NKL: karjeros mačais paženklintas savaitgalis atnešė saldžias pergales 1

Nedidelių traumų bei ligų praretinta Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) savaitgalį savo kraitį papildė dviem pergalėmis.

Pirmąją pergalę jaunieji žalgiriečiai įsirašė penktadienį, kuomet Kauno miesto derbyje po dramatiškos kovos palaužė KTU krepšininkus – 75:72. Šiose rungtynėse „Žalgiris-2“ ekipai vis dar negalėjo padėti Martynas Varnas, Matas Jogėla bei Jokūbas Švambaris, nežaidė ir Elvis Juozaitis.

Susitikimo pradžioje situaciją kontroliavo aukštaūgiai Laurynas Birutis ir Gytis Masiulis – 7:4. Prieš šiuos dvigubinant gynybą rankos atsirišo Mariui Valinskui, kuris smeigė du tolimus šūvius vieną po kito, dar tris taškus pridėjo siautęs L.Birutis – 16:10. Tiesa, tuomet žalgiriečių žaidimą ištiko štilis ir aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas (16:19). Taisyti padėtį vėl ėmėsi L.Birutis, prabilo keturis taškus rinkęs Ignas Sargiūnas (23:22), bet srezultatyviau kėlinuką uždarė pranašumą susigrąžinę varžovai – 23:26.

Antrajame kėlinyje toliau siautė dėjimais lankų tvirtumą tikrinęs L.Birutis, tačiau vieno jo pastangų nepakako prieš įsižaidusius KTU krepšininkus – 27:31. Tuomet sekė geresnė atkarpa svečiams: puikų darbą po krepšiu tęsė aukštaūgiai, vis užtikrinčiau jautėsi I.Sargiūnas, tritaškį įskraidino M.Valinskas – 42:40. Prieš pat didžiąją pertrauką iš toli pataikė ledus pralaužęs Kristupas Žemaitis (45:43), o ilsėtis komandos keliavo esant minimaliam atotrūkiui – 45:46.

Pasitarimas didžiosios pertraukos metu Tomo Masiulio auklėtiniams išėjo į naudą, kadangi šie, surakinę varžovų puolimą, kėlinio viduryje kiek atsiplėšė – 51:46. Tiesa, visai kitokios buvo kitos trys minutės, kurių metu šeimininkai vėl susigrąžino svarstykles savo pusėn (52:55). Pačioje ketvirčio pabaigoje prie baudų metimų linijos apsistojo L.Birutis bei I.Sargiūnas, suteikę savo komandai bent kokį pranašumą prieš lemiamą rungtynių atkarpą – 57:55.

Tolimu šūviu ketvirtą kėlinuką atidarius Lukui Uleckui skirtumas šoktelėjo iki 60:55, tačiau akimirksniu jis ir ištirpo – 60:60. Kiek lengviau atsipūsti leido Grantas Vasiliauskas (64:60), bet ir vėl savo atsaką sudavė varžovai – 65:67. Tada darbo ėmėsi G.Masiulis, kurio pastangomis, prasidėjus paskutinei minutei, žalgiriečiai pirmavo rezultatu 69:67. KTU komandai išlyginus rezultatą (69:69), itin svarbų kamuolį puolime ėmė L.Birutis – 71:69. Per likusias sekundes prasidėjo sąmoningų pražangų žaidimas, kuris nesutrikdė pergalę „Žalgirio“ dubleriams įtvirtinusio I.Sargiūno – 75:72.

„Žalgiris-2”: L.Birutis 23 (8/9 dvit., 9 atk. kam., 4 blk.), I.Sargiūnas 15, M.Valinskas 12, G.Masiulis 12 (9 atk. kam.), K.Žemaitis 6 (7 rez. perd., 2 per. kam.), G.Vasiliauskas 4 (4 rez. perd.), L.Uleckas 3, G.Bergaudas 0.

KTU: D.Pogužinskas 18 (8/12 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), M.Kuprijanovas 13 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), J.Kigas 13 (3/6 trit.), M.Zigmantavičius 11 (5/7 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.).

Kitą dieną žalgiriečių laukė dar sunkesnis iššūkis, kadangi į Joniškį neišvyko apsirgęs I.Sargiūnas. Visgi, tai neišgąsdino praretėjusios T.Masiulio kariaunos, kuri ištraukė neregėtus kozirius ir tritaškiais parklupdė vietos „Delikateso“ krepšininkus rezultatu 89:74.

