NKL: solidų pranašumą išbarstę jaunieji žalgiriečiai nusileido „Telšiams“ 0

Iki Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmojo etapo pabaigos likus vos kelioms dienoms, vieną iš paskutiniųjų mačų šiame etape sužaidė Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda.

Tomo Masiulio vadovaujami žalgiriečiai antrojo kėlinio metu pirmavo dvigubai (30:15), tačiau paskendo savo klaidų liūne ir turėjo pripažinti Telšių komandos pranašumą rezultatu 73:80.

Rungtynės startavo užtikrintu kauniečių žaidimu, o po Gyčio Masiulio dominavimo baudos aikštelėje svečiams teko šaukti pirmąjį pasitarimą – 12:4. Tuomet puikią atkarpą sužaidė Laurynas Birutis ir tolimu šūviu nuo lentos kėlinuką uždaręs bei atotrūkį iki 22:9 auginęs Ignas Sargiūnas.

Organizuotas darbas gynyboje toliau veikė nepriekaištingai, o prabilęs Matas Jogėla krovė šeimininkams dvigubą pranašumą – 30:15. Tiesa, netrukus žalgiriečių puolimą ištiko krizė, sekė viena klaida po kitos, o visas turėtas pranašumas buvo lengva ranka išbarstytas – 34:31.

Po didžiosios pertraukos vėl geriau startavo T.Masiulio auklėtiniai, kurie sulaukę Jokūbo Švambario tolimo šūvio atsiplėšė – 46:39. Iš toli pataikius Kristupui Žemaičiui komandas dar skyrė aštuoni taškai (51:43), tačiau kėlinuko pabaiga priklausė deficitą visiškai sunaikinusiems „Telšiams“ – 57:56.

Lemiamą atkarpą šįkart geriau pradėjo visas rungtynes užnugaryje buvę telšiškiai – 57:63. Budinti komandą ėmėsi galingai arčiau krepšio žaidęs L.Birutis, tris baudas sumetė I.Sargiūnas, bet svečiai atiduoti sunkiai susikrauto pranašumo neketino – 64:68. Desperatiškai bandydami taisyti situaciją žalgiriečiai svaidė tolimus metimus, pažeidinėjo taisykles, tačiau pagrindinės esmės nepakeitė ir patyrė nesėkmę – 73:80.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 22 (10/13 dvit., 7 atk. kam., 2 blk.), I.Sargiūnas 12, G.Masiulis 11 (15 atk. kam.), K.Žemaitis 10, M.Jogėla 6 (5 atk. kam.), J.Švambaris 5 (4 rez. perd.), M.Arlauskas 4, G.Vasiliauskas 3, L.Uleckas 0 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), V.Markovetskis 0.

„Telšiai“: I.Razutis 20 (7/11 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), G.Kybartas 17 (7 atk. kam., 2 per. kam.), L.Kaveckis 12 (6/8 dvit.), M.Norkus 12.

Jau šeštadienį (sausio 7 d.) „Žalgirio” dublerių namuose (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose) laukia principinė dvikova, kadangi bus žaidžiamas Kauno miesto derbis su KTU krepšininkais, o jau kitą dieną (sekmadienį), galutinė NKL rikiuotė paaiškės po rungtynių Joniškyje prieš vietos „Delikateso“ komandą.