NKL: lyderio netekę „Žalgirio“ dubleriai lemiamu metu krito Palangoje 0

Antradienio vakarą Palangoje įvyko ketvirtosios Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio serijos rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ dublerių ir vietos „Palangos“ krepšininkų.

Be vieno iš lyderių Gyčio Masiulio rungtyniavę kauniečiai buvo arti to, jog žengtų į kitą NKL etapą, tačiau lemiamu metu pergalę šventė daugiau jėgų išsaugoję šeimininkai – 53:62. Po šio mačo paaiškėjo, jog serijoje prireiks paskutinių rungtynių Kaune, kur ir bus išaiškintas serijos nugalėtojas.

Susitikimo pradžia nieko gero nežadėjo, kadangi prabėgus keturioms minutėms švieslentėje vis dar degė apvalus nulis, o varžovai jau turėjo septynis taškus – 0:7. Mažinti atstumą ėmėsi Laurynas Birutis, kuris vienas pats rėžė deficitą iki minimumo – 9:10. Iš toli ledus pramušė Marius Valinskas, puolimo arsenalą praplėtė Lukas Uleckas ir Kristupas Žemaitis, bet pirmo kėlinio sirena skelbė „Palangos“ pranašumą – 16:19.

Antrasis ketvirtis vėl startavo pagal šeimininkų scenarijų, kurie ištiksėjus pusei kėlinio laiko, krovėsi dviženklį pranašumą – 18:31. Atsilikimui išaugus iki 20:36, žaidimą į savo rankas paėmė Martynas Arlauskas ir Grantas Vasiliauskas, prieš antrą rungtynių pusę kiek apkandžioję distanciją – 28:41.

Po didžiosios pertraukos atstumas ėmė mažėti, kuomet puolime pasižymėjo G.Vasiliauskas, o svečių gynyba palangiškiams sunkiai įmenama mįsle – 37:43. Priartėję žalgiriečiai nestabdė ir pratęsę fantastišką spurtą iki 14:0, jau persvėrė rezultatą – 44:43. Nors varžovai ir nutraukė tylą savo žaidime, praleidę viso labo keturis taškus per ketvirtį, į lemiamą mačo atkarpą kauniečiai žengė turėdami trijų taškų persvarą – 48:45.

Ketvirtajame kėlinyje Tomo Masiulio auklėtinių gynyba toliau buvo nepriekaištinga, puolime visus taškus rinko L.Birutis, tad likus keturioms minutėms, žalgiriečiai kontroliavo situaciją – 53:51. Visgi, per likusį laiką svečiai nepasižymėjo ir pritrūkus jėgų pergalę šventė „Palangos“ komanda, išlyginus serijos rezultatą ir viską palikusi lemiamoms rungtynėms – 53:62.

„Žalgiris“:  L.Birutis 18 (8/13 dvit., 8 atk. kam., 2 blk.), G.Vasiliauskas 16 (6 atk. kam.), K.Žemaitis 6 (6 rez. perd.), M.Arlauskas 6 (2 per. kam.), M.Valinskas 5, L.Uleckas 2 (2 per. kam.), G.Bergaudas 0.

„Palanga“: A.Urbonas 18 (6/9 dvit., 6 atk. kam., 12 rez. perd.), M.Reminas 11 (5 atk. kam., 2 per. kam.), Ž.Šimonis 11 (6 atk. kam.).

Penktasis susidūrimas ant kurio kortos pastatyta tolimesnė sezono eiga, jau šį šeštadienį nuo 16.00 val. startuos jaunųjų žalgiriečių namų arenoje, tad itin laukiame visų gyvo palaikymo Naglio g., 4A, Petrašiūnuose!