviai jaunuosius žalgiriečius palaikyti Naglio g. 4A (Petrašiūnuose) esančioje salėje!