NKL: „Žalgirio“ jaunimo pergalė prieš lygos naujokus ir mestas iššūkis čempionams 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai dvejomis rungtynėmis Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) užbaigė kalendorinius 2017-uosius metus.

Pirmajame savaitgalio susitikime žalgiriečiai namie sulaukė rimto lygos naujokų pasipriešinimo, tačiau galų gale šventė pergalė 83:78 prieš Tauragės krepšinio klubo krepšininkus.

Didesnio nei keturių taškų pranašumo niekam nepavyko susikurti per pirmus du kėlinius, tad ilsėtis komandos keliavo palikdamos daug neatsakytų klausimų – 41:38.

Trečiojo kėlinio viduryje svečiams pirmaujant (48:49), Tomo Masiulio kariauna atkuto ir kėlinuką užbaigė susikurdami rekordinį atstumą 63:52.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje „Žalgirio“ jaunimas užtikrintai kontroliavo situaciją didžiąją laiko dalį, bet rankų nenuleidę varžovai nepastebimai priartėjo iki 75:71. Visgi, kauniečiai atlaikė svečių šturmą, neklydo nuo baudų metimų linijos ir antrą kartą šiame sezone patiesė Tauragės krepšinio klubo krepšininkus rezultatu 83:78.

„Žalgiris-2“: L.Uleckas 15 (3 per. kam.), M.Valinskas 15 (3/6 trit.), E.Venskus 13 (6/9 dvit.), I.Sargiūnas 12 (4 rez. perd.), M.Sajus 11 (12 atk. kam.), R.Jokubaitis 7 (10 rez. perd.), M.Jogėla 6, G.Vasiliauskas 4, M.Kancleris 0, L.Vaištaras 0, V.Kozys 0 (6 atk. kam.), G.Bergaudas 0.
Tauragės krepšinio klubas: R.Pipiras 21 (3/6 trit., 6 atk. kam.), P.Morkeliūnas 19 (8/15 dvit.), T.Sebežiovas 15 (3 per. kam.).

Šeštadienį žalgiriečiai keliavo į Marijampolę ir ten kibo į atlapus NKL čempionams. Tiesa, pergalę 82:87 pasiekė lemiamu metu susigriebę „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai.

Antrojo ketvirčio viduryje marijampoliečiai dar laikė žaidimo gijas savo rankose (28:38), tačiau itin galingai dubleriai sužaidė likusį antrojo kėlinio laiką ir prieš antrą rungtynių dalį teatsiliko 42:43.

Trečiajame kėlinyje lyderio vaidmens ėmėsi Rokas Jokubaitis, po kurio keturių taškų ir tikslaus perdavimo Martynui Sajui, svečiai perėmė iniciatyvą 48:45. Aukštaūgiai Erikas Venskus ir M.Sajus išlaikė persvarą kauniečių pusėje (55:50), bet NKL čempionai pademonstravo savo jėgą ir prieš lemiamą ketvirtį „Žalgirio“ jaunimas jau atsiliko 59:65.

Šeimininkų surengtas spurtas iš vėžių neišmušė Luko Ulecko ir Vitalijaus Kozio, kurių pastangomis deficitas ketvirtojo kėlinio pradžioje ištirpo iki 68:69. Jauniesiems žalgiriečiams kvėpuojant į nugarą, varžovai susmeigė du tritaškius, kurie kaip vėliau paaiškėjo buvo lemtingi ir nutiesė sunkią pergalę vieniems iš lygos lyderių – 82:87.

„Žalgiris-2“: V.Kozys 24 (4/5 trit., 5 atk. kam., 3 per. kam.), R.Jokubaitis 14 (5/8 dvit., 7 rez. perd., 2 per. kam.), M.Sajus 13 (5/8 dvit., 10 atk. kam., 4 rez. perd.), L.Uleckas 12 (4 per. kam.), E.Venskus 9 (7 atk. kam.), G.Vasiliauskas 3, L.Vaištaras 2, I.Sargiūnas 2 (4 rez. perd.), M.Valinskas 2, M.Jogėla 1, G.Bergaudas 0.
„Sūduva-Mantinga“: R.Stankevičius 20 (3/6 trit., 5 atk. kam.), A.Udras 20 (4/6 trit., 5 atk. kam.), M.Zigmantavičius 10.

Naujuosius metus „Žalgiris-2” komanda pradės rungtynėmis sausio 4 dieną Kaune prieš principinius varžovus Vilniaus „Perlo“ krepšininkus, o antrą NKL ratą užbaigs išvyka į Telšius.