NKL: jaunieji žalgiriečiai su „Ežerūnu“ pasidalino po pergalę (VIDEO) 0

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) praūžė kiek neįprastas savaitgalis, kuriame tos pačios komandos ginklus surėmė du kartus paeiliui.

Tomo Masiulio vadovaujamai Kauno „Žalgirio“ dublerių komandai teko dvigubas Molėtų „Ežerūno“ išbandymas, kurio metu buvo nuimtas nemalonus prakeiksmas molėtiškiams.

Penktadienį Kaune įvykusi pirmoji kaktomuša klostėsi itin permainingai ir atkakliai daugiau nei tris kėlinius, tačiau lemiamu metu jaunųjų žalgiriečių puolimo banga nušlavė kovingai nusiteikusius svečius bei atnešė pirmą pergalę šį sezoną prieš „Ežerūno“ komandą – 91:76.

Pirmosiomis minutėmis šeimininkai ne tik demonstravo pavyzdinę gynybą, bet ir Gyčio Masiulio pastangomis pateikė rimtą paraišką tolimesnei rungtynių eigai – 7:2. G.Masiulio ir Kristupo Žemaičio taškų dėka dubleriai įpusėjus kėliniui dar kontroliavo situaciją pirmaudami rezultatu 12:7, tačiau netrukus viskas apsivertė aukštyn kojomis – 12:14. Tik pačioje kėlinuko pabaigoje pranašumą kauniečiams grąžino tritaškius įskraidinę Matas Jogėla bei Grantas Vasiliauskas ir po krepšiu keletą kartų sėkmingai sužaidęs Volodymyras Markovetskis – 24:20.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ jauniai vėl pavojingai atsiplėšė, kuomet baudos aikštelėje užtikrintai žaidė V.Markovetskio ir G.Masiulio tandemas – 30:20. Krepšį dėjimais sudrebino G.Masiulis ir Laurynas Birutis, tačiau charakterį demonstravę varžovai lygino rezultatą – 35:35. Gražiai suvaikščiojus kamuoliui iš toli pataikė G.Masiulis, bet solidžiau pirmą rungtynių pusę užbaigė svečiai iš Molėtų – 38:40.

Po didžiosios pertrauko lyderio vaidmens ėmėsi Martynas Arlauskas, tritaškiais pusiausvyrą atstatė G.Masiulis ir K.Žemaitis – 49:49. Dvi sudėtingas tolimas bombas smeigė Marius Valinskas, o kamuolys vis dažniau atsidurdavo M.Jogėlos rankose, kuris leido kauniečiams prieš lemiamą kėlinuką turėti šešių taškų persvarą – 68:62.

Ketvirtajame kėlinyje geriau startavo „Ežerūno“ krepšininkai (68:66), tačiau tai nė kiek nebaugino šeimininkų puolimo lyderių G.Masiulio ir M.Jogėlos, staigiai atstačiusių status quo – 72:66. Tarsi amerikietiškais kalneliais besiklosčiusios visos rungtynės žadėjo įnirtingą kovą iki pat mačo pabaigos, mat likus trims minutėms skirtumas tebuvo keli taiklūs metimai (80:76), bet visai kitą planą turėjo T.Masiulio kariauna: šturmą galingu dėjimu inicijavo pyktį išliejęs L.Birutis, o tritaškių salve paskutines gaires sudėliojo M.Arlauskas bei sezono rungtynes sužaidęs M.Jogėla – 91:76.

„Žalgiris-2”: M.Jogėla 23 (5/6 trit., 6 atk. kam., 5 per. kam.), G.Masiulis 21 (7 atk. kam., 2 blk.), K.Žemaitis 11 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), V.Markovetskis 10 (4/4 dvit.), M.Arlauskas 8 (7 rez. perd.), G.Vasiliauskas 7 (2 blk.), M.Valinskas 7 (5 rez. perd.), L.Birutis 4, E.Juozaitis 0.

