NKL: „Žalgiris-2“ pergalė ir pralaimėjimas nulėmė pirmojo etapo rikiuotę 0

Savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) buvo sužaisti lemiami pirmojo etapo mačai, po kurių 14 komandų buvo suskirstytos į du pogrupius.

Pirmą žingsnį stipriausiųjų pogrupio link žalgiriečiai žengė Kauno miesto derbyje galingai revanšavęsi KTU krepšininkams – 98:55.

Susitikimą nuostabiai pradėjo taškus iš po krepšiu vertę Laurynas Birutis ir Gytis Masiulis – 8:6. Iš krašto tritaškį smeigė Marius Valinskas, perėmęs kamuolį dėjimu krepšį sudrebino Ignas Sargiūnas, tačiau pirmojo kėlinio sirena žadėjo intriguojančią kovą likusioje dalyje – 17:15.

Geros gynybos vaisius ragavo dar vienu dėjimu varžovų krepšį sudrebinęs Matas Jogėla, o iš toli pataikęs Martynas Arlauskas krovė šeimininkams solidų pranašumą – 26:17. Baudos aikštelėje tiesiog dominavo L.Birutis, taškų kraitį atsidarius Grantui Vasiliauskui atotrūkis šoktelėjo iki 37:21, bet tolimais šūviais netrukus jį mažino KTU krepšininkai – 39:29.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai nusprendė nebejuokauti ir galingai truktelėjo į priekį, kuomet abejose aikštės pusėse siautė L.Birutis, tritaškį įskraidino G.Vasiliauskas, o itin naudingu žaidimu prisidėjo M.Jogėla – 52:32. Sustoti „Žalgirio“ dubleriai neketino ir antroje ketvirčio dalyje, kurios metu dar tvirtesnius pamatus pergalei sudėjo tritaškį realizavęs I.Sargiūnas, taškų kraitį pildęsis G.Masiulis bei trimis baudų metimais kėlinuką uždaręs Lukas Uleckas – 70:40.

Nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios šeimininkų gretose pasireikšti gavo mažiau žaidžiantys krepšininkai ir tuo pasinaudojo pasižymėjęs Giedrius Bergaudas – 75:49. Triuškinantį pranašumą dar labiau didino prabilę gynėjai Kristupas Žemaitis ir M.Valinskas (87:53), o paskutinius taškus derbyje sudėliojo galingą atkarpą sužaidę priekinės linijos žaidėjai – 98:55.

„Žalgiris-2”: L.Birutis 19 (6/8 dvit., 11 atk. kam., 4 blk.), G.Masiulis 16 (5/7 dvit., 11 atk. kam.), M.Valinskas 12, I.Sargiūnas 10 (6 rez. perd., 3 per. kam.), K.Žemaitis 9 (4 rez. perd.), M.Jogėla 9 (6 atk. kam.), G.Vasiliauskas 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Arlauskas 7 (2 per. kam.), L.Uleckas 5, G.Bergaudas 4, J.Švambaris 0.

KTU: M.Zigmantavičius 12 (4 rez. perd.), P.Knyza 10, D.Pogužinskas 8, J.Kigas 8.

Užsitikrinti vietą geriausiųjų pogrupyje žalgiriečiai keliavo į Joniškį, tačiau ten skaudžiai nudegė ir neatradę savojo žaidimo krito prieš vietos „Delikateso“ komandą – 63:79.

Pirmosios minutės nieko blogo nežadėjo, kadangi pasižymėjus L.Biručiui ir du taškus su pražanga rinkus K.Žemaičiui, švieslentėje degė lygus rezultatas – 5:5. Tiesa, tuomet kauniečių žaidimą ištiko visiškas sąstingis, po kurio šeimininkai jau pirmavo – 7:19. Prikelti komandą ėmėsi G.Masiulis ir G.Vasiliauskas, tačiau vien jų pastangų kardinaliems pokyčiams nepakako – 17:26.

Antrajame kėlinyje žaidimą į savo gijas perėmė L.Birutis, iš toli pataikė K.Žemaitis, o skirtumas tirpo iki 29:33. Pastarasis duetas toliau vieni priešinosi „Delikateso“ krepšininkams, kurie į rūbinę keliavo žalgiriečiams sukrovę dviženklį deficitą – 35:45.

K.Žemaičio ir L.Biručio tandemas dar labiau į atlapus varžovams kibo trečiojo ketvirčio pradžioje – 44:50. Atskyrus nuo komandos šiuos puolimo lyderius lengviau kvėpuoti pasidarė ir šeimininkams, kurie prieš lemiamą ketvirtį įgijo didžiausią pranašumą – 50:64.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio“ jaunimo taikiklis dar labiau nusimušė, tad įpusėjus ketvirčiui mačo baigtis mažai kam kėlė abejonių – 52:75. Sugrąžinti intrigą bandė L.Birutis ir I.Sargiūnas (58:77), bet per likusį laiką išsigelbėti nebepavyko ir pralaimėjimas Joniškyje užkirto kelią į geriausiųjų pogrupį – 63:79.

„Žalgiris-2”: L.Birutis 24 (11/13 dvit., 8 atk. kam., 3 blk.), K.Žemaitis 12 (4 rez. perd.), G.Vasiliauskas 11, G.Masiulis 8 (11 atk. kam.), I.Sargiūnas 5 (2 per. kam.), E.Juozaitis 1, L.Uleckas 0, M.Valinskas 0, M.Jogėla 0, M.Arlauskas 0, J.Švambaris 0.

Delikatesas“: D.Griškėnas 20 (4/7 trit.), N.Barauskas 14 (7/9 dvit., 9 atk. kam.), Ž.Petraitis 12 (4 per. kam.), D.Šimaitis 11.

Aštuntoje vietoje dėl prastesnio tarpusavio balanso likę T.Masiulio auklėtiniai antrajame pogrupyje, dviejų ratų sistema, susitiks su „Palangos“, „Delikateso“, KTU, „Mažeikių“, Jonavos sporto klubo ir Molėtų „Ežerūno“ komandomis.

Tikslus tolimesnis tvarkaraštis turėtų paaiškėti jau artimiausiu metu, o dabar didžioji dalis „Žalgiris-2” krepšininkų pradeda pasiruošimą Eurolygos jaunimo atrankai, kuri jau sausio 12-14 dienomis įvyks „Žalgirio“ arenoje.