NKL: sunki atkarpa su lygos lyderiais ir išslydęs šansas Klaipėdoje 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komandai teko rimtų išbandymų kupinas savaitgalis, kuriame žalgiriečiai sutiko Nacionalinės krepšinio lygo (NKL) vienvaldžius lyderius bei praėjusio sezono lygos finalininkus.

Pirmoje savaitgalio dvikovoje kauniečiai rimtai priešinosi lengvai pirmenybėse žygiuojantiems Šakių „Vyčio“ krepšininkams ir prabėgus 23 minutėms dar solidžiai pirmavo – 52:46.

Tuomet šeimininkus ištiko visiškas žaidybinis krachas ir, pralaimėję atkarpą net 0:26, Tomo Masiulio auklėtiniai atsidūrė ant prarajos krašto (52:72).

Per likusį laiką „Žalgiris-2” krepšininkai išlygino žaidimą, tačiau pergalę užtikrintai 67:87 šventė varžovai.

„Žalgiris-2”: I.Sargiūnas 14, R.Jokubaitis 12 (8 rez. perd.), E.Venskus 9, M.Valinskas 8, M.Jogėla 6, G.Vasiliauskas 5, V.Markovetskis 4 (2 blk.), V.Kozys 4 (7 atk. kam.), N.Kancleris 3, G.Bergaudas 2, L.Uleckas 0 (4 per. kam.), L.Vaištaras 0.

„Vytis“: A.Pukelis 17 (7 atk. kam.), E.Jezukevičius 17 (6 atk. kam., 2 per. kam.), G.Radzevičius 15 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.).

Kitą dieną žalgiriečiai keliavo į Klaipėdą ir ten laikė praėjusio sezono NKL sidabro laimėtojų egzaminą.

Nuo pirmųjų minučių „Žalgirio“ jaunimas primetė savo žaidimą ir, kiek pabarstę turėtą dviženklį pranašumą, ilsėtis į rūbinę keliavo pirmaudami rezultatu 40:33.

Antroje rungtynių dalyje „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai stabilizavo situaciją ir aikštelėje užvirė atkakli bei permaininga kova.

Po keturių Igno Sargiūno taškų kauniečiai pabandė atsiplėšti (68:64), bet tada jų puolimas vėl užsikirto trims minutėms ir priekyje jau buvo varžovai – 68:70. Prasidėjus paskutinei minutei svečius prie pergalės artino Erikas Venskus (72:70), tačiau čia pat viską aukštyn kojomis vertė šeimininkų tritaškis – 72:73.

I.Sargiūnui pataikius dvitaškį, atrodė, jog rungtynės nusikels į pratęsimą (74:74), bet su tuo nesutiko dėjimu žalgiriečių krepšį sudrebinęs ir klaipėdiečiams pergalę atnešęs Deividas Keburys – 74:76.

„Žalgiris-2“: I.Sargiūnas 13 (5 rez. perd.), M.Jogėla 13 (8 atk. kam.), L.Uleckas 11 (3 per. kam.), R.Jokubaitis 9 (2 per. kam.), V.Kozys 8, E.Venskus 6, M.Valinskas 6, V.Markovetskis 4 (2 blk.), G.Vasiliauskas 4 (6 atk. kam.), M.Kancleris 0, G.Bergaudas 0, L.Vaištaras 0.

„Neptūnas-Akvaservis“: M.Stašys 18 (3/3 trit., 9 rez. perd.), J.Dumašius 16 (3/4 trit.), M.Šerkšnas 13, D.Keburys 11 (5/7 dvit.).

Artėjančią savaitę „Žalgirio“ jaunimas apsistos Kaune, kadangi penktadienį namuose numatyta akistata su Molėtų „Ežerūno“ komanda, o šeštadienį KTU tvirtovėje įvyks Kauno miesto derbis.