„Ežerūnas“: M.Pociukonis 16 (7 atk. kam., 2 per. kam.), P.Skurdauskas 12 (2 blk.), R.Ambrulaitis 11 (7 atk. kam., 3 per. kam.), D.Giedraitis 11 (3 per. kam.), E.Narušis 10 (5/5 dvit.).

Jau kitą dieną buvo sustabdytas ne tik žalgiriečių puolimas, bet ir pergalinga penkių rungtynių serija, kurią molėtiškiai nutraukė rezultatu 59:72.

Pačioje mačo pradžioje kiek geriau sekėsi „Ežerūno“ krepšininkams, kurie prabėgus penkioms minutėms pirmavo – 6:10. Štai visai kitoks vaizdas buvo antroje kėlinuko dalyje: T.Masiulio auklėtiniai visiškai išderino šeimininkų puolimą, antras progas susikūrę pasižymėjo V.Markovetskis ir L.Birutis, o tolimu šūviu galingą spurtą tęsė pirmą ketvirtį uždaręs M.Valinskas – 18:10.

Dvitaškį įmetus G.Vasiliauskui, „Žalgirio“ jauniai laikė iniciatyvą savo rankose (20:13), bet tuomet svečių puolimą ir gynybą ištiko visiškas krachas, po kurio varžovai galingai atitrūko – 20:28. Taisyti situaciją ėmėsi didesnių problemų baudos aikštelėje nesulaukęs L.Birutis, tritaškį įsmeigė G.Vasiliauskas, tad ilsėtis žalgiriečiai keliavo susigrąžinę pasitikėjimą savimi – 34:32.

Antroje rungtynių dalyje dominavimą tęsė pranašumą iki 38:32 didinęs L.Birutis. Tiesa, tuomet pasipylė tritaškiais, kuriuos vieną po kito smeigė ir situaciją aukštyn kojomis apvertė aikštės šeimininkai – 38:43. Atsidūrus besivejančiųjų vaidmenyje rankos nesudrebėjo M.Valinskui (43:45), tačiau kėlinuko pabaigą geriau sužaidė pavojingai atsiplėšę „Ežerūno“ krepšininkai – 43:49.

Į kampą įspraustų kauniečių bėdos tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje, kuriam įpusėjus deficitas pasiekė neregėtas aukštumas – 45:59. Dar intensyviau varžovų krepšį atakavo L.Birutis, iš tolimos distancijos pataikė M.Arlauskas, bet savo atsaką vis atrasdavo ir molėtiškiai, tad atsilikimas tirpo labai mažais žingsneliais – 56:67. Per likusį laiką pakeisti rungtynių baigties nebepavyko ir Molėtus šįkart teko palikti nuleistomis galvomis – 59:72.

„Žalgiris-2”: L.Birutis 20 (8/16 dvit., 6 atk. kam., 3 blk.), G.Vasiliauskas 9 (4 per. kam.), M.Valinskas 9, K.Žemaitis 8 (7 rez. perd., 3 per. kam.), M.Arlauskas 7, G.Masiulis 4 (6 atk. kam.), V.Markovetskis 2, E.Juozaitis 0, M.Jogėla 0 (6 atk. kam.), G.Bergaudas 0.

„Ežerūnas“: E.Narušis 14 (6/12 dvit., 8 atk. kam., 5 per. kam.), R.Ambrulaitis 13 (5/7 dvit., 7 atk. kam.), L.Kirlys 12 (4/9 trit.), D.Giedraitis 12 (4 rez. perd.).

Dabar T.Masiulio auklėtinių laukia dar trys išvykos paeiliui – į Palangą, Jonavą ir Mažeikius, o vasario 24 ir 25 dienomis namų mačais su KTU ir Joniškio „Delikateso“ krepšininkais bus užbaigtas reguliarus NKL sezonas, po kurio paaiškės galutinė komandų rikiuotė ir būsimi varžovai atkrintamosiose varžybose.