NKL: charakterį demonstravęs „Žalgirio“ jaunimas dar kartą pralaimėjo lygos čempionams (VIDEO) 0

Ketvirtadienį Kaune buvo sužaistos Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio antrosios rungtynės tarp Kauno „Žalgiris-2” ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandų.

Nors šįkart jaunieji žalgiriečiai rimčiau priešinosi praėjusio sezono lygos čempionei, galingai spurtavę svečiai iš Marijampolės įrodė savo pranašumą rezultatu 58:78 ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 0:2.

Be žvalgybos rungtynes pradėjo Martynas Arlauskas, kurio du tolimi šūviai krovė persvarą kauniečiams – 6:0. Puolimas toliau veikė nepriekaištingai: baudos aikštelėje siautė Laurynas Birutis, tritaškį pridėjo Kristupas Žemaitis, tad pranašumas išaugo iki 16:8. Tiesa, už nugaros ilgai marijampoliečiai neketino užsibūti ir netrukus pavojingai truktelėjo į priekį (18:22). Pirmo ketvirčio pabaigoje situaciją stabilizavo K.Žemaičio ir L.Biručio duetas – 23:24.

Antrajame kėlinyje puolimo lyderiais tapo Lukas Uleckas ir Gytis Masiulis, tačiau varžovai toliau pavyzdingai šaudė iš įvairių padėčių – 28:33. L.Biručio dvitaškis atstatė pusiausvyrą (33:33), bet pirmą rungtynių pusę „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai užbaigė grėsmingai atsiplėšę – 35:44.

Iš rūbinės grįžę žalgiriečiai buvo rimtai nusiteikę ir emocijų vedini mažino atsilikimą iki 42:46. Deficitui padidėjus (42:52), tritaškius taikliai paleido G.Masiulis ir Marius Valinskas – 48:55. Visgi, kėlinio pabaigą vėl puikiai sužaidė varžovai, nustatę naują rekordinė persvaros ribą – 50:65.

Nuo pat ketvirto kėlinio pradžios marijampoliečiai dar tvirčiau paėmė žaidimą į savo rankas – 50:72. Intrigos bandė įpūsti atsilikimą iki 58:74 sumažinę Grantas Vasiliauskas ir K.Žemaitis, tačiau per likusias tris minutes Tomo Masiulio auklėtiniai nepralaužė puikiai organizuotos patyrusių varžovų gynybos ir gyvybiškai svarbias rungtynes pralaimėjo rezultatu 58:78.

„Žalgiris-2”: L.Birutis 13 (6/7 dvit.), K.Žemaitis 13 (3/8 trit., 10 rez. perd.), G.Masiulis 11 (6 atk. kam.), L.Uleckas 7 (5 rez. perd.), M.Arlauskas 6, G.Vasiliauskas 5, M.Valinskas 3, E.Juozaitis 0, V.Markovetskis 0, G.Bergaudas 0.

„Sūduva-Mantinga“: K.Rochfordas 17 (7/11 dvit., 8 atk. kam.), D.Griškėnas 13 (6/8 dvit., 10 atk. kam., 6 rez. perd.), E.Ežerskis 10 (6 atk. kam., 8 rez. perd.).

Praėjusio sezono finalininkų akistata šeštadienį keliasi į Marijampolę, kur varžovai sieks padėti tašką ketvirtfinalio serijoje, o „Žalgirio“ dubleriai kabinsis į ant plauko kabantį sezoną. Pergalės atveju serija į Kauną sugrįš artėjantį antradienį.