NKL: įsibėgėjusio „Žalgiris-2“ nesustabdė ir lygos lyderiai (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai savaitgalį užbaigė penkerių rungtynių namuose maratoną. Į Kauną stabdyti žaliai-baltos bangos atvyko vieni iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderių, tačiau ir šie namo keliavo nieko nepešę, o Tomo Masiulio auklėtiniai šventė jau ketvirtą pergalę paeiliui.

Pirmieji Kaune krito Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkai, iš kurių pergalę atėmė šaltakraujiškai tritaškį įskraidinęs Kristupas Žemaitis – 74:70.

Mačą „Žalgirio“ jaunimas pradėjo itin galingu pareiškimu, kuomet tritaškius smeigė K.Žemaitis ir Jokūbas Švambaris, o po krepšiu dominavo Gyčio Masiulio bei Lauryno Biručio tandemas – 12:2. Svečiams sudavus savo atsaką (12:8), kėlinuką sėkmingai užbaigė penkis taškus rinkęs Matas Jogėla – 21:14.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis kauniečiams taškus rinko vienas G.Masiulis – 27:18. Rekordinę persvarą kūrė tritaškius smeigę Martynas Varnas ir Ignas Sargiūnas (33:21), bet čia pat atotrūkis tipo iki 33:28. Varžovams lipant ant kulnų pirmą rungtynių pusę taikliu dvitaškiu uždarė K.Žemaitis – 37:32.

Po didžiosios pertraukos prabilo L.Birutis, kurio pastangomis „Žalgiris-2“ vėl kiek atsiplėšė – 43:34. G.Masiulis ir L.Birutis dviese laužė klaipėdiečių gynybą ir tik likus trims minutėms prie jų prisijungė baudų mesti stojęs K.Žemaitis (54:44). Baudų metimų seriją tęsė I.Sargiūnas, o trečiojo kėlinio sirena skelbė užtikrintą žalgiriečių lyderiavimą – 59:50.

Ketvirtajame kėlinyje pasižymėjo M.Varnas, tačiau tritaškiais prapliupo Deividas Anužis – 61:57. Sunkiu komandai metu iniciatyvos ėmėsi G.Masiulis (65:57), bet visas rungtynes turėtas pranašumas netrukus menko iki 65:64. Dvitaškį įmetė Grantas Vasiliauskas, į uostamiesčio krepšininkų bandymą persverti rezultatą tiksliai atsakė M.Varnas – 69:66. Visgi, prasidėjus paskutinei lemiamo kėlinio minutei „Nafta-Uni-Akvaservis“ pirmą kartą įsiveržė į priekį (69:70). Tuomet nedrebėjo iš toli metusio K.Žemaičio rankos (72:70), o apgynus savąjį krepšį pergalę įtvirtino prie baudų metimų linijos stojęs M.Varnas – 74:70.

„Žalgiris-2“: G.Masiulis 19 (7/10 dvit., 10 atk. kam., 2 per. kam.), L.Birutis 14 (12 atk. kam., 3 blk.), M.Varnas 11 (7 atk. kam.), I.Sargiūnas 10, K.Žemaitis 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Jogėla 5, J.Švambaris 5, G.Vasiliauskas 2, L.Uleckas 0, M.Arlauskas 0.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: V.Chodosovskis 16 (7 atk. kam.), M.Stašys 14 (7 rez. perd., 2 per. kam.), B.Bagdonavičius 14 (9 atk. kam.), D.Anužis 12 (6 atk. kam.).

Kitą dieną T.Masiulio kariauna privertė kapituliuoti ir Šakių „Vyčio“ krepšininkus bei gražiu stiliumi įsirašė ketvirtą pergalę paeiliui – 89:69.

Pirmosiomis mačo minutėmis trenerio nurodymus puikiai vykdė po krepšiu centimetrų pranašumą išnaudoję L.Birutis ir G.Masiulis – 6:4. Tiesa, ryškiau atitrūkti šeimininkams pavyko tik prabilus gynėjų grandžiai – 12:5. Svarstyklėms išsilyginus (13:13), sėkmingai į žaidimą įsiliejo penkis taškus rinkęs Volodymyras Markovetskis, ketvirtį dvitaškiu su pražanga užbaigė M.Jogėla – 25:20.

Antrąjį ketvirtį atidarė G.Vasiliauskas, o po keturių L.Biručio taškų pranašumas didėjo iki 31:24. Tuomet Laikinosios sostinės krepšininkų žaidimą ištiko sąstingis, kurį nutraukti pavyko M.Varnui (33:28). Netrukus Martynas smeigė tolimą šūvį, o artėjant pertraukai dviženklę persvarą kūrė M.Jogėla – 38:28. Tiesa, geriau kėlinuką užbaigė deficitą iki 40:36 apkandžioję svečiai.

Trečiajame kėlinyje sužaidus keletą minučių komandas dar teskyrė du taškai (42:40), bet tuomet rungtynėse įvyko lūžis, kurį inicijavo tolimas bombas paleidę J.Švambaris bei M.Varnas – 55:42. Prie vis augančio pranašumą septynis taškus paeiliui rinkdamas prisidėjo I.Sargiūnas (62:47), o dar tvirtesnius pamatus prieš lemiamą rungtynių atkarpą žalgiriečiams sukrovė aštuonis taškus per kiek daugiau nei minutę įsūdęs K.Žemaitis – 72:50.

Įgijus solidžią persvarą bei įgavus pasitikėjimo rankos atsirišo G.Vasiliauskui, taškų kraitį atsidarė Martynas Arlauskas – 78:55. „Vyčio“ komanda bandė sugrįžti į rungtynes (80:63), bet greitai jų ambicijas į šipulius daužė iš toli pataikęs I.Sargiūnas – 83:63. Per likusį laiką „Žalgirio“ jaunimas sutvarkė formalumus bei antrą kartą šiame sezone patiesė Šakių komandą – 89:69.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 16 (3/3 trit., 3 per. kam.), K.Žemaitis 14, I.Sargiūnas 12, L.Birutis 12 (5 atk. kam.), M.Jogėla 9 (6 atk. kam.), G.Vasiliauskas 8, J.Švambaris 7, V.Markovetskis 5, G.Masiulis 4, M.Arlauskas 2, L.Uleckas 0, G.Bergaudas 0.

„Vytis“: T.Sebežiovas 19 (2 per. kam.), P.Beliavičius 13, S.Jacksonas 8, E.Jezukevičius 8.

Į NKL turnyrinės lentelės viršūnę palengva kopiantys žalgiriečiai atsikvėpti neturi kada. Antradienį „Žalgirio“ dublerių laukia vienvaldžių čempionato lyderių Raseinių „Rasų“ išbandymas svečiuose, o trečiadienį kauniečiai sieks pergalės namie prieš Jonavos JSK komandą.

Atvykti gyvai palaikyti „Žalgirio“ jaunimo trečiadienį galite į Naglio g. 4A, Petrašiūnuose esančią areną, o ginčo kamuolys bus išmestas 18.00 val.