NKL: „Žalgirio“ dublerių pergalių serija tęsiasi – nugalėti absoliutūs lygos lyderiai (VIDEO) 0

Be atokvėpio žaidę Kauno „Žalgirio“ dubleriai pratęsė pergalių seriją. Tomo Masiulio treniruojama komanda ne tik lengvai susitvarkė su Jonavos JSK krepšininkais, tačiau ir išvykoje patiesė vienvaldžius Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderius.

Būtent pirmieji nuo įsibėgėjusių žalgiriečių rankų krito NKL viršūnėje esantys Raseinių „Rasų“ krepšininkai. Išvykoje antradienį žaidę kauniečiai kontroliavo situaciją ir vos ketvirtą kartą šiame sezone privertė suklupti varžovų komandą – 97:89.

Susitikimo pradžia neįtikėtinai klostėsi Gyčiui Masiuliui, kuris iš 16 komandos taškų pelnė net 12 bei fantastišku žaidimu kibo varžovams į atlapus – 16:17. Antroje ketvirčio dalyje lyderio rolę perėmė aikštėje pasirodęs Grantas Vasiliauskas, nesunkiai gynybines užkardas laužė Laurynas Birutis, tad rezultatyvios pirmosios dešimt minučių buvo laimėtos rezultatu 29:27.

Antrajame kėlinyje žalgiriečių puolimas kiek nusimušė, tad šeimininkai tuo pasinaudoję truktelėjo į priekį – 31:36. Štai tuomet pasipylė tritaškių kruša, kurią dviem tritaškiais pradėjo Ignas Sargiūnas, nuo jo atsilikti nebuvo linkę G.Masiulis bei Kristupas Žemaitis, o visi šie tolimu šūviai nusvėrė svarstykles „Žalgiris-2“ pusėn – 51:44. Prieš pat didžiąją pertrauką tritaškį smeigė ir Matas Jogėla, dvitaškį pridėjo G.Vasiliauskas bei ilsėtis svečiai keliavo pakilios nuotaikos – 56:47.

Antroje rungtynių dalyje „Rasai“ stengėsi kuo greičiau sumažinti atsilikimą, bet to jiems daryti neleido vėl siautęs G.Masiulis – 66:56. Tritaškį įsmeigus Martynui Varniu atotrūkis buvo šoktelėjęs iki 73:59, tačiau tada šeimininkai tarsi iš patrankos šaudė tolimus šūvius, o juos kiek slopino tik lygiai tuo pačiu atsakęs K.Žemaitis – 80:74.

Trečiasis ketvirtis startavo dar vienu Raseinių komandos tolimu šūviu (80:77), tačiau čia pat jį gesino penkis taškus paeiliui rinkęs M.Jogėla – 85:77. Į dar sunkesnę padėtį šeimininkus stūmė apie save priminęs G.Masiulis – 93:80. Mačo pabaigoje abi komandos sustojo, „Žalgirio“ dubleriams paskutinius taškus dar likus dviems minutėms pelnė M.Jogėla (97:85), tačiau net ir užsikirtęs taikiklis nesutrukdė pasiekti pergalės „Rasų“ tvirtovėje – 97:89.

„Žalgiris-2“: G.Masiulis 29 (10/15 dvit., 9 atk. kam., 3 per. kam.), L.Birutis 16 (7/12 dvit., 12 atk. kam.), I.Sargiūnas 15 (3/5 trit., 2 per. kam.), G.Vasiliauskas 10 (5 atk. kam.), M.Varnas 9 (6 atk. kam., 2 per. kam.), K.Žemaitis 6 (2 per. kam.), L.Ulekcas 0, M.Arlauskas 0, J.Švambaris 0.

„Rasai“: T.Galeckas 30 (9/14 dvit., 3/6 trit., 4 rez. perd.), Š.Vingelis 21 (6/11 dvit., 3/4 trit., 4 per. kam.), A.Aleksandrovas 14 (3 per. kam.), Š.Beniušis 10 (5 atk. kam.).

