NKL: lengva dublerių pergalė prieš „Palangą“ ir vis neįmenama Mažeikių mįslė 0

Kauno „Žalgirio“ dublerių krepšininkai stojo į kovą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Jaunieji žalgiriečiai šį savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes ir savo kraitį papildė viena pergale.

Pergalę kauniečiai gražiu stiliumi įsirašė namie 91:70 nepalikdami vilčių Palangos „Palanga“ komandai.

Tomo Masiulio auklėtiniai jau pačioje rungtynių pradžioje atsiplėšė, kuomet po Mato Jogėlos taškų pirmavo 6:0. Nors svečiai bandė mažinti atsilikimą, to padaryti jiems neleido užtikrintai rungtyniavęs Erikas Venskus, prabilęs Martynas Arlauskas ir kėlinuką praktiškai su sirena uždaręs Ignas Sargiūnas – 25:17.

Antrajame kėlinyje vėl puikiai žaidė M.Jogėla ir Rokas Jokubaitis, o ketvirčio pabaigoje sužibėjus Grantui Vasiliauskui šeimininkai pirmą rungtynių pusę laimėjo net 45:31.

Po dar kelių sėkmingų G.Vasiliausko epizodų skirtumas išaugo iki neregėtų aukštumų – 50:31. Prieš ketvirtąjį kėlinį išlaikyti saugų atstumą 74:53 padėjo nesustabdomai puolime atrodę I.Sargiūnas ir M.Jogėla bei tritaškius įsmeigę Vitalijus Kozys ir Giedrius Bergaudas.

Ketvirtasis ketvirtis startavo keturiais M.Jogėlos taškais, tačiau sudėti ginklų neketinę varžovai artėjo iki 79:64. Tuomet pergalę triuškinančiais dėjimais įtvirtino tikrą šou surengę E.Venskus bei Vladimiras Markovetskis – 91:70.

„Žalgiris-2“: M.Jogėla 17 (7/9 dvit.), G.Vasiliauskas 15 (5/8 dvit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), I.Sargiūnas 13 (5/7 dvit., 5 rez. perd.), E.Venskus 8 (6 atk. kam.), V.Markovetskis 8, R.Jokubaitis 7 (5 rez. perd.), M.Arlauskas 7 (2 per. kam.), V.Kozys 6, G.Bergaudas 5, L.Uleckas, M.Kancleris 2, M.Valinskas 1 (2 per. kam.).

„Palanga“: I.Daukšys 17 (3/5 trit.), J.Williamsas 15 (5/5 dvit.), J.Fahnbullehas 12 (7 atk. kam., 2 per. kam.), D.Marcinkevičius 10 (5 atk. kam., 2 per. kam.).

Tiesa, kitą dieną žalgiriečiams teko nuryti karčią piliulę, kuomet 66:75 išvykoje buvo nusileista šį sezoną neįveiktiems Mažeikių „Erelių“ krepšininkams.

Permainingame pirmajame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi ne vieną kartą, o galų gale pirmąsias dešimt minučių minimaliu skirtumu 18:19 laimėjo varžovai.

Po keturių R.Jokubaičio taškų ir G.Bergaudo tritaškio kauniečiai pabandė atsiplėšti (27:23), bet čia pat priekyje vėl buvo „Erelių“ komanda – 31:33.  Prieš didžiąją pertrauką pasižymėjo E.Venskus, tačiau antrą rungtynių pusę žalgiriečiai pradėjo atsilikinėdami rezultatu 35:38.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai perėmė tvirčiau iniciatyvą į savo rankas ir visiškai surakinę kauniečių puolimą susikrovė apčiuopiamą pranašumą – 46:55.

Lemiamai rungtynių atkarpai įpusėjus atsilikimas išaugo iki 52:66. Svečiai iš Kauno lengvai atiduoti pergalės nesiruošė ir po R.Jokubaičio efektingo žaidimo atgaivino intrigą – 60:69. Visgi, laikui sparčiai tiksinti varžovai pataikė keletą skaudžių metimų ir privertė „Žalgirio“ jaunimą kapituliuoti dar kartą – 66:75.

„Žalgiris-2“: R.Jokubaitis 18 (5/7 dvit.), E.Venskus 13 (7 atk. kam., 2 per. kam.), L.Uleckas 8 (2 per. kam.), M.Jogėla 6, M.Arlauskas 6 (2 per. kam.), G.Vasiliauskas 4 (3 per. kam.), V.Markovetskis 4, G.Bergaudas 3, M.Valinskas 2, I.Sargiūnas 2, L.Vaištaras 0 (2 per. kam.).

„Ereliai“: T.Pažėra 13 (4 rez. perd.), I.Razutis 11 (3/6 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam.), A.Urbonas 10.

Artimiausias rungtynes jaunieji žalgiriečiai namuose (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose) žais jau artėjantį penktadienį prieš Telšių „Telšius“. Su „Žalgirio“ sezono abonementu – įėjimas nemokamas!