NKL: šį sezoną pirmenybėse debiutavęs G.Masiulis ir saldi jaunųjų žalgiriečių pergalė prieš lygos lyderius 0

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda savaitgalį rungtynėmis su „Šilutės“ krepšininkais užbaigė pirmąjį bei pradėjo antrąjį pirmenybių ratą.

Pirmoji akistata Šilutėje vyko atkakliai, tad ir nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis minutėmis.

Bene didžiausią įtaką galutiniam rezultatui turėjo žalgiriečių krizė trečiajame kėlinyje, kurį varžovai užbaigė spurtu 2:15 ir į lemiamą kėlinuką nusinešė apčiuopiamą pranašumą – 52:61.

Ketvirtajame kėlinyje Martyno Sajaus ir lygoje šį sezoną debiutavusio Gyčio Masiulio vedami svečiai bandė kapstytis iš duobės, bet be didesnių dramų šilutiškiai sutvarkė reikalus ir pirmąjį savaitgalio susidūrimą laimėjo rezultatu 71:77.

„Žalgiris-2”: M.Sajus 17 (10 atk. kam.), G.Masiulis 13 (11 atk. kam., 2 blk.), M.Valinskas 9 (3/6 trit.), L.Uleckas 8 (5 atk. kam.), M.Arlauskas 7 (5 rez. perd., 2 per. kam.), I.Sargiūnas 7 (2 per. kam.), R.Jokubaitis 5, V.Kozys 3, V.Markovetskis 2, G.Vasiliauskas 0 (4 rez. perd.), M.Kancleris 0, G.Bergaudas 0.

„Šilutė“: E.Džiaugys 21 (5 atk. kam.), J.Nausėdas 15 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), C.Brownas 12 (6 rez. perd., 2 per. kam.), T.Tamošiūnas 10 (6 atk. kam.).

Antrasis mačas jau klostėsi pagal kauniečių scenarijų, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko karjeros rungtynes NKL sužaidęs Marius Valinskas.

Palyginus su pirmuoju mūšiu jaunieji žalgiriečiai ženkliai apmažino klaidų skaičių – nuo 25 iki 15, sulaukė ne tik 6 tritaškius įskraidinusio M.Valinsko šou, ar naudingai rungtyniavusių M.Sajaus, Igno Sargiūno ir Luko Ulecko pasirodymų, bet ir visų dvylikos žaidėjų indėlio.

Nuo pat rungtynių pradžios savąjį žaidimą primetę Tomo Masiulio auklėtiniai išvengė didesnių duobių ir revanšą prieš vienus iš NKL lyderių pasiekė su kaupu – 87:62.

„Žalgiris-2”: M.Valinskas 24 (6/9 trit., 6 atk. kam.), M.Sajus 17 (6/9 dvit.), I.Sargiūnas 14, L.Uleckas 11 (8 atk. kam.), G.Vasiliauskas 4, R.Jokubaitis 4 (4 rez. perd.), L.Vaištaras 3, V.Kozys 2 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), N.Kancleris 2, V.Markovetskis 2 (5 atk. kam.), G.Bergaudas 2, E.Venskus 2.

„Šilutė“: M.Žaunieriūnas 13, J.Nausėdas 12 (5 atk. kam.), C.Brownas 10 (5 atk. kam., 2 per. kam.).

Rungtynių maratoną Kaune pradėję žalgiriečiai artėjantį savaitgalį tęs kovas namuose ir penktadienį priims svečius iš Joniškio, o šeštadienį Mažeikių „Erelių“ krepšininkus.