Jau kitą dieną žalgiriečių laukė dar vienas išbandymas ir šįkart T.Masiulio auklėtiniai 6-ąją pergalę paeiliui pasiekė ketvirtajame kėlinyje pervažiuodami Jonavos JSK krepšininkus rezultatu 93:74.

Rungtynių pradžioje taškus rinko baudos aikštelėje nesulaikomai žaidęs L.Birutis – 6:3. Svečiams atsakius savo atkarpa (6:7), prabilo M.Varnas – 15:9. Klampų pirmąjį ketvirtį itin sudėtingais šūviais, paskutinėmis atakos sekundėmis, pavyko užbaigti G.Vasiliauskui ir I.Sargiūnui – 20:14.

Kuomet iš toli pataikė G.Vasiliauskas skirtumas tarp komandų didėjo iki 24:14. Po krepšiu abejose aikštės pusėse tiesiog dominavo L.Birutis, tritaškį smeigė I.Sargiūnas, dėjimą pridėjo rekordinį pranašumą kūręs M.Jogėla – 39:21. Visgi, lengvo pasivaikščiojimo JSK krepšininkai nežadėjo ir kelių tolimų metimų dėka į rūbinę keliavo apkandžioję deficitą iki 47:35.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai dviračio neišradinėjo: toliau baudos aikštelėje buvo ieškomi L.Birutis ir G.Masiulis, tolimą bombą įsmeigė I.Sargiūnas – 61:47. Tiesa, per likusias penkias minutes kelius link varžovų krepšio atrado tik G.Vasiliauskas ir L.Birutis, tad visa kova nusikėlė į lemiamą kėlinuką – 65:59.

Apsikeitus taikliais metimais, atrodė, jog laukia įnirtinga kova iki paskutinių minučių – 67:63. Visgi, tada žalgiriečiai su pasimėgavimu, gražiu stiliumi nepastebimai atsiplėšė, kuomet dėjimais lankų tvirtumą vis tikrino siautęs L.Birutis, sėkmingai į žaidimą įsiliejo ne tik taškus, bet ir perdavimus komandos draugams dalinęs G.Vasiliauskas – 79:63. Svečiam pabandžius sugrįžti į rungtynes (79:67), visas jų ambicijas sklaidė tritaškį smeigės I.Sargiūnas bei blokus dalinęs L.Birutis – 86:67. Per likusį laiką paskutines gaires sudėliojo rezultatyviausias savo rungtynes NKL pirmenybėse sužaidę I.Sargiūnas ir G.Vasiliauskas, prie 6-osios pergalės paeiliui prisidėti spėjo ir Giedrius Bergaudas – 93:74.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 25 (10/15 dvit., 13 atk. kam., 8 blk.), G.Vasiliauskas 13 (5/7 dvit., 4 rez. perd.), M.Varnas 12 (6 rez. perd., 4 rez. perd.), G.Masiulis 12 (5/7 dvit., 8 atk. kam.), M.Jogėla 6, K.Žemaitis 2 (5 rez. perd.), M.Arlauskas 2, G.Bergaudas 2, L.Uleckas 0, V.Markovetskis 0, J.Švambaris 0.

JSK: K.Šarukas 19 (6 atk. kam.), R.Žuklevičius 13 (3/6 trit., 3 per. kam.), J.Vazalis 11 (5 rez. perd.), L.Grabauskas 10 (5 rez. perd.).

Tikrą rungtynių maratoną išgyvenusių žalgiriečių dabar laukia pertrauka NKL čempionate, kur artimiausios rungtynės bus žaidžiamos tik gruodžio 30 d. prieš Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus.

Tiesa, iš ritmo išsimušti lengva nebus, kadangi jau už kelių dienų net 5 „Žalgiris-2“ žaidėjai: Ignas Sargiūnas, Lukas Uleckas, Matas Jogėla, Grantas Vasiliauskas bei  Gytis Masiulis, su aštuoniolikmečių rinktine išvyks į Turkijoje prasidėsiantį Europos jaunių čempionatą, o likę jaunesnieji kartu su treneriu T.Masiuliu už savaitės draugiškame turnyre Čekijoje pradės prasiruošimą jaunimo Eurolygos turnyrui.