NKL: įspūdingą pergalę pasiekęs „Žalgiris-2“ atsidūrė per žingsnį nuo ketvirtfinalio (VIDEO) 0

Antradienio vakarą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio trečiosiose rungtynėse ryškiausiomis spalvomis sužibėjo Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda, savų žiūrovų akivaizdoje nepalikusi vilčių Palangos „Palanga“ krepšininkams ir žengusi antrą žingsnį kito etapo link – 95:68.

Mačo pradžioje taškus rinko Kristupas Žemaitis ir Gytis Masiulis, o dėjimu pasižymėjus Martynui Arlauskui, pranašumas šoktelėjo iki 10:3. Arčiau krepšio smaginosi G.Masiulis ir Laurynas Birutis, nuo komandos aukštaūgių neatsiliko šuolio sugebėjimus parodęs K.Žemaitis ir šeimininkai jau galingai atsiplėšė – 20:7. Ketvirčiui einant į pabaigą apsukų nemažino visas gynybines užkardas laužęs L.Birutis, savo indėlį į didėjantį atotrūkį įdėjo Grantas Vasiliauskas bei iš toli iššovęs Marius Valinskas, tad pirmo kėlinio sirena fiksavo rimtą jaunųjų žalgiriečių paraišką tolimesnei rungtynių eigai – 29:13.

Antras kėlinys startavo dar vienu M.Valinsko tritaškiu, taškų sąskaitą atsidarė naują rekordinės persvaros ribą nubrėžęs Lukas Uleckas – 36:15. Svečiams įsižaidus ir bandžius pavojingai artėti lyderio vaidmens ėmėsi L.Birutis, o iš toli pataikę K.Žemaitis ir G.Vasiliauskas, prieš antrą rungtynių dalį išsaugojo saugų atstumą – 48:30.

Trečiajame kėlinyje „Palanga“ atrodė rimtai nusiteikusi ir vos per keletą minučių rėžė deficitą iki 51:40. Tiesa, tai visiškai nebaugino šešis taškus paeiliui rinkusio ir kiek lengviau kauniečiams atsikvėpti leidusio L.Biručio – 57:42. Svečių gretose prabilus Žygimantui Šimoniu persvara tirpo iki 57:47, tačiau ir vėl darbo ėmėsi K.Žemaičio bei L.Biručio tandemas, į ketvirtą kėlinuką žalgiriečiams sukrovęs tvirtus pamatus – 68:50.

Ketvirtajame kėlinyje suspindėjo M.Arlauskas, vienas pats griovęs visas palangiškių viltis sugrįžti į rungtynes – 76:52. Tam pačiam M.Arlauskui su K.Žemaičiu įsūdžius po dar vieną tritaškį mačo baigtis nebekėlė abejonių, mat pranašumas išaugo iki neregėtų aukštumų – 84:54. Likusius formalumus sutvarkė rankelę iš tolėliau apšildę M.Valinskas, L.Uleckas ir G.Vasiliauskas bei prie įspūdingos pergalės suspėti prisilietęs Elvis Juozaitis – 95:68.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 26 (11/15 dvit., 12 atk. kam., 2 blk.), K.Žemaitis 18 (9 rez. perd.), M.Arlauskas 15 (3/5 trit.), G.Masiulis 12 (5 atk. kam., 3 blk.), M.Valinskas 9 (3/4 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), G.Vasiliauskas 8. L.Uleckas 5 (6 rez. perd.), E.Juozaitis 2, G.Bergaudas 0.

„Palanga“: R.Kelly 16 (5/7 dvit.), A.Urbonas 12 (5 atk. kam.), Ž.Šimonis 8.

Iki trijų pergalių truksianti serija ketvirtadienį paskutinį kartą sugrįš į Palangą. Pergalės atveju žalgiriečiai užsitikrins vietą tarp aštuonių geriausių NKL komandų, o pralaimėjus – lauks lemiamas mūšis šeštadienį Kaune.