Pergalingose rungtynėse rezultatyviausią savo mačą NKL pirmenybėse sužaidė K.Žemaitis, o iki tol vos po tris taškus per rungtynes rinkęs M.Valinskas tapo maloniu netikėtumu ir įsmeigęs šešis tritaškius be klaidų, pergalę paženklino karjeros rungtynėmis.

Nors mačą atidarė L.Biručio dvitaškis, netrukus kauniečių puolimo mašina užstrigo ir švieslentėje jau degė gana akivaizdus šeimininkų pranašumas – 2:9. Išjudinti komandą bandė po krepšiu sėkmingai tvarkęsi L.Birutis ir G.Vasiliauskas, tačiau „Delikateso“ komanda toliau žaidė tarsi iš natų – 6:16. Kol L.Birutis dalino vieną stogą po kito (5 blokai), pirmuosius savo taškus rinko G.Masiulis, aktyviai žaidė K.Žemaitis, o tritaškiu iš krašto atsilikimą iki 15:18 rėžė M.Valinskas. Jei iki tol didžioji dalis žaidimo sukosi arčiau krepšio, tai visai kitokį svečių puolimą išvydome kėlinuko pabaigoje, kuriame tašką sudėtingomis tolimomis bombomis dėjo viską aukštyn kojomis apvertę M.Valinskas ir K.Žemaitis – 23:20.

Varžovams geriau startavus antrajame kėlinyje (23:24), dar vieną tolimą šūvį smeigė įsismaginęs M.Valinskas – 26:24. Antroje ketvirčio dalyje komandos daugiau laiko leido prie baudų metimų linijos, o šeimininkų bandymą nutolti (33:37), griovė paskutinius kauniečių tašką pirmoje rungtynių pusėje tritaškiu rinkęs L.Uleckas – 36:39.

Dar kitokį „Žalgirio“ dublerių veidą išvydome po didžiosios pertraukos: kamuolius vieną po kito vogė sėkmingai greitus išpuolius rezgęs K.Žemaitis, ketvirtą tritaškį įsūdė M.Valinskas – 46:41. Netrukus sekė penktasis ir šeštasis M.Valinsko tolimas dūris, po kurio svečiai krovėsi didžiausią pranašumą – 54:46. Nors joniškiečių puolimas pagyvėjo, dar labiau distanciją didino tolimus metimus realizavę G.Masiulis ir K.Žemaitis – 66:55.

Sustoti kauniečiai nesiruošė ir ketvirtajame kėlinyje, kurį nuostabia tritaškių serija pradėjo estafetę iš komandos draugų perėmęs L.Uleckas, dėjimu pasižymėjo G.Vasiliauskas, o skirtumas augo iki 76:59. Lukas smeigė dar vieną tritaškį, po krepšiu pasipriešinimo nesulaukė L.Birutis, tad įpusėjus ketvirčiui, rungtynių baigtis jau nebekėlė abejonių – 83:63. Per likusį laiką šeimininkai kiek sumažino atsilikimą, tačiau pagrindinės esmės tai nepakeitė ir praretėjusi dublerių komanda išsivežė svarbią pergalę iš Joniškio – 89:74.

„Žalgiris-2”: K.Žemaitis 23 (3/6 trit., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 4 per. kam.), M.Valinskas 22 (6/6 trit.), L.Uleckas 12 (4/8 trit.), G.Masiulis 11 (6 atk. kam.), G.Vasiliauskas 10 (5/5 dvit., 4 rez. perd.), L.Birutis 10 (11 atk. kam., 6 blk.), E.Juozaitis 1, V.Markovetskis 0, G.Bergaudas 0.

„Delikatesas“: T.Pažėra 19, D.Griškėnas 15 (4 rez. perd.), N.Barauskas 11 (5 atk. kam.).

Artėjančią savaitę žalgiriečiai apsistos namie: sausio 27 dieną (penktadienį) laukia susitikimas su „Mažeikiais“, o šeštadienį priimsime Jonavos sporto klubo krepšininkus. Palaikyti „Žalgirio“ jaunimą galite Naglio g. 4A, Petrašiūnuose esančioje namų salėje.