NKL: ketvirtfinalio starte – čempionų pamokos „Žalgirio“ dubleriams 1

Praėjusio sezono Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo pakartojimas įvyko neplanuotai anksti, kadangi jau ketvirtfinalio etape dėl išlikimo kaunasi Kauno „Žalgirio“ dubleriai ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai.

Serija iki trijų pergalių startavo be didesnės intrigos, mat žalgiriečiai išvykoje net 56:87 nusileido praėjusio sezono čempionams iš Marijampolės.

Susitikimą puikiai pradėjo kauniečių snaiperiai, kuomet iš toli pataikius Martynui Arlauskui ir Kristupui Žemaičiui, komandas teskyrė vienas taškas – 6:7. Po krepšiu įsižaidus Gyčiui Masiuliui ir Laurynui Biručiui, o dar vieną tritaškį įsmeigus K.Žemaičiui, svečiai prasidėjus paskutinei kėlinio minutei netgi pirmavo 16:11, tačiau per likusį laiką pranašumas ištirpo iki minimumo – 16:15.

Grantui Vasiliauskui pataikius iš dviejų taškų zonos, žalgiriečiai dar buvo priekyje rezultatu 21:18, o tada prasidėjo vienos komandos šou ir galingai spurtavę šeimininkai pateikė rimtą pareiškimą tolimesnei rungtynių eigai – 21:34. Tas pats G.Vasiliauskas dar kartelį pasižymėjo, tačiau tai buvo viskas, ką per itin prastą kėlinį nuveikė Tomo Masiulio auklėtiniai, į rūbinę keliavę su tarsi ant mielių išaugusiu deficitu – 23:43.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ jaunimas įsitraukė į žaidimą, bet mažėti atstumui NKL čempionai neleido – 31:52. Atsilikimui pasiekus naujas aukštumas (35:65), situaciją kiek švelnino iš toli pataikęs M.Arlauskas ir ketvirtį dvitaškiu uždaręs G.Masiulis – 42:69.

Per ketvirto kėlinio tris minutes marijampoliečiai išsprendė iki tol kamavusius klausimus ir rungtynėse teliko formalumai – 42:79. Mačą garbingai užbaigė taškų kraitį pildęsis G.Masiulis bei nieko pakeisti nebegalėjęs Lukas Uleckas – 56:87.

„Žalgiris-2”: G.Masiulis 14 (8 atk. kam.), L.Birutis 10 (7 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), K.Žemaitis 10 (4 rez. perd.), G.Vasiliauskas 8 (5 atk. kam.), M.Arlauskas 8 (2/2 trit.), L.Uleckas 6 (2 per. kam.), M.Valinskas 0, E.Juozaitis 0, V.Markovetskis 0.

„Sūduva-Mantinga“: A.Udras 22 (5/5 trit., 5 atk. kam.), E.Šaulys 14 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), G.Matulis 14, D.Griškėnas 14.

Iki trijų pergalių vykstančioje ketvirtfinalio serijoje viskas priešakyje, tad revanšo sieksiantys jaunieji žalgiriečiai tikisi itin karšto palaikymo artėjantį ketvirtadienį. Antrosios serijos rungtynės ketvirtadienį 18.00 val. įprastoje Kauno „Žalgiris-2” namų salėje (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose).